Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyi az esély fajtiszta macskát ingyen kapni? fórum

Mennyi az esély fajtiszta macskát ingyen kapni? (beszélgetős fórum)


1 2
49. michelle.r (válaszként erre: 47. - Sirga)
aug. 11. 19:24

"hogy ivartalanítási kötelezettség vállalásával adnak csak át cicát - na, én ezt nem értem. De biztos megvan az oka"


Az összeset én sem ismerem, de az egyik az, hogy ne romoljon a vérvonal. És főleg ne kezdjék szaporítani eszetlenül.

48. Sirga (válaszként erre: 47. - Sirga)
aug. 11. 19:22
Ja, és a külső: naná, hogy számít! Mindenképp. Szerintem alap. Írtátok, hogy a szfinx milyen bújós - elhiszem, és szeretem, ha egy cica ragaszkodik, de engem épp a szfinx cicáktól ráz ki a hideg. :D Ízlések és pofonok. ;)
47. Sirga (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 11. 19:20

Egyetlen pillanatig sem gondoltam, hogy rossz ember vagy, sajnálom, ha félreértettél. (Ez esetben magamat is annak kéne tartanom, mert nekem az említett felajánlás óta is a vörös perzsa az álmom - erre most van egy vörös, meg egy hosszú szőrű. :D)

Úgy gondolom, a fajtatiszta állat több (speciális) odafigyelést, extrább kaját, stb. igényel. Lehet, hogy tévedek. Több tenyésztő oldalán olvastam, hogy ivartalanítási kötelezettség vállalásával adnak csak át cicát - na, én ezt nem értem. De biztos megvan az oka.

46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Timycat)
aug. 11. 17:54

Szerintem a szeretet, a boldogság amit egy ilyen különleges cica mint a Szfinx adna, az kárpótolna a kényes természete miatt. Legalábbis én így látom, mivel nagyon szeretem az állatokat. De tudom mennyi meló, és mennyire nehéz, és sok pénz kell.. Valamit valamiért, ugye.


Amúgy az én "egyszerű" házimacskámra most kb annyit költök havonta, mintha lenne egy fajtatisztám, mert kényes, allergiás, és nagyon finnyás... Sok a gond vele pedig csak egy cirmos, de ki tudja milyen genetika van a háta mögött.

45. timycat (válaszként erre: 43. - Tien)
aug. 11. 17:10
Na pl ezért nem lesz szfinxem (még egy darabig biztos nem), a többi cica jól veszi az egyedüllétet, mászkálnak ki-be, etetés, almoslàs, valamennyi játék és ennyi, nincs velük gond. Egy szfinxet védeni kell hidegtől, melegtől, napfénytől, a saját karmától, fürdetni, ruházni kell és nem könnyen venné ha eltűnünk néhány hétre, cicaszitter ide vagy oda. A jelenlegi életünkbe nem fér bele. Ahogy egy kutya sem, pedig azt is nagyon szeretnék, de a meglevő öreg macskáink sem vennének könnyen egy új jövevényt.
44. timycat (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 11. 17:05

Szfimx cica nem egy egyszerű cica, tényleg egyediek, a tartásuk, személyiségük és az igényeik. Sokkal nagyobb odafigyelést igényelnek mint a bundás fajtársak.


Amúgy egyszerű, a fajtatiszta macska ha rendes tenyésztőtől van akkor tutit veszel, nincs zsákbamacska, nem csak a kinézet, hanem az igények, betegségekre való hajlam, főbb személyiségjegyek is kiszámíthatóak.


Nálunk van sziámi, ő a tipik, hoz minden sziámi jegyet, mind külsőben, személyiségben, igényekben, a britek dettó ilyenek voltak. Egy ragdollal faragtunk rá, a tenyésztő önszántából vagy kényszerből de fel is hagyott a "tenyésztéssel", hát az a cicus elég szívás volt, szerencsére sok idő és pénz árán de rendbehoztuk.


Van "parlagi" macskánk is, jó, strapabíró cica. De volt másik parlagi cicónk aki kényes volt. A bizonytalan származású macskáknàl zsákbamacska van.

43. tien
aug. 11. 15:53

Nem leszek népszerű.

Nagyon szép a cica ,kutya tartás.

Mielőtt ebben gondolkozunk , tegyük fel magunknak a kérdést.

Van e rá időm?

Van e rá pénzem?(tartalék ha orvosi kezelést kap,ez akár több százezer is lehet)

Család hogy viszonyul ehhez?


Hirtelen ennyi jutott az eszembe.

42. Myra (válaszként erre: 36. - K-né Zsóka)
aug. 11. 14:36
Mert nincs törzskönyvezve, másképp nem hirdetheti.
41. Myra (válaszként erre: 37. - K-né Zsóka)
aug. 11. 14:35
Valszeg nem.keverékek voltak. Csak ha nincs törzskönyv akkor nem hirdetheti másképp. Ez a szabály. Az én komondorom is fajtatiszta, most 4 hónapos, de nincs törzskönyve. Ugyannígy hirdették. Pedig gyönyörű fajtatiszta kan komondor.
40. Kacsahercegno (válaszként erre: 36. - K-né Zsóka)
aug. 11. 14:03
Ezek szaporítóktól, általában borzalmas körülmények között tartott keverék állatok... Ha valamit, akkor ezt nem szabad támogatni, ingyen sem, de pénzért végképp nem szabad tőlük állatot venni. Akkor tényleg inkább a menhely.
39. Enissa (válaszként erre: 36. - K-né Zsóka)
aug. 11. 13:54
Annyira lehetnek azok fajtatiszta szfinxek, amennyire én az vagyok.
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - K-né Zsóka)
aug. 11. 13:31
Érdekelne... de nem most terveztem az új cicát. :(
37. K-né Zsóka (válaszként erre: 36. - K-né Zsóka)
aug. 11. 13:20
Mondjuk nem tudom mennyire van ingyen az ingyen, mert amikor mi cane corso keverék kiskutyát kerestünk, legalább 4 ilyen ingyen hirdetőt hívtunk fel és mindannyian 100+ ezer forintot kértek a keverék kiskutyáért.
36. K-né Zsóka (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 11. 13:18
Pont a tegnap láttam a jófogáson, hogy ingyen elvihető kanadai szfinx macskakölyök.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
aug. 11. 13:17
Milliókért adják? Atyaég. Lehet marad akkor a menhelyes cicó. Vagy a fajtamentő. :)
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
aug. 11. 13:14
Az ivartalanítás általában a gazdi felelősége.
33. Enissa (válaszként erre: 21. - Enissa)
aug. 11. 13:13

Kifelejtettem a kiállításokat, főleg amennyiben külföldre kell menni.

Minél több, előkelőbb helyezést érnek el, annál drágábbak a kölykök.

32. Enissa (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
aug. 11. 13:08

Bocsi, ezt nem olvastam.

Matematikai esélye tuti nagyobb. :)

31. michelle.r (válaszként erre: 29. - Enissa)
aug. 11. 12:31

A 11.es hozzászólásban ezt írta: " Kutyában is van, pl. minden álmom egy németjuhász.."


Hátha ez hamarabb teljesül, mint egy szfinx. ☺️

30. michelle.r (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 11. 12:29
Ők nagyjából milliós áron kaphatóak, vagy drágábbak. És a tartásuk is nagyon drága.
29. Enissa (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
aug. 11. 12:26
Cicát keres.
28. michelle.r (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 11. 12:26
Nem, nem adják ingyen. Ha még nem ivartalanított - mert nekik nemigen van erre pénzük - akkor neked kell. Azért nem kérnek pénzt, hogy neked adják, de azt ellenőrzik, hogy biztosítod-e a megfelelő körülményeket.
27. michelle.r (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 11. 12:24

Szívesen összehozlak egy németjuhász mentővel. De magad is megkeresheted, Jakab Ildikónak hívják. Tőle biztosan klassz kutyát fogsz kapni, nem adja csak úgy oda, csak ha meggyőződik, hogy jó helyre kerül.


Nem etikátlan, kérdezz meg egy tenyésztőt, hogy mennyi költsége van, amíg a kölyköket átadhatja. Munkaidő és effektív költségek.

26. Enissa (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 11. 12:24

Szinte nulla az esély rá.

Nagyon drága, és a bőrápolása sem olcsó.

aug. 11. 12:23
Én nem tudom, de most beleszrettem egy fekete macska sziáminak látszó kölykeibe. Vadak, úgyhogy meg kell szelidíteni. Ha előjön, de ma még nem is láttam.
aug. 11. 12:05
Ehhez a részéhez nem értek, a törzskönyv szerintem csak a származást igazolja. Vannak kifejezetten "fajtabetegségek" amik egyes fajtáknak a kitenyésztéséből adódnak, amiknek ilyen kis turcsi orruk van, azoknak pl. légúti, stb. szóval lehet hogy az az alap elgondolás, hogy ezekre kevésbé hajlamos állatot tenyésszenek és adjanak el, de nem hiszem hogy ez a valóságban is így van, és azt lehet tudni, hogy mondjuk x év múlva nem lesz-e valamilyen problémája.
23. Enissa
aug. 11. 12:03

Én kaptam 2x is ingyen, elsőt, mert leálltak a tenyésztésükkel, másodszor allergiás lett rá a tulajdonos barátja.

Én negengedtem, hogy meggyőzödjön hova kerül a cica, sőt azt is , hog, meglátogassa. Csak 2 x jött el, azt mondta szerinte a legjobb helyre került

13 éve van nálam, mindig küldök róla fotókat, videót.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Enissa)
aug. 11. 12:03
Szfinx cicát mert nagyon tetszik, különleges.
21. Enissa (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 11. 11:49

Ezek a cicák sokszor fogékonyabbak a betegségre, hiszen előfordulhat beltenyészet.

Azért olyan drágák, mert a tisztességes tenyésztő, akár milliókat költ a tenyészállataira, hogy jó vérvonala legyen.

Sokba kerül az állatorvos, a törzskönyvezett, védőoltások, a minőségi étkeztetés.

Ha valaki csak i gyen szeretne ilyen állatot, nagy az esélye, hogy a felmerülő költségeket nem tudná fizetni, ha netán beteg len ne.


.ilyen fajtatiszta cicát szeretnél? Miért éppen olxat?

aug. 11. 11:48
az igazolja* Bocsi gyorsan gépelek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook