Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy apa láthatási joga fórum

Egy apa láthatási joga (beszélgetős fórum)


szept. 11. 16:14

Együttérzek a pároddal, ez így tök gáz. Brutális ez a nő, párodat is sajnálom, de leginkább a gyereket. Azt mondják, nem annyira a válás viseli meg a gyerekeket, hanem a mikéntje. Igazából tudni kellene ezeket a dolgokat normálisan kezelni, mert ez nagyon rossz hatással lehet a gyerekre. Arról nem is beszélve, hogy nem igazán egészséges egy picinek 22-23 környékén aludni menni...


Mi is szétmentünk a gyerekem apjával, nálunk is kicsi a gyerekem. Nálunk apuka lekezelő velem, a láthatásokat eleinte inkább le se írom, milyen primitív módon viselkedett velem, mikor elvitte a gyereket... Én kértem segítséget szervezettől, hogyan lehet ilyen embert kezelni. Nálunk a gyerkőc most már két hetente megy péntektől vasárnap estig az apjához. Bár hiányzunk egymásnak a gyerekemmel, de meglepő módon az apja ebben a 2x2 napban törrődik vele, viszi sétálni, játszóra.


Ha a kisgyerek bírja, jobb a kétheti hosszabb láthatás, mert akkor pároddal is jól tudná magát érezni. Az milyen láthatás, hogy elbuszozgat órákat az apjával, majd ahogy elkezdené élvezni a napot, buszozgathat is vissza? Ez nem láthatás, nem minőségi idő. Javaslom, hogy párod a következőket keresse fel: mediátor, ügyvéd. Le kellene ülni szakember segítségével anyukával, és megkérdezni, hogy mit szeretne a gyereknek? Hogy nyugodt, boldog legyen és legyen kapcsolata az apjával? Vagy esetleg szeretné, hogy a gyereke szorongó, zavart legyen, és ne legyen apai kapcsolata? Mert ezzel jó úton halad afelé.


Én udvarias vagyok a gyerekem apjával, mert ő másképp kezelhetetlen gyakorlatilag. Ha bármit szeretnék kérni, azt majd csak mediátor vagy ügyvéd jelenlétében fogom tenni. Ilyen emberekkel nem "beszélgetünk" szakember jelenléte nélkül. Kitartást és sok sikert Nektek!

13. Lady Lavender (válaszként erre: 12. - Lady Lavender)
szept. 11. 01:31
Te itt hoxazol helyette.
12. Lady Lavender (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 11. 01:31

Ez az egész sajnálatos.

De miért nem áll ki a faszid az exe ellen elsőre f2f mielőtt bírósàgra kellene menni?

szept. 10. 15:15

Jó lenne tudni pontosan hogyan szól a szabályozás. Ha az esetleg már nem megfelelő lehet kérni módosítást, bíróságon, már az első alkalommal is egy ideiglenes intézkedéssel. És ha jobb úgy akkor minden második hétvégére, vagy péntek délutántól szombat estig minden héten. Fizetni kell, de ha változott a jövedelem es megterhelő igazolassal az is módosítható. Sajnos minden nagyon lassú és hosszadalmas folyamat.


Sosem értettem miért kell keresztbetenni, nekem a szabad hétvégék mindennél többet jelentenek, kikapcsolódás is kell....


Hajra, kitartást

10. asztanaviszta (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 10. 14:13

Nem értem, ha a válási papírokban benne van, hogy bármikor elviheti a gyereket, illetve a közös felügyeleti jog is, akkor anyuka nagyon nem tartja azt be.

A párod helyében én erélyesebben lépnék fel.

szept. 10. 08:35

Ja, és újra lehet azt a kapcsolattartást szabályozni....

Gondolom üzenetváltások is vannak, amivel tudjátok bizonyítani, hogy anyuka ellenséges, és "lehetetlen" feltételeket szab...


Az semmiképp sem egészséges, hogy ha a gyerek napirendjére hivatkozik, de nem gond, hogy éjszaka kerül ágyba - feltételezem, más napokon nem úgy fekszik...

8. ssueB (válaszként erre: 7. - Ghost👻)
szept. 10. 08:33

A gyermektartás a gyerek "pénze", az nem járHAT, hanem jár. Ezzel felesleges is fenyegetőzni, anyuka biztos ki van okítva...


Egyébként minden településen lennie kellene az önkormányzatnál családsegítőnek, aki esetleg segítséget nyújthat.

És a panasznap (hetente egyszer szokott lenni, honlapon fent kell legyen, pontosan mikor) a bíróságon ingyenes, csak el kell menni, és ott elmondják a lehetőségeket.

szept. 10. 07:43
Egy ilyen hisztinèl nem lehetne megmondani,hogy akkor apuka visszaveszi a gyerektartás összegèt?
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Imisz)
szept. 10. 06:16
Alhatna itt,de nem engedi.. mindig valamire hivatkozik,aztán meg panaszkodik,hogy miért nem visszük el... sajnos nem lehet vele egyezkedni,így is minden alkalom egy balhé,amikor elhozzuk,mert páromat megalázza,elszidja,letolja mindig valamiért,vagy fenyegeti... szerintem valami baj lehet a fejével..de sajnos ez bem megoldás,szerintem nincs is... folyton veszekszik,bármikor hozzá szólunk...egyszerűen nem tűri,hogy itt legyen a kisgyerek,de mindenkinek panaszkodik,hogy neki milyen nehéz,hogy a gyerek apja sose segít...borzasztó nekem làtni,mikor tudom,mit megtesz érte párom és ezt kapja...
szept. 10. 05:59

Egy mondatodat ragadnék ki: "ahogy fogalmaz,neki az nem segítség". Nos, a szülői láthatás nem azért van, hogy ezzel a másik félnek segítsen apuka! Nem megoldás, hogy a gyerek nálatok aludjon? Első körben a gyámügyön keresztül -talán az nem kerül pénzbe- nem lehet egyezkedni anyukával?

Ez csak egy tipp.

4. Bichi (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 10. 00:50

Ismerek olyat, aki beperelte anyukát, és igazat is adtak neki. De ehhez is pénz kell, az ügyvéd nincs ingyen. Sajnos vannak olyan helyzetek, amik simán megoldhatóak, ha van rá pénz, ha nincs, akkkor meg megy a végeláthatatlan harc...

Én mondjuk apuka helyében nem hódolnék be, a megitélt láthatáson, meg akár rendőrt is hívhat, ha nem adja át anyuka.

szept. 9. 22:38
Hát igen,szegény párom nem igazán tud jót tenni a gyermekkel anyuka szerint... tartani kell a napirendet,mert akkor a kisfiúnak tesz rosszat,nem alhat el délután 5 perccel később,mint otthon,mert felborul minden,meg egy ilyen láthatási nap után ő állítólag napokig küzd,hogy a gyerek megint jól legyen,de az nem probléma,hogy a 2 éves gyerek 10re kerül ágyba,csak párommal jól ki lehessen tolni... szidás van azért is,hogy soha nem segít neki,mert milyen nehéz éjjel felkelni,meg gyerekkel menni mindenhova,de ha el akarjuk hozni,akkor mindennel ellenkezik,amivel lehet vagy olyan feltételeket szab,ami tarthatatlan... persze,hogy a kisfiú nehezen vagy nem is alszik el,amikor végre láthatja az apját 2 hét után,ha épp engedi... ha meg nem,akkor párom nem akarja eléggé látni,akkor minek engedné jönni,neki az nem segítség,mintha a láthatás arról szólna,hogy neki segítünk,amit egyébként szívesen megtennénk,ha lenne rá igény... mondtuk,hogy szívesen segítünk bármikor,én is felneveltem már egy gyereket,vállalkozó vagyok,kötetlen munkaidővel,az övét is szívesen vigyázgatom,amíg ő 1-2 napig pihen vagy akármi,amit akar,de nem,neki ez se jó... de másnap meg az van,hogy sosem segítünk.... úgyhogy nagyon el van mérgesedve nála valami... nem látok bele,de abba igen,hogy mi nagyon szívesen lennénk a kisfiúval,több napot is... de nem engedi..aztán panaszkodik,majd szid és igyekszik tiltani...ez megy körbe-körbe...párom érthető módon bele van fáradva,de az lehetetlen,hogy kifizet 90-et havi szinten,meg még 50-60-at a taxira,hogy haza tudjon jönni,mert anyának csak és kizárólag úgy jó... amit nem is hiszek el...
2. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 9. 21:49

Persze hogy lehet a kapcsolattartàst újra tárgyaltatni, de idő és pénz.


Én ügyvédi felszólítót küldenék neki, mert megsérti a kapcsolattartàst anyuka, pl már csak az hogy a gyereket csak a 9 órási busszal lehet hazavinni, ez tuti nincs benne a bírói határozatban és sérti a gyerek testi, lelki jó létét is.


Talán a beijesztés a leggyorsabb, legkisebb költséggel járó dolog. De még jobban el fog mérgesedniva helyzet. Vannak mediátorok, esetleg egy ilyet megkeresni, ez nem annyira támadó fellépés lenne, de azért vegye észre anyuka hogy a l.....nak is van vége.

szept. 9. 20:55

Kedves Mindenki!


Segítséget szeretnék kérni a következő ügyben.

Páromnak van egy 2,5 éves kisfia.Elvált a feleségtől,szabályozva van szombati napokra a láthatás,illetve a törvény alapján a szokásos módon.Azonban az új munkahelye nem mindig adja ki a hétvégéket,pláne nem a szombatokat,így egyezkedések mennek a volt asszonykával.Közös felügyeleti jog van egyébként,illetve azt is beleírták a válási papírokba,hogy megbeszélés alapján a leszabályozott napokon kívül bármikor elviheti a gyermeket,viszont a hölgy nagyon magas lóról és nagyon csúnyán intézi ezeket a megbeszéléseket,általában negatív kimenetellel.Azt tudni kell,hogy mi kb 30-40 km-re,hozzávetőlegesen 2x 20-25 perces buszra (+a kettő busz közti várakozási idő) lakunk tőlük,3 várossal élnek arréb.Párom csak busszal tud közlekedni,mivel egyelőre nincs jogosítványa,nekem sincs sajnos,míg az anyukának van.A hölgy rendszeresen azt kéri,hogy a legkorábbi busszal menjen el a kisfiúért és a legkésőbbivel vigye haza,ami a 9 órás busz,és ha nem így viszi vagy hozza,akkor egyszerűen nem adja oda,mert ahogy fogalmaz,neki az nem segítség.Azonban ha a 9 órás busszal viszi vissza a gyermeket,akkor már haza nem tud jönni onnan,mert vissza már másik busz nincs.. :D A buszokra való várakozási időről egy 2,5 évessel ugye,ne is beszéljünk...Ezt a hölgy is tudja,ezért kéri így.Többször bevállalta már ezt a párom,mivel látni szeretné a kisfiút,viszont ilyenkor taxival kell hazajönnie,ami alkalmanként 10-15.000 Ft,ami eléggé megterhelő alkalmanként... Haza tudná vinni 7 órára is,akkor a 2,5 éves gyermek nem aludna el már a buszon és sírna,amikor fel kell kelteni,hogy hazavigyék lefektetni...de ebbe sosem megy bele,eddig 1x tette,akkoris nagyon nagy balhé volt belőle és meg is fenyegette páromat,hogy így máskor nem adja oda,mert neki ez így nem jó... Fogalmam nincs,miért ilyen ellenséges,hiszen ő akart válni,mivel másik férfi volt már akkor neki,párom meg tök higgadtan és türelmesen kezel mindent,számomra teljesen érthetetlen az egész,én nem lennék ennyire higgadt,amikor nyilvánvalóan teljesen arra megy minden,hogyan lehetne mégtöbb kellemetlenséget okoznia neki,pedig ilyen dolgok elkerülése miatt még az átlagosanál több gyerektartás fizetését kérvényezte,még ő férfi létére,mikor ezt mindenki próbálja elsunnyogni és minél kevesebbet adni...90.000 Ft-ot fizet a kisfiúra és alapvető dolgokban nem tud elvárni segítséget.Le volt szervezve,hogy a héten jön a kisfiú,ide lett csődítve a család,hogy mindenki láthassa,erre a hölgy megint kikötötte,hogy a 9es busszal vigye vissza,de most nem fér bele a taxi,így a párom azt kérte,hogy hadd legyen a 7es busz,erre azt mondta,hogy akkor nem adja oda,meg miből gondolta,hogy oda fogja adni egyáltalán..mintha az övé lenne... nekem a stílustól is hányingerem van,én is nevelem a 10 éves fiamat,de sosem játszottam ilyen ocsmány játékokat....nem értem az érdeket se,hiszen elvileg boldog kapcsolatban él...na mindegy....a kérdés az lenne,hogy van-e joga a bíróságtól a kapcsolattartás megváltoztatását kérni oylan módon,hogy az egy hónapra előre egyeztetett napokon igazodjon ahhoz,ahogy a szabadnapjait kiadják,hiszen arról nem ő dönt,ugye.... most a hölgy megsértődött és azt mondta,hogy akkor innentől a biztosított szombati napokon fogja várni és ha nem megy és nem viszi vissza 9re,akkor így járt,nem látja a kisfiút... De többször lehetetlenítette már el a kapcsolattartást ilyen indokokkal,illetve fenyegette meg a páromat,hogy pl ha nem könyörög és kéri szépen,ahogy neki tetszik,akkor nem is adja oda a kisfiút,mert úgy ítéli meg,hogy nem akarja látni eléggé... szerintem ez abszurd,undorító és nem is fair....hogyan lehetne ennek törvényes módon a lehető leghamarabb véget vetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook