Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eltűnt a gyermekeim apja... fórum

Eltűnt a gyermekeim apja... (beszélgetős fórum)


19. pteri
2022. nov. 19. 21:18

[link]

Itt szépen le van írva minden.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Mimóza07)
2022. nov. 17. 19:23
A fiam kijelentette a minap: ha most megjelenne az apja, hogy szüksége van a fia segítségére-akkor ő azt válaszolná neki: szuper majd jelentkezzen 5 év múlva és akkor megbeszélik a továbbiakat. Iszonyat szomorú, hogy egy gyermek-szülő viszony idáig fajul. De én nem tudok tenni ellene. Évekig védtem őt a gyerekek előtt, de már nem kicsik-többet látnak mint gondolnánk.
17. Mimóza07 (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2022. nov. 17. 16:40
Akkor meg nincs gáz. Be kell adni az igényt minél előbb. Jön a Karacsony, a tél, szükség lesz arra a pénzre. Én biztos nem kerestetném, ha nem muszáj. Majd megkeresi az akinek érdeke. Itt most a pénz az érdekes gondolom, nem maga a személy. Egyébként mi van ha már nem is él?
16. Amaunet (válaszként erre: 13. - Mimóza07)
2022. nov. 17. 16:36

Jól tudod.


Annál is inkább el kell járnia, mert ezt a gyermekei érdekében teszi.

Nehogy őt marasztalják el, hogy hagyta veszni a gyermektartást, nem járt el a gyermekei érdekében.


Rendőrség, gyámügy, bíróság, aztán igényelni az állami kifizetést.

2022. nov. 17. 15:38
Sok sikert kivánok én is. Nem könnyű a helyzeted. Mondjuk anyósodat az unokái sem érdekli?
14. apeeng (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 17. 15:29

hát erre jó megoldás nemigen van, hacsak meg nem jelenik a gyerek apja, bűnbocsánatért könyörög, fizet mindet(amit tud)...csakhogy..az eltűnése óta a gyerekek lelke tisztább lett, nem is tudják hová tenni az "új" apukát...

de mi is az igazi probléma? Az ilyen apa(?)soha nem tud megváltozni. Nincs munkahelye, nincs bejelentve, sem orvosi, sem nyugdíja nem lesz...és újból elkezd élősködni.


Volt egy haverom, aki eltűnt a gyerektartás fizetésí kötelezettség elől, nem volt bejelentett munkahelye, csórón élt egy vikendházban..

Aztán eljött a nyugdíjazás...kiderült, hogy alig kap valamit...onnantól kezdve mindenkit gyűlölt..


Szóval némi fenntartással kezeld a keresést, inkább az államtól kérd a gyerektartást, majd ők keresik(ha keresik)..


Jobb ötletem nincs.

Járj szerencsével.

2022. nov. 17. 15:01
De ilyenkor az allam nem előlegezi meg a tartasdíjat? Aztan majd az apától ha fülönfogják, levonják. Vagy én tudom rosszul?
12. Mimóza07 (válaszként erre: 11. - Secret8)
2022. nov. 17. 14:59
Braziliában siman ellehet tűnni. Meg még az ózdi ciganytelepen is :D
11. secret8 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 17. 14:57
Tegyél rendőrségi feljelentést. Ha a másik gyermeke anyja is csatlakozik ehhez, még jobb. A tartásdíj nem fizetése ugyanis bűncselekmény. Hiába él az EU-ban valahol, meg kell találniuk. Mondjuk, ha egy másik földrészen van, akkor veszett fejsze nyele tényleg.
2022. nov. 17. 13:43
Empátiából és emberségből egyes. Leülhetsz.
2022. nov. 17. 13:38
Hagyd, ezt a mondatot már sokszor megkaptam, meg sem hallom...léteznek tökéletes emberek, akik még soha nem hibáztak életükben és meg vannak győződve róla, hogy nem is fognak.
2022. nov. 17. 13:29
Ha mindenki ilyen okos lenne, nem válna el soha senki.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Secret8)
2022. nov. 17. 13:15

Bíróság és rendőrség. Nyomozás nem volt, mert nem történt feljelentés az eltűnésére hivatkozva. A rendőrség kereste a legutóbbi lakcímén, de onnan kijelentkezett, így nincs hivatalos lakcíme az országon belül.

A bíróság több jogerős ítéletet meghozott, amit szintén nem tudnak végrehajtani/behajtani, tekintettel arra, hogy nem lép be az országba.

Gondolom-de ez csak az én feltételezésem-ahhoz hogy a bírósági ítéletek külföldön is végrehajthatóak legyenek, először meg kellene őt találni, majd az illetékes országban folyatni az eljárást.

2022. nov. 17. 13:11

Igen, ezt a mondatot hallottam már, és őszintén szólva értem is, meg egyezek is vele. Volt néhány kemény évünk, amikor anyagilag támogatott ugyan, ellenben folyamatosan beleszólt az életünkbe és ellenem hangoltam, összekavarta a gyerekek lelkét. Senkinek nem kívánom.

Nem volt előző kapcsolata, én voltam az első szerelme. A válásunk után született neki a harmadik gyermeke, az utánam következő hölggyel.

2022. nov. 17. 13:09

Elismerésem minden tapasztalatlan 20onéves fiatalnak, aki elsőkézből ki tudja szűrni a személyiségzavaros egyéneket! Sajnos nekem anno nem volt tapasztalatom ebben.

Az édesanyjával beszéltem, kijelentette, hogy nem tartja a fiával a kapcsolatot, ne zaklassam.

4. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 17. 12:47
Milyen hatóságok nem találják? Tettél rendőrségen feljelentést? Ha igen, nyomoztak? Megszűntették a nyomozást? Milyen indokkal?
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 17. 12:39

Miért nem tettél már feljelentést akkor, amikor elkezdett nem fizetni?

Kérvényezd, hogy állam bácsi előlegezze meg neked a gyermektartást!

Aztán ők majd behajtják rajta, ha előkerül.

2. 621bb5db60 (válaszként erre: 2. - Ölelés)
2022. nov. 17. 12:32

Azért ez elég merész kijelentés. Nem egy olyan férfit ismerek, akik tünemények voltak, amíg meg nem született a gyerek. Senki meg nem mondta volna, hogy valaha képes lenne bármelyik is lelépni.


Rengeteg ám a személyiségzavaros, akik sokáig nagyon jól tudják titkolni, kik is ők valójában.

2022. nov. 17. 12:15

Éppen 5 éve, amikor legutóbb adott életjelent magáról felénk.

Az édesanyjával talán tartja a kapcsolatot-habár az asszony tagadta a hatóság felé is, hogy tudna a fiáról bármit is. A lakcíméről kijelentkezett, és tulajdonképpen 5 éve ismeretlen helyen tartózkodik.

Ennek az oka főleg, hogy bődület összegekkel tartozik tartásdíjként, az én gyerekeimnek is, meg a második asszonyánál lévő gyerekének is. Vagyis kvázi 5 éve nem utalt egy petákot sem a gyermekeinek.

A hatóságot belföldön nem találják, nincs nyoma sem a lakcím nyilvántartásban, sem bejelentett munkahelye nincs, ebből következtetünk, hogy külföldre távozhatott. Arra viszont nincs módom nyilván, hogy egy nemzetközi téren is dolgozó ügyvédet fogadjak, vagy netán magánnyomozót és hasonlókat.

Már-már feladom a több éves küzdelmet, mert nincs már energiám hogy körülötte forogjanak a napjaink. De aztán felcsap bennem a düh, hogy miért vagyok én köteles éjt nappallá téve dolgozni, hogy a túléljünk a gyerekekkel, ő meg valahol éli világát bármiféle kötelezettség nélkül a gyerekei felé?!

Viszont már nincs ötletem, hová fordulhatnék, hogy megtaláljam. Nem őt, már nincs kötődésük a gyerekeknek sem felé, csak dühöt éreznek...de igenis kutyakötelessége lenne az anyagi hozzájárulás.

Valaki hasonló helyzetben volt-e valaha is esetleg, és milyen megoldást talált rá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook