Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az emberek egyre jobban unatkoznak fórum

Az emberek egyre jobban unatkoznak (beszélgetés)


ma 10:46
Soha nem unatkoztam.
7. Myra (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
ma 10:34
Nem értek egyet veled. Én sosem unatkozok. Pedig elég sok időt töltök online felületen információk után kutatva. Tény van ami nem érdekel, de a művészetek, pl. festmények érdekelnek, történelmi vonatkozású cikkek, sütés-főzés , gasztronómia, kertészet, egészséggel kapcsolatos cikkek. És persze rengeteg egyéb elfoglaltságom van itthon.
6. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 5. - Fremon)
ma 10:27

Tudom, hogy Boldogzokninak írtad, de szeretnék reagálni a hozzászólásodra.


A podcast, amiről írsz, tényleg jó. A könyvet nem olvastam.

Nem teljesen világos számomra ez, amit írsz: "nem az a gond az internettel, hogy hogy megosztja a figyelmünket, hanem, hogy elveszítjük/el veszi azt a döntési képességünket, hogy egy dologra figyeljünk. Nem tudunk elmélyülni." - ez a könyvben így van leírva?

Rákeresek (vagy a gyerek) valamire az interneten. Egy konkrét dologra. Akkor arra az egy dologra figyelek, abban mélyülök el, mert az érdekel. Miért kezdenék unatkozni?


A gyerekek éppúgy el tudnak mélyülni egy cikkben, nem kell elmenniük a könyvtárba, hogy egy bizonyos információhoz hozzájussanak. Szerintem ez nem unatkozás, hanem egy praktikus dolog. Mondjuk azt az időt, amit a könyvtárban töltenének e kutatásával, a szabadban tölthetik, focizhatnak, bringázhatnak, beszélgetnek.

5. Fremon (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
ma 10:10

Szia. Az online térre reagálva: Friderikusz Sándornak van egy nagyon jó podcastja Steigervald Krisztiánnal. Generációkról szól. Ott beszélnek egy könyvről, melyben az író azt „mondja” nem az a gond az internettel, hogy hogy megosztja a figyelmünket, hanem, hogy elveszítjük/el veszi azt a döntési képességünket, hogy egy dologra figyeljünk. Nem tudunk elmélyülni. Ha nem tudsz elmélyülni valamiben, unatkozni kezdesz, hiszen nincs ami leköti a figyelmed. A gyerekeink már nem kapják meg azt a mintát, hogy elmélyülni tudjanak bármiben is(senki ne értsen félre, sarkítok, nyilván nem minden Y-Z generációs gyermek ilyen), ők már az a generáció ,ahol készen kapják az információt, nem kell túl sokat keresni, könyvtárban utánajárni, hiszen pár kattintás és ott van.

Az unatkozás valahol számomra ez.

4. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 3. - Boldogzokni)
ma 09:54

Igen, értelek, amikor a "negatív" unatkozásról beszélsz.

Én a pozitív értelemben vett unatkozásról írtam, amit te nagyon jól értelmezel. "elmerengeni és gondolkodni nyugodtan" - erre van szüksége gyereknek és felnőttnek egyaránt.

Egyetértünk.

3. boldogzokni (válaszként erre: 2. - Smaragdzöld 🐉)
ma 09:49
Szerintem az unatkozásnak is több formája lehet. Az lehet a "negatív" unatkozás, amikor érnek ingerek folyamatosan, de már annyira sok, hogy mégsem váltanak ki semmit benned. Az a fajta unatkozás, amikor van időd és lehetőséged elmerengeni és gondolkodni nyugodtan, az szerintem is pozitív hatással van rád. És a gyerekeknek szüksége is van erre, én is így gondolom.
2. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
ma 09:45

Gyerekpszichológusok és általában véve gyerekekkel foglalkozó szakemberek azt mondják, igenis szükség van unatkozásra.

Már nem tudom pontosan milyen műsorban hallottam egy beszélgetést, ahol valaki azt mondta, hogy a gyereknek kell, hogy felszabadultan töltsön időt. Legyen neki is a ma divatos szóhasználattal "énideje".

A gyerekeknek, amint közösségbe kerülnek, már egy csomó mindennek és mindenkinek meg kell felelniük.

Otthon legalább hadd unatkozzon egy kicsit. Ezt én is osztom.


A gyerekek mentális egészségéért a szülő felel.

ma 09:33

Annak ellenére, hogy egyre több lehetőségünk van a különböző szórakozási formák terén, amelyek ráadásul egyre könnyebben elérhetőbbé válnak (lásd online tér), mégis, kutatások szerint az emberek egyre gyakrabban unatkoznak.

Én is érzem, hogy egyre magasabb az ingerküszöböm úgymond - egyre több mindenre legyintek, hogy ez már nem érdekes, ilyet már láttam.

Például pörgetjük az online tartalmakat, de ezzel jól foglalkoztatjuk az agyunkat? Ez az egész folyamat potenciálisan káros hatással van az emberiség mentális egészségére. Mi a véleményed? A következő generációk hogyan küzdenek meg ezzel a jelenséggel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook