Elég, ha az ásványvizeknek csak az alacsony nátriumtartalmára figyelünk? (tudásbázis)
"Valoban, visszaolvastam, nem utaltal a legalacsonyabb tartalmura semmibol, ezt en ertettem felre" - semmi gond.
"...lenezo hozzaszolasod pedig nem utal tul nagy rugalmassagra Valirol, szerintem egy ferfinek nem igy kellene egy norol irnia, foleg, hogy o tudja, mi a fent emlitett anyag, de Neked kopesed sem volt rola, csak szerinted bizonyara kell a samponjaidba, fogkremeidbe stb." - tudom, milyen anyagról van szó (12 szénatomos telített zsírsav észteresítve szulfáttal, ennek a Na-sója, megnyugtatásul: nem most nézem utána) azt írtam, hogy ahhoz nem értek, mi miért kell egy termékbe.
Rugalmasság van bennem, bizonyos esetekben.
Valival kapcsolatban: az igaz, hogy nem a szakmája területén tett alacsony színvonalú hozzászólásokat. Viszont nagyon jól felismerhetőek azok a honlapok, amelyek a tipikus új irányzatokkal foglalkoznak (egészségügyi maffia stb.).
Talán túl hamar mondtam, ítéletet, elismerem. De nem túl meggyőző számomra, amit azon a honlapon olvasok.
Én is igyekszem tájékozódni, és nekem sem ez a szakmám;-)
Nem emeltem ki sehol, hogy tajekozottabb vagyok nalad, de olvastam mar meggyozobb emberektol is Nalad, Valit is ide ertem.
Valoban, visszaolvastam, nem utaltal a legalacsonyabb tartalmura semmibol, ezt en ertettem felre, de en utananeztem, azert masoltam be egy link cimet, ami listazza a vilag (ismertebb?) asvanyvizeit fluortartalom szerint.
A Sodium/natrium-laureth/lauril-sulfatra gondoltam.
A lenezo hozzaszolasod pedig nem utal tul nagy rugalmassagra Valirol, szerintem egy ferfinek nem igy kellene egy norol irnia, foleg, hogy o tudja, mi a fent emlitett anyag, de Neked kopesed sem volt rola, csak szerinted bizonyara kell a samponjaidba, fogkremeidbe stb.
Lehet tajekozottabb vagy sokkal nalam, de megis olyan dolgokat teszel a testedre, amirol ezek szerint fogalmad sincs. Tudod, en legalabb igyekszem tajekozodni, pedig nekem nem ez a szakmam.
És te nem tudsz szétnézni? Vagy ha szétnézel, és azt olvasod, hogy a fluór rákkeltő, már veszed is a fluórmentes fogkrémet? Tényleg nagyon egyszerű utánanézni, de ha nincs megfelelő képzettséged, elveszel.
A herbalife-osok is fönntartják a véleményüket, az Új Biológia képviselői is, ettől még nem lesz igazuk, még ha sokan be is veszik az okosságaikat.
A fluórtartalmat arról a fogkrémről írtam, amit mi használunk. Nem mondtam, hogy ez a legalacsonyabb. De ha szerinted írtam, idézd be.
Az ásványvízre 2-3 mg az átlag, természetesen van ennél magasabb. Hogy ez lenne a legalacsonyabb, azt megint nem írtam.
Mlyen egyszerű anyagról beszélj?
Egyébirént hadd ne kelljen bebizonyítanom, hogy te vagy a tájékozatlan.
Akkor miert nem csinalsz te egy hasonlo oldalt? Konnyu 1-1 kerdest megvalaszolni, szetnezni gyorsan a neten valaszadas elott, de egy oldalon fenntartani a velemenyet, aminek eleg sok rendszeres latogatoja van (szakmabeliek is, ugye magad meg nem nevezted annak?), az nehezebb.
Az ostobasag szerintem ott kezdodik, amikor valaki anyagokrol es mennyisegekrol irogat, holott meg egy egyszeru anyagot sem ismer fel, amit gyogyszertarakban barki megvehet.
A fluór természetes.
A mosóaktív habzóanyagokhoz nem értek, de annyi biztos, hogy fölöslegesen nem raknak bele semmit egy termékbe (kivéve, ha növeli az eladást, mert jól hangzik, mint pl. az 50 mg karnitin egy multivitamin-készítményben).
Persze hogy nyitott vagyok, csak nagyon nehez eligazodni.
Egyebkent ez a ceg ugy tudom nem allitotta, hogy a fluor karos, egyszeruen csak megmaradnak a termeszetes anyagoknal. Bar ketsegtelen, a samponjaikban peldaul nem ertem mit keres egy mosoaktiv habzoanyag, a nagy termeszetesseg cimszavai alatt, de hat ezt is szelektalni kell, mint ma mar sajnos minden kozott.
Örülök, hogy nyitott vagy;-)
Azért annyira nem oszlanak meg a vélemények azok között, akiknek nem fűződik üzleti érdekük ehhez. Pl. aki fluórmentes fogkrémet forgalmaz, naná, hogy károsnak hirdeti azt.
A Weleda fogkremek nem tartalmaznak fluort, sot sok mast sem, amit a tobbinek sem kellene.
Nem tudok sajnos linket mondani, en innen onnan probalom magamnak osszeollozni a dolgokat, mert sajnos sehol nem irjak le ugyanazt es szinte mindenben megoszlanak a velemenyek. Ezert vagyok nyitott arra is, amit irsz.
Egyértelmű hiánytünetet nem nagyon okoz, viszont beépül a csontokba és a fogakba, azok szilárdságát növeli.
Hol olvastad, hogy rákkeltő? Túlzott bevitele tényleg toxikus tüneteket okoz (pl. idegrendszeri), de rákról én nem tudok (ne kizárt, hogy nagyon nagy mennyiségben rákot okoz, nagyon nagy mennyiségben mondjuk elég sok dolog okozhat).
Amit én néztem fogkrémet, annak a fluórtartalma 1500 ppm, azaz 100 g-onként 150 mg.
Ugy gondolod, nem kell a fluort kiirtani a taplalkozasunkbol, szuksegunk van ra?
Csak mert en miutan arrol olvastam, hogy rakkelto, ugy gondoltam, az a helyes, ha arra torekszek, hogy megkeressem azokat a megoldasokat, amik altal nem jut a szervezetunkbe. Meg fogkremet is fluormenteset hasznalunk. Akkor most mi van? :S
A mennyiség a döntő. A fluórszükséglet kb. 1,5 mg/nap, a toxikus tüneteket 20-50 mg okozza tartósan.
Nézd meg, mennyi a fluór 1 literben, kb. 2-3 mg lesz.
Ez a fluor-mentes viz egy vizkeszitmeny (Potable preparada), az uvegere sem asvanyviz van irva.
Ha erdekel valakit fluortartalom-lista a vilag asvanyvizeirol, itt talalhatja:
Legalacsonyabb fluortartalmu magyar asvanyviznek ezt emeli ki: Aqua Mathias (Hungary) 0.1
Ez attól függ, hogy mi a cél. Rendszeres nagy mennyiségű fogyasztásra valóban nem javasoltak ezek, de kiegészítésnek, ill. ha valami spec. dolog miatt isszuk (magas kalcium-, magnézium- stb. -tartalom) ihatjuk megfelelő mennyiségben.
Bizonyos betegségekben viszont (vese, Na-érzékeny hipertónia, hipertónia, vesekőképződési hajlam stb.) tilosak. (Erről mindenki az orvosát kérdezze meg!)
Szia! Bocs a késői válaszért...
Szénsavas italokban nagyrészt a szénsavból származik, a szénsav (H2CO3) ugyanis H+-ra (proton, ez okozza a savasságot) és HCO3--ra (bikarbonát vagy más néven hidrogénkarbonát).
Szénsavementes ásványvizekben is megtalálható (változó mennyiségben), lúgosít bizonyos mértékben (ahogyan a szódabikarbóna, más néven nátrium-hidrogén-karbonát vagy nátrium-bikarbonát). A szervezetből a tüdőn keresztül (CO2-, azaz szén-dioxidként) vagy a vizelettel ürül.
Egyéb élettani funkciója is van, ha érdekel, írj.
További ajánlott fórumok:
- Káros-e a túlzott ásványvízfogyasztás vagy sem?
- Melyik a legjobb ásványvíz a mindennapi fogyasztáshoz?
- Tápszer: csapvízből, ásványvízből, babavízből?
- Szinte képtelen vagyok meginni bármilyen vizet! (legyen az csapvíz, ásványvíz, forrásvíz...)
- Az igaz hogy a szénsavas ásványviz hizlal?
- Terheléses vércukor vizsgálat előtt lehet inni ásványvizet?