Létezik olyan, hogy eladnak úgy egy ingatlant, hogy a haszonélvező még benne lakik? (tudásbázis)
Az természetes, hogy kell ügyvéd. Az ügyvédi ellenjegyzés (aláírás, bélyegző) nélkül a földhivatal be sem fogadja az adásvételit. Másrészt az ügyvédek kötelesek a nav felé egy bevallást készíteni, eladó-vevő adatai, helyrajzi sz. stb. stb.
De azért bocsi, vagyunk itt egy páran, akik már átestek ilyen fajta ügyleten, tehát egyáltalán nem biztos, hogy csak találgatunk.
De az özvegyi jog arra az esetre van, amikor az apám felesége az anyám.
Ha mondjuk van egy harmadik feleség, aki egykorú az első házasságból született legnagyobb gyerekkel, és mondjuk csak másfél évig voltak házasok, akkor ennek az erkölcsössége megkérdőjeleztető.
Azért én nem sajnálnám annyira a "jogos örökösöket". Mert ha az egyik szülő elhunyt, és a másik szülő ott maradt az ingatlanban, fájdalmával, bánatával egyedül... szegény jogos örökösök, nehogy már eladják a másik szülő feje fölül a házat.
Ha pedig egy mostoha maradt özvegyen, akkor sem szabad elfeledni, hogy ő volt ott az elhunyttal az utolsó éveiben, ő gondozta, ápolta, és az elhunyt szülő ezt a mostohát szerette... ha ezt nem veszik számításba a jogos örökösök, van egy külön véleményem róluk.
Ha a haszonélvező nem volt ott az ingatlan adasvetelekor akkor szívás. En azt hittem hogy el sem lehet adni a haszonélvező beleegyezése nelkul.mert hogy az a legerősebb jog.
Mi az egyik lakasunkat ugy vettük hogy negy tulajdonosa volt. Harom gyerek+anya es az anyának volt rajta haszonélvezeti joga ozvegyules utan.
Nalunk mindenki ott volt a szerződéskötéskor. Ki is költöztek idoben. Es Ugye a szerződésben is benne volt valamilyen formában hogy lemond a haszonelvezetrol. Ha ez elmaradt akkor az ügyvéd nem végzett jo munkat/ tájékoztatást.
De siman lehet ilyet talalni es venni. Mi néztünk anno ilyet is mert piaci ár alatt van.csak hat győzd kivárni hogy meghaljon a haszonélvező. Es én nem olyan vagyok h masnak kivanjam a halalat.
Szerintem ez nem így van. A haszonélvező ott lakhat haláláig, ki nem lehet tenni, eladni, bármit tenni csak az ő beleegyezésével. A vételár fele, harmada, tökmindegy meg megegyezés alapján, de nem jár neki semmi. Persze kérhet a tulajtól, ezen ők egyeznek meg. Nyilván ha a tulajnak sürgős, beáldoz valamennyit ha elakarja adni vagy meg akar szabadulni a haszonélvezőtől, avagy biztosít neki másik ingatlant, lakhatást. De szerintem nem "jár". Az jár, hogy ott lakik, élvezi a hasznot. Az ingatlan hasznát.
Egyébként a kérdéshez visszatérve, létezi mivel így valóban áron alul lehet eladni én mint vevő - ha tehetném -vennék egy ilyen ingatlant befektetésnek, persze jól körüljárva minden tényezőt.
Igen, ez leginkább olyankor van, ha a férj-feleség közös tulajdonában van az ingatlan, az egyik közülük meghal, az ő tulajdonrészét örökli a közös gyermek. A másik tulajdonrész azonban marad a feleség nevén, de az ingatlannak a gyermek tulajdonát képező részére bejegyzik az özvegy haszonélvezeti jogát.
Kismillió változat van, az az igazság, hogy nehéz az ilyen ingatlanokra vevőt találni.
igen, hallottam
úgy is simán eladható egy ingatlan
További ajánlott fórumok:
- Vennétek e elárverezett kocsit vagy ingatlant? Nem taszít?
- Ha haszonélvezettel terhelt lakást mindenki beleegyezésével eladjuk, jár vmi a haszonélvezőnek?
- A haszonélvező kirakhat a tulajdonomból?
- Mik a jogai és a kötelezettségei egy haszonélvezőnek?
- Haszonélvezőnek milyen jogai vannak? Örökölte a haszonélvezetet .Az ott lakással az ingatlant is használhatja mi a házhoz tartozik?
- Ingatlanfedezetként jelzáloghitelhez a tulajdonos a haszonélvező nélkül felhasználhatja az ingatlant, magyarul vehet fel rá hitelt?