Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szükséges saját vagy elég külön szoba az elvált apátoknál? (17 év felett) fórum

Szükséges saját vagy elég külön szoba az elvált apátoknál? (17 év felett) (beszélgetős fórum)


1 2
júl. 23. 08:52
Bocsi én már elvesztettem a fonalat itt, hogy ki ül a magas lovon meg kinek van problémája kivel 😅 Mindenesetre nem gondolom, hogy egy tinédzsert még nagyon jelentős mértékben lehet nevelni, főleg nem úgy, hogy az új asszony próbálja az apjukat nevelni arra hogy nevelje azokat a kölköket :D
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Ágio8405)
júl. 22. 21:30
Köszönöm a megerősítést!
júl. 22. 15:33
Nem. A gyerekek és a nő között. (Lásd 33. hsz.)
júl. 22. 09:50

A gyerekek bármikor ott lehetnek, de az új pár nem érezte magát komfortosan a korábbi húzamosabb velük való együttélés során, mert nem voltak kezdeményezően barátkozóak, sőt kerülték a társaságát, ami a visszahúzódó személyiségüknek tudható be.

De ezen túlmenően néha túl sokat engedtek meg maguknak az apjukkal szemben is; a viselkedésükben mutatták, hogy nekik ott előjogaik vannak, amit az apának kellett volna helyre tennie, mutatva, hogy egyformán fontosak.


Ezt, a helyből és előzményekből fakdó viszonyt egy új hely (ahol már nem kiemelt a státuszuk, a koruk, és az ott tölött idő mennyisége miatt pedig már nem indokol saját szobát) rendbe fogja tenni, ki fogja egyenlíteni.


Lehet, hogy csak ennyi (a magas lóról való leszállás) kellene a közeledés elindulásához.

júl. 22. 07:07
Erőviszony demonstráció? Köztetek? A te gyerekeid nem mehetnek amikor akarnak, vagy mi? Az már régen rossz ha egy kapcsolatban ilyenek vannak hogy erőviszony demonstráció....
júl. 21. 23:15

Jó. Ha az ember kellően empatikus, akkor igen, nem helyes a vendéggé degradálás.


Persze lehet valami, mondjuk erőviszony demonstráció céja is ennek.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Amaunet)
júl. 21. 23:09
Mindkettővel egyetértek.
júl. 21. 23:06

"Miért jártok ennyi idősen apátokhoz" kérdés szerintem nem is olyan egyszerű.


Lehet, hogy néha a gyerek sem tudja, hogy miért is, hanem csak megszokásból megy, és / vagy mert az anya küldi, és nem is különösebben az apa személye miatt.

28. Ágio8405 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 21. 22:22
Egy gyerek semmiképp nem bencés vagy nem olyan mint egy sima rokon
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Amaunet)
júl. 21. 22:20

Igen, persze, ha 1/1-ben az apáé az új hely, akkor jogilag megteheti, hogy ő diktál, de vajon jól esik-e ez az új párjának, akit elsősorban nem a férfi gyereki érdekelnek, hanem a férfivel való közös élet.


Az új párnak nyiván az tűnik fairnek, hogy minium egyformán kezeli őt és a gyerekeit, és ugyanígy az ő rokonai is kb ugyanolyan jogon tartózkodhatnak ott, mint a férfi rokonai, mert nem a tulajdonrészen múlik a dolog.


Vagy hol kellene fogadni a nőnek a rokonait? Vegyen ki nekik szobát egy hotellben?


És mivel a gyerekek nem ott laknak, ezért vendégek.


(Nem provokálni akarok, csak a másik szereplő nézőpontjába segítek belegondolni)

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Imisz)
júl. 21. 22:10

Látod ebben nagy különbségek vannak.

Szerintem az elején a legtöbb helyen ebbe kevés beleszólása van a gyereknek.

A szülők megegyeznek a bírósáságon heti vagy két heti x napban és kész.


Kevés olyan család van, ahol ilyen rugalmasan kezelik a dolgokat, hogy a gyerek akkor megy, amikor akar, mert a szülőnek is kell egy viszonylag kiszámítható élet.


Persze ha ez heti-kétheti 1-2 óra, ahhoz a világon semmit nem kell alakítani, sem lakhelyben, sem saját szobában, sem semmiben.


De heti 2 nap, és 2 ott alvás, az más kategória.


Bár abban igazad van, hogy nem az ott tölött időtől függ a gyerek és szülő kapcsolata.


Ha a gyereknek kötelezően menni kell heti 2 napra, vagy ő maga ugrik be heti 2 órára, lehet, hogy ez utóbbi esetlében jobb a kapcsolatuk.

25. Regin_a (válaszként erre: 12. - Enissa)
júl. 21. 18:56

OK köszi!

Hasonló helyzetben én teljes mértékben a srácnak engedném át a szobát, ezért sem értettem a különbséget

24. Regin_a (válaszként erre: 9. - Lady Lavender)
júl. 21. 18:54
Tőkepénzes vagyok, abból élek
23. Regin_a (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 21. 18:52
Trollibuszvezetőként.
22. Amaunet (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 21. 16:50

"az onnan való kirepülés szerintem korábbi lesz"

Nem vennék rá mérget.:)

Lehet, hogy jól érzi magát az apjánál és jó, szeretetteljes a viszonyuk is, akkor oda "fészkeli" be magát.


Másik kérdés.

Gondolom akkor, ha ez az új hely az apának és új párjának is 1/2-1/2 tulajdonában van.

Egyébként egy apának a gyermeke (és annak érdekei) mindig elsőbbséget élveznek egy új pár rokonainál.

Semmi nem köti hozzájuk.

júl. 21. 16:12

És nyaralni is viszi őket az apuka???


Nekem nincs gyerekem, de a szüleimnél soha nem "vendég" vagyok/voltam. A szüleim új párjai sem éreztették soha az ő lakásukban sem, hogy ott vendég volnék.


Illetve ha a lakásban/házban van hely, akkor szerintem teljesen normális, hogy saját szobája legyen. Ha elfér, miért ne?

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Amaunet)
júl. 21. 16:07

Igaz, manapság a kirepülés később történik a "szülői" házból, vagy válás esetén a gondviselő házából(, ami legtöbbször az anyát jelenti), de mivel a gyerek eddig sem a külön élő apánál lakott, az onnan való kirepülés szerintem korábbi lesz, mint az gondviselőtől.


A kérdés végül is erre az esetre vonatkozott.


---


Másik kérdés.

OK, az apa és az esetleges új párja új helyre költöznek, a gyerekek már nagyok, az új nőnek tegyük fel nincs gyereke.


Az új helyen a még gimis, vagy épp' csak egyetemista gyerekek esetén már egyenlő joggal, hasonló "vendégi" minőségben látogatnak, mint a nő rokonai?

júl. 21. 13:36

Az apát a keresztény vagy más egyházi kolostor élén álló szerzetes főpap, aki a kolostorban Krisztus helyetteseként lép fel, és akinek elsődleges feladata a szerzetesek lelki irányítása.

Az apátok nem nősülnek így náluk a válás is ismeretlen fogalom.

Bár nem igazán vagyok járatos miként élnek a kolostorokban, de úgy vélem rendelkeznek külön szobával.

18. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 21. 13:22

Nekem volt egy pasim, akinek volt gyereke.


Becuccolt az én alberletembe, ahol elvárta; hogy a másfél szobából a fél szoba a kislányé legyen, aki kethetente aludt ott egyet. Es igy a nagyobb, addig nappali lett a nappali es háló egyben.


Takaritani bemehettem a gyerekszobába, egyetemre is jartam melo melett; tanulni igy a konyhaban tanultam.


Az indok itt is az volt, h az elvalt anyuka szerint kell kulon szoba a gyereknek. Mondtam, hogy nehogy mar ne hasznaljunk 2 hetig egy szobat, abban a lakasban, amit en fizetek...


Szoval tobb èlű ez, nyilvan jo, ha van kulon szoba, de nem tudjuk, milyen lakasa van az apanak, mi marad a fizujabol a gyerektartas utan, milyen gyakran van ott a 17 eves....

júl. 21. 11:53
17 évesen sztem már eldönti a gyerek akar e menni vagy sem, marad vagy sem. Amúgy mindig jó ha van ez zug ahova el tud vonulni....
16. asztanaviszta (válaszként erre: 7. - Lady Lavender)
júl. 21. 08:51
Tudnál értelmesen írni?
15. asztanaviszta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 21. 08:50

"Miért jártok ennyi idősen apátokhoz"?

Azért mert az apja. Függetlenül attól, hogy a gyerek 5 éves, 15 vagy 45.


A külön szoba függ attól, hogy az apának milyenek a lakás körülményei, illetve, hogy a gyerek mennyi időt tölt nála.

Teljesen már a helyzet, ha hetente, kéthetente ott alszik max. 1 éjszakát, illetve amikor egy hetet nála, egy hetet az anyukánál van.

14. Amaunet (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 21. 08:08

Nem a személyed után érdeklődtem, hanem a szereped felől ebben a családban.

Ha nem vállalt fel a férfi, mint feleséget, akkor te vagy a kakukktojás. Minél vehemensebben próbálsz a gyermek ellen fellépni annál rövidebb időt jósolok a kapcsolatodnak.

17 évesen még nem "kirepült" egy gyerek. Főleg nem az manapság. Egy szülőnek 30 évesen is a gyermeke marad és bármikor joga van a szülői házba hazamenni, akár haza is költözni.

De itt az apa új helyre költözött. Ha ez az új hely 1/1 az apa tulajdona, akkor azt fogad oda, akit akar. Akár a gyermekét is, akárhány éves.

júl. 21. 08:01

Testvérem elvált, a gyerekei heti néhány alkalommal jönnek, de ez a nagymama háza, (nekünk külön lakásunk van a tetőtérben).

A gyerekeknek, akik 8 és 11 évesek lesznek ősszel van egy sajátnak mondható szobájuk.

Szerintem jó ez.

12. Enissa (válaszként erre: 4. - Regin_a)
júl. 21. 07:54
Gondolom a saját, az ízlésenek, korának megfelelő bútorokkal berendezett, netán nég zárható szoba is. Ott maradhatnak a kozmetikumok, ruhák is, míg egy vendégszoba, csak alvásra való általában.
11. Imisz
júl. 21. 07:20
17 év felett én már bőven nem akartam volna aludni az apámnál és előtte sem. Sőt, nem volt kötelező láthatássem. Akkor mentem ha kedvem volt, általában hetente-kéthetente felugrottam egy délutánra vagy csak 1-2 órára beszélgetni. Ő sem, én sem igényeltük, hogy ott aludjak, saját szobám legyen. 12 voltam mikor elváltak a szüleim és ez az elejétől így volt. (azt nem tudom a bíróság szabott-e meg láthatási időt, de mivel már a válási procedúra alatt így alakult, hát így is maradt)
10. Lady Lavender (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 21. 03:22

Hagyjuk... Semmi



Az én új partnereket végignézi a bank.

9. Lady Lavender (válaszként erre: 4. - Regin_a)
júl. 21. 03:19
Teb moett csinanals??
júl. 21. 02:38
Hogy mi "tessék"? :)
júl. 21. 02:27
Tessék?:?7)milyen f lmérészetbcewtlwkkmkklllll
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook