Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Totális bizalmatlanság a cég részéről haláleset esetén? fórum

Totális bizalmatlanság a cég részéről haláleset esetén? (beszélgetős fórum)


aug. 24. 12:36
Szerintem nem bizalmatlanság, inkább pontosság.
17. simple (válaszként erre: 16. - Anyagi)
aug. 24. 08:09
Minket elhajtottak, azt mondták csak akkor lehet elkezdeni, ha megvan a halotti anyakönyvi kivonat, így egy hetet várni kellett, hiába volt kórházi papír. Ez idén tavasszal történt.
16. Anyagi (válaszként erre: 15. - Simple)
aug. 23. 20:47

De lehet!

A kórházban kapott igazolással!

15. simple
aug. 23. 17:44
Ja igen, és ameddig nincs meg a halotti anyakönyvi kivonat, addig a temetést nem lehet intézni, tehát ez a 2 nap szabadság inkább a temetésre megy el.
14. globus (válaszként erre: 13. - Timycat)
aug. 23. 16:57
Ma már nem lennék nyuszi, mint 21 évesen.
13. timycat (válaszként erre: 12. - Globus)
aug. 23. 16:44

Hááát a jogszabály az jogszabály, a szerint jár.


Kjt, Ktv, babámfaca "köz" törvényekből igaz mindig gyenge voltam, de gondolom azokban is van hasonló mint az Mt-ben. Igényelni kell és akkor nem lehet megtagadni. Ahol dolgoztam volt rá valami nyomtatvány, ott meg kellett jelölni, hogy kire tekintettel kéred a mentesítést, ha belefért a hozzátartozói körbe akkor "sajnáljuk és menjél majd jössz". Még a 2 napot is a munkavállaló jelölte ki. Szintén vállalkozás, 250+ munkavállalóval.

12. globus (válaszként erre: 5. - Timycat)
aug. 23. 16:38

Még anyámra sem kaptam, mert történetesen szabin voltam ápolni. Mondták, hogy maradhatok pár napot kipihenni magam, de az is szabira ment (szetda-péntek). Vállalkozás.

Apám meg karácsonykor halt meg, éjszakás voltam, a nappalos kolléganőm húzott le 24 órát a temetés napján, hogy el tudjak menni. Állami intézmény. Mert hát karácsony van, most mit csináljunk, próbáld megoldani.

11. Channa* (válaszként erre: 5. - Timycat)
aug. 23. 16:22

Nálunk a nagyszülő már nem tartozik abba a kategóriába, hogy járjon.

Bár, simán lehet, hogy rosszul értelmezik a jogszabályt...


De az is lehet, hogy a temetési segélyt nem adják.


Kollégák mondták, így az is lehet, hogy ők csúsztattak...


Az egyik kolléganőm, minden nélkül megkapta a szabit is és a temetési támogatást is. Még csak nem is ő kérte, hanem a főnöke intézte.

10. simple (válaszként erre: 7. - Asztanaviszta)
aug. 23. 16:18
Kb. egy hét alatt adják ki. De a kórházban azonnal adnak egy papírt a halálról.
9. asztanaviszta (válaszként erre: 8. - Enissa)
aug. 23. 16:12

Így igaz.

De a fórumindító azt írta, hogy a munkáltatója a halotti anyakönyvi kivonatot kéri a plusz szabadság megadásához.

8. Enissa (válaszként erre: 7. - Asztanaviszta)
aug. 23. 16:11

De adnak egy zárót, hogy elhunyt a beteg.

Ha otthon történik akkor is kap egy nem tudom milyen nevű halotti jelentést.

7. asztanaviszta (válaszként erre: 2. - Andi6020)
aug. 23. 16:07

A gond csak az, hogy a halotti anyakönyvi kivonatot nem adják ki azonnal, van hogy 1-2 hét is eltelik.

A szabadság valószínűleg meg most kellene, az ügyek intézéséhez.

Normális munkahelyen ebből nem szokott gond lenni.

6. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 23. 16:03

Részvétem!

Gondolom most rossz a lelkiállapod is, azért ez a kérdés.


Ez egy törvényes eljárás, lemásolják,és visszakapod.

Valamivel nekik is kell dokumentálni.

Ez nem bizalom kérdése.

5. timycat (válaszként erre: 4. - Channa*)
aug. 23. 15:22

Nagyszülő közeli hozzàtartozó, de ennél szélesebb körben, a "hozzátartozó" halála esetén is jár a 2 napos munkavégzési és rendelkezésre állási kötelezettség alóli mentesítés. (nem alap, vagy pótszabi hanem azon felül jár)


Szerintem halotti bizonyítvány nem kell hozzá, nem emlékszem hogy kértük volna valaha is, annál is inkább mert elég távoli rokonok után is jár, pl testvér házastársa, házastárs testvére, házastárs le-, felmenője stb. és sok, szenzitív adat van egy anyakönyvi kivonaton, akarja a halál totál "idegenek" adatait tárolgatni, adatvédeni.

Temetési támogatást is munkávállaló nevére szóló számlára fizettünk, vagy ha a munkavállalónk halt el akkor saját halottként kezeltük.

4. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 23. 14:46

Nem bizalmatlanság. Csak közeli hozzátartozó után jár a 2 nap szabi, azaz ha meghal a nénikéd, akkor utána nem, akkor sem, ha jobb a viszonyod, mint apáddal, sőt! nagyszülők után se jár.

Illetve, sok cégnél adnak temetési támogatás, amelyhez szintén a halotti kell.


Gondolom van halottid, akkor add le és ennyi.

3. Pulcsis (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 23. 14:14
Khmmm, ha tényleg meghalt, mi a probléma? Beviszed és kész. Ez nem bizalmatlanság, kell a bérszámfejtéshez. Lásd, táppénzt se igényelhetsz papír nélkül...
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 23. 14:13
Miért olyan nagy dolog bemutatni? Nem tudom mi a szabály, de ha ez, akkor ez.
aug. 23. 13:57
etikai kérdés. egy ember jó 10 éve dolgozik egy munkahelyen. régi ismert megbízható munkaerő. meghal az édesapja. a jogszabály szerint ilyenkor jár neki 2 nap extra szabadság. a munkáltató, a cég ezt meg is adja de nem csak úgy simán hanem be kell nyújtani a halotti anyakönyvi kivonatot, az igénylés alátámasztására. ha nem nyújtja be, nem kapja meg a 2 napot. a kérdés csak az, ezek szerint a régi megbízható 10 éve ott levő embernek nincs annyi hitele a cég szemében, hogy papírok nélkül is megkapja a 2 napot? gondolják hogy behazudja a saját apja halálát csak azért hogy 2 nap szabit kapjon????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook