Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy baba elvesztése fórum

Egy baba elvesztése (beszélgetős fórum)


11. Szamó
2008. aug. 13. 08:19

Szomorúan, pityeregve olvastam a történetedet.....Nem is tudom mit írhatnék.....Sejtem mennyire vérzik a lelked, mert nekem is.....


4 hete kellett megszakítani a terhességemet. 15 hónapot vártunk a kistesóra, már úgy volt, hogy spontán nem lehetek terhes, meddőségire kell mennünk, de valahogy csak összejött. Nagyon boldogok voltunk! Mint első terhességemnél, most is elkeztem hányni (7 hetes voltam), kórházba kerültem infúzióra, hogy ne száradjak ki. Egy hónapig feküdtem a városiban, mikor egy vérvétel alapján kiderült, hogy felborult a májam működése. Átküldtek a megyei kórházba, ahol mindent megpróbáltak, de nem sikerült.... Ahhoz, hogy én életben maradjak el kellett venni Pöttömkét. 13. hétben jártunk. A szörnyű, hogy valószínűleg Ő egészséges volt. És a legszörnyűbb, hogy azt mondták, hogy nem lehet több babám......

De én nem adom fel!


Te se add fel! Sok erőt, kitartást!

10. harivera (válaszként erre: 5. - Csoda)
2008. aug. 9. 20:30

hát hála még nem vészesen. [link]

itt megnézheted. de én se tudok kiigazodni rajta. Egyellőre csak a havi uhu lesz és ha rosszabbodik akkor gondolom befekvés.

9. anyóka4 (válaszként erre: 7. - Csoda)
2008. aug. 7. 16:36

Szia! Az integrált teszt két részből áll. Az első 12. héten: vérvétel+uh (nyaki redő+orrcsont), ekkor a down szindrómát nézik. Adnak egy kockázati értéket, ha ez 1: 150 felett van inkább nem ajánlják a magzatvízvételt, nekem most 1:4447-hez lett. A down-nál különben még nézik a comcsontot, szívrendellenességet, kerek-e a buksija, ezek uh-n jól láthatók. A második vérvételnél, down+Patau+Edward szindróma és nyitottgerinc. Itt is adnak egy kockázati értéket. Persze ez csak 95%-os, de azt mondják, hogy felesleges minden 35 év felettinek magzatvízvételt csinálni, mivel a statisztika szerint így több száz vetélés következne be. S sajnos annyi minden történhet még a babával (gyógypedagógus vagyok), amit semmi nem szűr ki. Így, ha nem muszály nem teszem kockára a babát. Azt mondják ő is traumaként éli meg a m.vízvételt. Nálunk az orvosom is és a genetikusok is ezen az állásponton vannak. Hát nem tudom!

Hétfőn afp+integrált teszt 2. része(ez négyféle eredmény) 35 év felett ingyenes szűrés.

Kedden 4d-s ultrahang.

Légyszi írd meg nálatok miket mondanak. Előre is köszi!

2008. aug. 7. 14:07

Sziasztok!

Nekem a 16. héten ultrahangon derült ki, hogy már nem él a gyerek. Méret alapján kb. egy héttel korábban halhatott meg, okát nem lehet tudni. Orvos szerint a fejméret határértéken volt, így nem megszülni kellett, hanem műtöttek (abortus missed). 2-3 hónap várakozást tanácsoltak, így most már hajrá van, jöhet a testvérprojekt.


Azt nem tudjuk, hogy fiú vagy lány volt, de mi is adtunk neki nevet (Pál), stipi-stopi, testvér nem kapja meg.

Mennyit változott a világ. Régen (nagyon régen) a gyerek többnapos koráig nem kapott nevet, hisz jó eséllyel egy éves kora előtt meghalt.

El vagyunk "kényeztetve". Ez persze nem vigasz, hiszen már a XXI. sz-ban élünk :)

7. Csoda (válaszként erre: 6. - Anyóka4)
2008. aug. 7. 13:31

Szia! Szerintem is ráérsz a babaholmikkal. Mondjuk nálad nem beteg volt a baba, hanem - ahogy írtad - a köldökzsínór volt a probléma. Az integrált teszt az mi? A Géndiagnosztikai Központba - ahova szeretnék menni -, ott van egy kombinált teszt, amivel meg tudják állapítani, hogy genetikai baj nincs-e. Azt írják a honlapjukon, hogy vérből állapítják meg. De amikor tegnap ezt említettem a doktornőnek, azt mondta, hogy nekem mindenképp majd a magzatvíz-vételt javasolja, az jobban kiszűri a problémát. Mondjuk azt nem értem, hogy neked miért nem ajánlják. Úgy tudom, hogy pont 35 év felett javasolják nagyon. Van 0,5-1% vetélés, de ez nagyon kevés. De fontosabb, hogy egészséges legyen. Ezt nem értem...

Jaj, annyira szurkolok a 4D miatt! Remélem minden ok lesz! Mindenképp írj, hogy mi volt! Most hétfőn az AFP-re mész?

Sajnos nekem az első baba lett volna... :-(

6. anyóka4 (válaszként erre: 4. - Csoda)
2008. aug. 7. 13:13

Szia! Igen már minden kész volt! A szoba berendezve, a ruhák megvéve! Ahogy hazajöttem, rögtön másnap kibontottuk a szoba falát is (lett egy nagy nappalink), festés teljes átalakítás. A ruhákat anyukám elvitte, a babakocsit, ágyat, kádat a férjem visszavitte a bababoltba (mindent visszavettek ugyanannyiért, amennyiért vettük). Na most én sem veszek egy zoknit sem! Majd, ha megszületett, vesznek neki anyuék.

4D-re jövő héten megyek. Magzatvízvizsgálatot nem tudom, hogy fogok-e csináltatni. Ez igazából az integrált teszttől függ. Ha az jó, akkor nem. Nálunk nem is igazán ajánlják! A vetélés lehetősége miatt. A down szűrés első része oké, 1:4447-hez. Hétfőn megyek még a további vérvételre.

Az engem sem érdekel fiú-e vagy kislány. Neked van már gyermeked?

Én is egészséges babát kívánok Neked is! S sok erőt a babaváráshoz! Hát kell hozzá!

5. Csoda (válaszként erre: 2. - Harivera)
2008. aug. 7. 12:19
Szia! Olvastam a novemberiek között, hogy korán meszesedik a lepényed. Remélem, csak egy kicsit és nem lesz semmi baj. De nálam a szövettanon azt állapították meg, hogy valamiért elmeszesedett a placentám, ez is okozta a visszamaradást. Majdnem olyan volt, mintha szülnöm kellett volna. :-((
4. Csoda (válaszként erre: 3. - Anyóka4)
2008. aug. 7. 11:50

Szia! Én 4D-n tudtam meg először, hogy valami nincs rendben. Ekkor a 16. hétben jártam. Hogy mitől lehetett ez a rendellenesség, sajnos nem tudni. Az orvosok csak annyit mondanak, hogy: bármitől... Jó mi? Ennyit én is tudok. Kromoszóma-rendellenesség, fertőzés stb.

Nagyon szörnyű lehetett a 36. hétben megszülni... :-(( Gondolom már a babaszoba, babaruhák megvoltak. Te mit csináltál azokkal? Szerencsére nálunk csak a kiságy volt meg, ruhákat babonából nem mertem vásárolni. De azt megfogadtam, hogy a kisfiam nevét már nem fogja megkapni a következő.

Én is pozitívan gondolkodom, ez ad erőt. Hogy kivizsgálnak, rendberaknak :-), és aztán talán összejön egy egészséges kisbaba. És már nem érdekel, hogy kisfiú vagy kislány. Csak egészséges legyen! És ezt kívánom Neked is!

Te már voltál 4D-n? Gondolom csináltattál magzatvíz-vételt. Minden ok?

3. anyóka4 (válaszként erre: 1. - Csoda)
2008. aug. 5. 15:27

Szia! Biztos szörnyű lehetett mikor kiderült, hogy baj van a babával! S azok a hetek amig bizonytalanságban voltál. Mi volt a picivel, s milyen vizsgálaton tudtad meg, hogy nincs minden rendben?

Nálam ez nagyon gyorsan történt. 36! hetes terhes voltam, mikor nem éreztem, hogy mozog a baba. Ezután bementünk a kórházba, ahol először szívhangot néztek, amit nem találtak. Majd az ultrahangon egyértelművé vált, hogy a baba nem él. Igazából a boncoláson nem derült ki, hogy mi történhetett (egészséges volt). Valószínű, hogy a köldökzsinórba tekeredett bele. Hát nem volt könnyű megszülni, s az egészet túlélni!

Fél évet vártunk, mire újra próbálkoztunk. Szerencsére rögtön sikerült, most vagyok a 16 héten. Megpróbálok pozitívan gondolkodni.

2008. júl. 30. 14:08

Szia.

Szívfájdalommal olvastam soraidat. És én is csak közhelyel tudlak nyugtatni hogy lehet még egészséges babád.

Nekem hála eddig a két vetélésem mind 8-9 hetesen volt és nem ilyen későn mint amin te kellett keresztül menjél.

2008. júl. 18. 14:56
Azokat várnám ide, akiknek problémájuk volt a terhességgel és sajnos meg kellett szülniük (a 14-40. hétig). Kíváncsi lennék, hogyan élték túl, mennyit vártak a következő terhességig, kiderült-e, hogy mi volt a probléma, összejött-e a baba? Nekem 18 hetesen kellett megszülnöm a kisfiúnkat, mert beteg lett volna.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook