Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha halálos beteg lennél , "örülnél" ha az orvos az arcodba vágná, hogy mennyi időd van hátra ,vagy inkább a jótékony hazugság esne jól? fórum

Ha halálos beteg lennél , "örülnél" ha az orvos az arcodba vágná, hogy mennyi időd van hátra ,vagy inkább a jótékony hazugság esne jól? (beszélgetős fórum)


1 2
tegnapelőtt 20:19
Én szeretném tudni, hogy mi várható
49. Enissa (válaszként erre: 42. - Muci1971)
tegnapelőtt 18:23

A testvérem a lányát jegyeztette be haszonélvezőnek, mert tudta a felesége eltékozolta volna a lakást.

Nagyon jó döntés volt, mert még így is bepróbálkozott.

Tehát néha jó az az idő, hogy 1-2 dolgot elrendezzen az ember még az életében.

48. loch ness (válaszként erre: 42. - Muci1971)
szept. 16. 23:02
Arra gondoltam, hogy vannak olyan emberi kapcsolatok, amikbe neheztelés, félreértés csúszott, vagy egyszerűen csak elsodort minket az élet a közelebbi kapcsolattól. Azokat még rendbe lehet tenni. Vagy átgondolni olyan emlékeket, amik fontosak lehetnek valamelyik családtagnak, de csak én emlékszem már rá, és azt elmesélném neki. Csupa ilyen apróságnak tűnő dologra gondoltam. És persze a felkészülésre magamban az életem végére.
47. loch ness (válaszként erre: 38. - Channa*)
szept. 16. 22:58

Nekem a ki nem mondott sejtés sokkal rémisztőbb. Inkább szeretnék szembenézni a valósággal, bármennyire is rossz.

Persze én is remélem, hogy ilyenre sosem kerül sor.

szept. 16. 19:56
Inkább az igazság fájjon,mint a kamu. Ergo mondja csak meg! Ezt úgy is érzi az ember.
szept. 16. 16:59
Én minden nap abban a tudatban kelek fel, hogy ez az utolsó napon. Bár halálos betegséget ( eddig) nem mutattak ki nálam, már mindenre fel vagyok készülve.
44. muci1971 (válaszként erre: 35. - Channa*)
szept. 16. 16:43

Utolsó mondatban van az igazság, jobb lenne a tudatlanság. Legalább nem félne annyira az ember betegség miatt mikor hamarabb bekövetkezik.


Sajnos még vannak betegségek a mai 21. században amire nincs gyógymód. Pont egy ilyen betegség vet le a lábamról. Csak szinten tudják tartani, plusz az ember saját maga még rá tud segíteni ne romoljon az állapota gyorsabban. Mind ezek ellenére is alattomos a betegség csendben tönkre tett két létfontosságú szervet.

43. muci1971 (válaszként erre: 23. - Borian)
szept. 16. 16:36
Ez tévhit. Nem kérdez semmit az orvos. Ha te nem kérdezel rá nem mond el semmit. Kérdezel akkor is azt mondja minden rendben, pedig te látod az eredményeket semmi sincs rendben. Megvárják az utolsó pillanatot amikor már késő, addig nem is tesznek semmit. Pedig látják létfontóságú szervek fognak leállni. (saját tapasztalat)
42. muci1971 (válaszként erre: 22. - Loch ness)
szept. 16. 16:32
Nem lehet felkészülni rá, nekem elhiheted. Mindig lesz elintézni való, mindig ott lesz a gondolataidban ezt még meg kell tenni. Sosem lesz vége az elintézni valóidnak, csak azt veszed észre eljött az idő menned kell.
41. Enissa (válaszként erre: 35. - Channa*)
szept. 16. 15:30

Ne hidd!

Testvérem okos, tájékozott srác volt, orvos barátokkal.

Sosem volt beteg, mindig azt mondta,ha rákos lenne nem várná meg, hogy szenvedjen.

Tenne ellene. Amikor az lett a halála előtti napon is a nyárról a pecázásról beszélt, nem hitte el, hogy ebbe ő bele is halhat. Tagadta a betegséget. Tehát az agya átprogramozódott, hiába látta, olvasta a leletet, már nem fogadta el.

