A kutyánknak nem tetszenek a virágaink? (beszélgetés)
Mivel most van egy kis időm így felsorolom mit tett tönkre a mi kis kutyánk mostanában.
papucs és cipő szétrágva,gumilabda kilyukasztva,locsoló tömlő kirágva, kutyatányér széttörve,a fiunk görkorcsolyája szétrágva, szivattyú vezetéke elrágva,szemeteszsák szétszedve,virágok(petúnia) cserépből kiszedve,vagy a kis virágoskertemből kiásva.Ezzel együtt eljut a virághagymákig is és azokat is rendszeresen kiássa.
Seprűt előszeretettel szétszedi.
Szóval a ház körül szinte mindent.Megkötni nem szeretnénk , mert sajnáljuk.
Ezt már sajnos próbáltuk,de nem jött be. A férjem először ezt próbálta-2-3 napig nem csinálta utána kezdődött minden előlről.
Már fekete borssal is körbeszórtam, mert azt halottam ,hogy az is jó.De nekem valószínű több kiló is kevés lenne, mert ez sem ért semmit.
Én ezt a két dolgot találtam neked,hátha valamelyik segítene:
"A kutyák részéről a rongálás csak egy pótcselekvés. Minthogy ezt a tevékenységet általában a gazdi távollétében végzik, ezért nem is büntethető (a kutyák addigra nem tudják összekötni a tettet a büntetéssel), ezért más módszerhez kell folyamodnunk. Egyes szakértők szerint a kutya azért rombol a távollétünkben, mert aggódik értünk, ahogy egy szülő aggódik a gyermekéért. Ez azt jelenti, hogy ő a vezér a családban. Első lépésként vissza kell szereznünk a tiszteletét, az alfa szerepét, de ez következetes hozzáállást igényel (ahogyan az egész kutyanevelés is). Ez egy több lépcsős folyamat, és ezzel a témával bővebben foglalkozik Jan Fennel, a Kutyapszichológia című művében. Voltaképpen az egész rágcsálás egyfajta pótcslekvés, amiről nehezen szoktatható le. Egyrészt törekedjünk arra, hogy a kutyát minél jobban lefárasszuk, annyira, hogy szinte csak az alvásra tudjon gondolni, másrészt kínáljunk a kutyának olyan alternatívát, amivel elfoglalhatja magát. Pl. beszerezhetünk egy jó nagy botot és ha azt rágcsálja, dícsérjük meg, ha viszont a bútorhoz közelít, akkor határozottan rendre kell utasítani."
És:
"Az ásás a kutya ösztöneiben van. Így rejtheti el a táplálékát, de nyáron gyakran lehet látni, hogy a kutya belefekszik a kiásott lyukba, így hűti le magát a hűvösebb helyen. Sok, kertjét féltő kutyagazdi lefektet a földréteg alá egy dróthálót, így a kutya pár próbálkozás után leszokik az ásásról. Ha ez a megoldás nem kivitelezhető, akkor megpróbálhatjuk leszoktatni róla. Ez egy olyan tevékenység azonban, amely sajnálatos módon nem mindig ellenőrizhető, utólag pedig hiába büntetjük a kutyát, akkor már nem köti össze az ásással. Talán a legegyszerűbb dolog, ha meghagyjuk a kutyának az ásás lehetőségét, csak helyileg korlátozzuk. Így sokkal könyebben átszoktathatjuk, mintha teljesen szeretnénk leszoktatni. Ha ezt a megoldást választjuk, jelöljünk ki egy helyet magunkban, esetleg könnyíthetünk a kutya helyzetén, ha valamiképpen körbekerítjük. Ha a kutya bárhol elkezd ásni, szóljunk rá és vigyük át a kijelölt helyre. Esetleg ott megkezdhetünk egy lyukat, hátha a kutya folytatja és ha ott ás, dícsérjük meg, még biztassuk is. A lényeg, hogy az átszoktatás idején folyamatosan szemmel kell tartanunk a kutyát." (Ezzel azért szerintem óvatosan.:-) )
Van egy Berni pásztorunk.1 éves nagyon aranyos csak lassan az agyunkra megy.Minden elültetett virágunkat kikapar, kiás.Mindent szét és megrág.Már egyszerűen nem tudunk vele mit kezdeni.
Kutyaiskolán kívül,mit tudnátok tanácsolni.