Hogyan kell elkésziteni a medveszölö teát? (beszélgetős fórum)
Hideg víz áztatásos tea. Azt írja legalábbis a tasakon a tájékoztató.
Olvastam erről olyant is, hogy áztatás után kellemes melegre felmelegíteni...
Sziasztok!
Én felfázásra már mindig csak ezt iszom, ugyanis régebben annyiszor felfáztam, hogy a doki a végén már nem tudott milyen gyógyszert felírni, mert immunis lettem az összesre:( Ő ajánlotta akkor, hogy sok-sok folyadék, kamillatea vagy valamilyen gyógytea.
Ha én érzem, hogy baj van, akkor nekiállok töménytelen mennyiségben inni. Csináltam olyat, hogy este lefőztem egy kancsó kamillateát, és egész éjjel azt ittam (nem volt kellemes, negyedóránként pisi+egy bögre tea), de másnap semmi bajom nem volt.
Ha ez már nem szokott segíteni, és a hasam is fáj, akkor csinálok medveszőlőlevél teát. Hidegvizes kivonattal készítem, 1-2 evőkanállal teszek kb. 1 liter szobahőmérsékletű vízbe, és hagyom 10 órát állni. Utána szűröm, és mindig kicsi szódabikarbónával iszom, mert állítólag nagyon magas a csersavtartalma, és bánthatja a gyomrot. Szörnyű íze van még mézzel, cukorral is, de nagyon hatásos!!! Gyulladáscsökkentő is, úgyhogy bátran lehet inni már akkor is, amikor hasfájás, esetleg véres pisi is van! De ha nem múlik, akkor haladéktalanul orvos!!
sziasztok
a medveszőlő te akkor is jó, ha már kicsit érzem a dolgot oda lent: pisi után is érzem, hogy még pisilni kéne és ürítés végén kicsit fura érzés, de még nem fáj, meg sárga meg ilyen durvaság?
Tegnap óta észleltem,
Így hamar alkalmazva totál elmúlaszhatja, vagy csak megelőzésre jó, és mindenképp megyek dokihoz is, teljesen kiviszi belőlem???
Köszi
Nekem elhihetitek hogy így ajánlott fogyasztani,és valóban egy hétnél tovább huzamosabb ideig ne alkalmazzátok.Mióta sugaraztak sokszor van hólyaggyulladásom és ez segít.
Ha nem sikerült a fertőzést elkerülni, segít a medveszőlő leveléből készült tea. Használatakor figyelembe kell venni, hogy a medveszőlő levelében igen sok a cseranyag. Ez megterheli a gyomrot, és olyan kellemetlen mellékhatásokkal járhat, mint az émelygés és a hányás. Ezért a medveszőlőlevél teáját hidegen kell elkészíteni, mert ilyenkor a cseranyagoknak csak kis része, de a hatóanyagok teljes mennyisége kioldódik.
Ezzel szemben a medveszőlőlevelet is tartalmazó teakeverékeket már nem hidegen készítjük; ekkor ugyanis a cseranyagtartalom jelentősen kevesebb.
Elkészítése: 2 púpos teáskanál medveszőlőlevelet 1 liter szobahőmérsékletű vízzel leöntünk, és gyakori kevergetés mellett 5-6 óra hosszat áztatjuk. Leszűrjük és iható hőmérsékletre melegítjük.
Alkalmazása: Naponta 3-5 csészével iszunk. A medveszőlőlevél teája csak lúgos közegben hatásos. Ezt úgy érhetjük el, hogy minden csésze teába bő késhegynyi szódabikarbonát teszünk. Ha tartósan a növényi étrendet részesítjük előnyben, akkor ez a közeg magától is kialakul.
Mire jó?
A medveszőlő enyhe vizelethajtó és jó fertőtlenítő szer. Hólyag és vesegyulladás esetén alkalmazzák. Ajánlott még epekőbántalmak esetén, valamint baktériumok okozta enyhe húgyúti fertőzés kezelésére a kiegészítő terápia részeként.
Hogyan használjuk?
Tea: A medveszőlő teáját hideg vízzel kell elkészíteni, így mind a fertőtlenítő hatású anyagok, mind pedig a cserzőanyagok hatásai megmaradnak. Az elkészítés módja: 1 teáskanálnyi levelet negyed liter hideg vízzel leöntünk, és 4-6 órán át áztatjuk, olykor megkeverve. Ezt követi a szűrés. A húgyúti fertőzések kezelésekor javallott fogyasztása. A kezelés alatt bő folyadékbevitel szükséges.
A medveszőlő teáját egy hétnél tovább ne fogyasszuk! Évente legfeljebb 5 kúra ajánlott
Sziasztok!
Hideg vízbe kell áztatni, legalább 5 óra hosszat. Anyukámmal felfázás esetén szoktuk inni, kúraszerűen. Nekünk bevált. Napi kétszer ittuk.
Remélem, nektek is segít!