40. Myra
szept. 16. 13:06
Az igazságot akarnám hallani.
39. Sirga
szept. 16. 12:58
Jelen pillanatban azt mondom, szeretném tudni. Aztán lehet, hogy ha olyan helyzetbe kerülök, már nem így látom.
38. Channa* (válaszként erre: 37. - Levarosbukta)
szept. 16. 12:33
Annál rosszabb nem lehet, hogy tudjuk kb. meddig élünk és közben még szenvedünk is...
37. levarosbukta (válaszként erre: 35. - Channa*)
szept. 16. 10:40
Ez is változó látod. A sógorom végig a tudatánál volt, tudta mi történik vele, ez valami borzasztó lehetett. Az ismerősömnek az volt a "szerencséje" hogy az utolsó napokban már nem volt tudatánál és csendesen elaludt. De mindketten tisztában voltak elejétől kezdve a prognózissal.
36. levarosbukta (válaszként erre: 34. - Channa*)
szept. 16. 10:37
Sajnos tudom. A sógoromat is két hónap alatt elvitte. Rettenetes egy betegség és ez a fajta ráadásul még kivédhetetlen is.
35. Channa* (válaszként erre: 32. - Levarosbukta)
szept. 16. 10:16

Erre próbáltam utalni azzal, hogy szeretnék majd szenilis lenni akkor, ha kiderül egy ilyen betegség nálam.


Már annyi mindent tudunk a betegségekről, hogy elég csak némi ráerősítés a vizsgálatokkal és máris tudjuk, hogy tudnak e kezelni, milyen esély van a gyógyulásra, meddig élhetünk, különböző szempontok alapján (műthetőek vagyunk, kapunk e kezelést, létezik e gyógymód)...


Vagy, ha nem is szenilis szeretnék lenni, akkor roppant tudatlan, hogy ne tudjak semmit az egészről...

34. Channa* (válaszként erre: 33. - Levarosbukta)
szept. 16. 10:13

Sajnos a hasnyálmirigyrák gyógyíthatatlan.


Az, hogy mennyi ideje van az embernek egy ilyen betegségnél, attól függ, hogy a hasnyálmirigy mely részét érinti.


Ha jól tudom, a hasnyálmirigy fejben és testben is alakulhat ki daganat, az egyiket később veszik észre, mert szinte nincs tünet, és mire kiderül, addigra már nem operálható.

A másik előbb ad tüneteket, így még operálható. Ez talán a hasnyálmirigy fej.


Mivel, ezt a betegséget későn fedezik fel, így a kezelések sem adnak sok esélyt a hosszú túlélésre.


Ismeretségi körömben azt tapasztaltam, hogy a hasnyálmirigy egyik fajtája kb. 1-2 hónap alatt elviszi az embert, és már kezelést sem kapnak.


A másik fajtánál még megpróbálnak műtétet, ha nem áttétes és úgy helyezkedik el, majd kezeléseket kapnak a betegek vagy csak kezelést annak reményében, hogy a daganat mérete csökkenjen, így ők élhetnek még 1-1,5 évet.


Volt több hasnyálmirigy rákos ismerősöm. kb. 6

A 6 ismerősöm közül 5 beteg, 2 hónapon belül meghalt, 1 élt 1,5 évet, mert őt meg lehetett operálni és kezeléseket is kapott.


Egyébként azt figyeltem meg, hogy a legtöbb rákos beteg, max. 2 évig él a diagnózis után, de inkább 1,5 évig.

Őket, legalább megoperálták, de kezelést nem kaptak, mert nagyon le voltak gyengülve vagy olyan daganatuk volt, amire egyik alkalmazott kemoterápiás szer sem volt hatásos (ezt a kioperált szöveteken kipróbálják).


Illetve, volt olyan is, akit műteni nem lehetett, de kapott kemoterápiát. Ő nagyon gyorsan meghalt.


És volt olyan is, akinél annyira gyorsan terjed a rák, hogy már nem volt idő sem műtétre, sem kezelésre...

33. levarosbukta (válaszként erre: 18. - Channa*)
szept. 16. 09:52
Egy nagyon kedves ismerősömnél másfél éve hasnyálmirigyrákot diagnosztizáltak, teljesen véletlenül fedezték fel. Akkor azt mondták neki hogy ha felveszi a kemot másfél év ha nem három hónap. Természetesen felvette a kemót és szinte napra pontosan másfél év jutott neki. Pénteken temettük.
32. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Enikő1)
szept. 16. 09:48
A mai világban amikor minden betegségről minden információ megtalálható a kérdés, kérés egyáltalán nem releváns.
31. Channa* (válaszként erre: 29. - Borian)
szept. 16. 09:30

Az lehet, de sok orvost, ez igazán nem érdekel.


Végletek vannak sok esetben. Vagy semmit nem mond, vagy kőkeményen az arcunkba nyomja, de kérdezni sosem kérdeznek...

30. Channa* (válaszként erre: 28. - Enissa)
szept. 16. 09:28

Nekem is, de az a 10% kitett magáért!


Pl. 7 éve az unokaöcsém orvosa azt hajtogatta, hogy 10 napig, hogy 80% esélye van a teljes felépülésre.

Többször megkérdeztem, hogy ezt miből gondolja? Mert az unokaöcsém kinézete és állapota alapján lehetetlen volt a felépülés.


A 11. napon meghalt, ezért nem hajtogatta tovább.

29. Borian (válaszként erre: 27. - Channa*)
szept. 16. 09:22
pedig ez a mai protokoll
28. Enissa (válaszként erre: 15. - 55Judit)
szept. 16. 09:21
Nekem 90%-ban kimondottan jó orvosokhoz volt szerencsém.
27. Channa* (válaszként erre: 23. - Borian)
szept. 16. 08:42
Na, ilyennel se találkoztam még...
szept. 16. 08:35

Én eddig csak rossz példával találkoztam.

Anyukám rákos volt. Beszéltem az orvossal, (mert akkor kellett borítékkal hálálkodni)

egyszer csak azt mondja, most szokták megkérdezni, mennyi ideje van még hátra.

Azt válaszoltam, hogy nem szeretném tudni, mire ő, hogy 1 éve van hátra. Anyukám jobban lett, már reménykedtünk és nem hittem a a jóslatában. Sajnos mégis igaza lett 1 év múlva temettük.


Másik. Pm. dokinál voltam, mindennapi egyszerű panaszokkal. Egyszer csak azt mondja az "orvos" ...hát valamiben meg kell halni...Látva elképedésemet, már magyarázkodni kezdett. Azóta sem voltam nála és köszönöm jól vagyok.

25. asztanaviszta (válaszként erre: 18. - Channa*)
szept. 16. 08:23

Az én ismerettségi körömben volt.

Az orvos elmondta, hogy maximum 2 év.

Igaza volt. Alig több, mint 1 év után halt meg.

24. asztanaviszta (válaszként erre: 1. - Enikő1)
szept. 16. 08:21

Hogy mennyi ideje van hátra, azt az orvosok is az esetek nagy részében csak saccolni tudják.

De sajnos a legtöbbször csodák nincsenek.

Egy súlyos, legtöbbször prognosztizálható betegségnél szerintem jobb, ha tudjuk a lefolyást.

El lehet rendezni a dolgokat.

23. Borian (válaszként erre: 1. - Enikő1)
szept. 16. 06:10
Most is úgy van, hogy az orvos megkérdezi, mennyit szeretne tudni a betegségéről.
szept. 15. 23:00
Én ilyen helyzetben tudni szeretném, kb. mennyi időm van hátra, hogy felkészülhessek rá, lélekben is, az emberi kapcsolataimban is, és elintézhessem azt, amit még el kell intéznem.
21. tien
szept. 15. 21:34
Nem,mert a férjem megtudná (nincs titok és sumákolás nálunk) és hamarabb belehalna mint én a betegségbe.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook