Életmódváltás- tényleg bűn?! (beszélgetés)
Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életmódváltás- tényleg bűn?!
ezt is meg kell tanulni kezelni. én ez a típus vagyok:
másik típus az elégedett, aki az elég jóval is beéri. Aki alkata vagy tapasztalatai miatt úgy dönt - esetleg megfogalmazott döntés nélkül is úgy viselkedik, mert sajnálja az időt a fölösleges döntéselemzésre, a leheletfinom különbségek mérlegelésére -, hogy nem terheli magát a túl sok választási lehetőséggel, információval, inkább az elsődleges szempontokra, szükségletekre koncentrál. Emiatt kisebb az esély, hogy apatikussá váljon, és megőrzi érdeklődését az élet nem fogyasztói dimenzióival kapcsolatban is. Vagy ösztönösen, vagy tudatos, átgondolt stratégiával védekezik a bőség zavara ellen, ami veszélyezteti boldogságunkat, és a testi egészség rovására is mehet.
listát készítek, hogy mire van szükségünk, és csak azt veszem meg. amúgy nem szeretek vásárolni, és gyorsan túl akarok esni az egészen.
ott a bibi, amit nem tudok kikerülni, ha átrendezik az áruházat és újra kell tanulni az útvonalat. na, az gáz...
aha és a váráslás egy olyan stresszt jelent neked, ahol az életed minden pillanatban veszélyben van? nem.
az életünkben a stressz másképpen van jelen. alapbiztonság megvan. a munkahelyi és egyéb stresszel kell megbirkózni.
"amúgy nagy tévedésben vagy,ha azt hiszed,hogy a glutént és a kukoricát teljesen ki tudod vonni,mert még a gyógyszeripar is használja bevonatok készítésére!!!! "
de én nem fogyasztok sok gyógyszert, max kvarelint vagy algopirint.
"a kukorica és az ízületi problémák:én még csak olyan összefüggét hallottam,hogy a földmúvelő életmódra áttérés miatt romlottak az ízületek,régészektől mégcsak ilyet hallottam"
és ez szerinted egy pozitív előrelépés???
a földművelés megjelenésével a fogszuvasodás világméretű járványt okozott..a fog csont, ha annak árt a gabona, mi van azzal a csontoddal, amit nem látsz? ez egyébként fent van a neten. meg kell keresnem.
ezt olvasd el és a szerkesztőt is, hogy miben érdekelt.:-)
a közegészségügy ezt nem fogja kommunikálni. arra is van linkem, hogy miért. de ki tudja érdmes-e itt ezt belinkelni?
vagy inkább egy alternativ orvoslás, aki tényleg logikus dolgokat ír: A "lyukas bél" szindróma kapcsolatban áll a krónikus gyulladással
....idézet:
A bél fokozott áteresztőképessége, amit "lyukas bél" szindrómaként is ismerünk, azáltal hat az általános egészségre, hogy átengedi a lipopoliszaharidokat a keringésbe. A lipopoliszaharidok a bélben élő baktériumok sejtfalából származnak és az egyik leghatékonyabb gyulladáskeltő anyaként ismertek. A lipopoliszaharidok fokozott átjutása a keringésbe citokinek (az immunrendszer gyulladáskeltő anyagai) termelődését serkenti, ami egy alacsonyszintű gyulladást hoz létre a szervezetben.
A burgonyából, babból és hüvelyesekből származó szaponinok "lyukas bél" szindrómát hoznak létre, akárcsak a lektinek, az alkohol és a nem szteroid gyulladáscsökkentők. A lektinek ellenállnak a főzésnek és feldolgozásnak, akárcsak a emésztési folyamatoknak, és aktiválják az immunrendszert. A lektinek ezen felül fokozzák az E. coli és a grammnegatív baktériumok elszaporodását a belekben.
........
bocsesz, nem oep, hanem ogyi, nekem egykutya:D
[link] itt lesz vhol
sajnos
egészséges víz és levegő vagy talaj megoldhatatlan
az élelmiszerekben pedig túlontúl sok a méreg
legújabban mar nem is talajban nőnek szegény növényeink,szóval ásványianyag nuku
aén úgy érzem,az orvosatudomány sok esetben a ssötétben tapogatózik az egészséges életmóddal kapcsolatos ajánlásaival,ha figyeled egyes állításaikról 10-20 év múlva bebizonyítjak a homlokegyenest ellenkezőt,csak az illetőnek ment közben tönkre az egészsége,aki megfogadta...
a1 a hüvelyesek beltartalma átalakul hoszzú órákig tartő főzés után,ezt mindenki tudja,főzöd 2 órát és nincs benne ártalmas anyag
a kukorica és az ízületi problémák:én még csak olyan összefüggét hallottam,hogy a földmúvelő életmódra áttérés miatt romlottak az ízületek,régészektől mégcsak ilyet hallottam
a kukorica nem táplál,csak puffasztz,azt is lehet tudni
végül,ha a bélfal átjárható,azt perforációnak hívjak és azonnali halálhoz vezet,nem endometriózishoz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a glutén a bélbolyhokat csiszolja le,azerzékenysek elvesztik az emésztési képességüket emiatt és meghalnak
amúgy nagy tévedésben vagy,ha azt hiszed,hogy a glutént és a kukoricát teljesen ki tudod vonni,mert még a gyógyszeripar is használja bevonatok készítésére!!!!
végül pedig a legutolső bölcsesség: sok dolog az életben ki mennyiségben gyógyszer magy mennyiségbe méreg,ezt a jelenséget immunválsznak nevezik,ha kis mennyiségben adagolsz valamit fokozatosan növelve hozzászoktatod a szervezeted
az a baj ezekkel az oldalakkal,hogy a tudományos tények nem zavarjak őket,hanem általában aszerint ajánlanak,hogy éppen kinek mi az eladó:D
szofisztikalt marketing veszi körül az egyre kevesebb természettudományos ismerettel rendelkező lakosságot
szerintem abban tévedsz, hogy a zsír árt az ereidnek. nem az árt, hanem amivel fogyasztod, a kenyér zsírral, az igen. magában egy pl császár szalonna, nem.
a koleszterin is kell, az agyad pl. koleszterinből van.
az igaz, hogy a vadak húsában több a telítetlen zsír, mint a háziállatokéban. ez igaz. a halban is telítetlen van.
de pl. a kókuszzsír az jó. ez számtalan oldal ajánlja.
amennyire én jól értettem, itt a glutén a felelős az endo kialakulásáért. az meg a bélfalat, jelen esetben a méhfalat is átjárhatóvá teszi mindenféle fehérjéknek baciknak..de ha már a bélfal gyengül, ott elképzelhető, hogy a tápanyagfelszívódás sem tökéletes.
a betokosodás nem tudom, hogy mit okoz, tényleg nem. amit tudok, hogy a szerveket a folyamatosan nedvedző sejtek összetapasztják, és a bélfalat is átfúrják, megtapadnak pl. a hólyagon is. nekem az volt. rettenetesen fájt.
a hüvelyesek is segítik a belet megbetegíteni, a lektin tartalmuk miatt. a kukorica meg ízületi problémát okoz, ezt a indiánoknak illetve a csontokat vizsgáló antropológusoknak is feltűnt.
furcsa, hogy azt írod próbáljam meg megenni kis mennyiségben azt, ami pont kismennyiségben problémát okoz..
egészen januárig fogyasztottam hüvelyest, meg gabonát tejterméket, és aztán elhagytam őket.
most nyáron ettem kukoricát, és egy nap múlva rettenetesen fájt a kezem. soha nem volt izületi fájdalmam. szóval figyeltem magam. aztán elmúlt és két hétre meg borsót ettem. na akkor is fájt.
most hétvégén meg babot..éreztem. de amikor elhagytam a fogyasztását, akkor nem volt bajom tőle.
de ha krumplit vagy rizst eszem, akkor is érzem a nyomást a hasamban.
de. régen ettem banánt is, viszont az semmilyen diszkomfort érzést nem okoz.
húgysav. a szervezet kétféleképpen jut ehhez. táplálékból, és a szervezet szöveteiből. érdemes utánaolvasni, hogy nem a hús meg a hal okozza a húgysavszint emelkedést, hanem a gabonák és társai, holott ezeknek a purinszintje alacsony.
paradoxon, de így van.
na vegyük sorjában a zsírokat:
1telített
2telíytettlen
3többszörösen telítetlen
2 és 3 egészséges
1 egészségtelen
kókusz,pálma,vaj,állati :1-es kategória
a természet nem olyan,hogy vannak benne benne abszolut jó dolgok és abszolut rossz dolgok a szewrvezetednek
a természet ugyanabban a táplálékban képes adni ártalmasat és áldásosat
tehát ami egy dolgora jó(pl a kókusz enzimei az emésztőrendszerednek),más dolgnak árt,pl a zsírja az ereidnek
ilyen avilág a természet,yín és yang vagy ha tetszik jó és rossz egyszerre van jelen
és nem tudod valamiből csak a jót kinyerni,a rosszat is ki kell venned,ahhoz,hogy a jóhoz hozzájuss,erre eklatásna példa az imádott kókuszdiód,de létezik még számtalan
milyen vitamon hiánya vezethet endrometriózishoz a te ismereteid szerint?
az endometrium be is tokosodhat nem? es akkor nem okoz problémát,nem?
a hüvelyesek evésével pedig próbálkozz,kis adagokkal,pl lencsesaláta,keverj bele fügét kecskesatot,vörösborecettel ,fűszerekkel leontve emészthetőbbé fog válni
ízületi problémat a magas húgysavszint okoz,azt a szervezet termeli nem a bevitt táplálék váltja ki
van összefüggés,ez egy friss amerikai kutatási eredmény
a nőgyógyászati műtétek(pl hiszerektónia) de mar a has falának vagdosása is hormonzavarokhoz vezet,azt mutattak ki,hogy a nőgyógyászati műtét után csökken a test ösztrogéntermelése,ezzel pedig az ösztogén érkatasztrófától védő hatása kárt szenved és nő a stroke veszély-ennyit tudnak most
További ajánlott fórumok:
- Kezdjünk együtt neki az életmódváltásnak!
- Kezdjük együtt az életmódváltást június 27-től
- Január 12-től életmódváltás
- Fogyjunk több mint 20kg-ot életmódváltással egymást támogatva!
- Az életmódváltás nem pénz vagy idő kérdése!
- "Normál étrend" kontra életmódváltás. Tényleg drágább az utóbbi, vagy ez csak kifogás?