Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vászonkép keretezés házilag? fórum

Vászonkép keretezés házilag? (tudásbázis kérdés)


23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Regin_a)
aug. 24. 22:56
Köszönöm, láttam ezt az oldalt. Ezeket a képeket nem bekeretezik, hanem ráfeszítik a keretre. Néztem videókat és azóta voltam képkeretezőnél, aki mutatott kész képeket. Jól néz ki, de nem olcsó.
22. Regin_a (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 24. 18:15

Direkt a te képedhez nem valószínű, de lehet

[link]


De te nem vakrámát keResel, hisz a festményed feszitve van/?/ vakkeretre hsanem azt akarod bekeretezni " "normál" KERETTEL /NEMDE?/

aug. 24. 16:46
Köszi szépen. Megkérdeztem képkeretezőtől, a 35x35 cm-es kép 4.000 Ft lenne, a 150x50 cm-es 11.500. Hátha valakinek jól jön az infó :).
aug. 23. 17:00
Akkor a legjobbakat! És irány a bolhapiac keretért!
aug. 23. 16:23
Nem festményről van szó és nem terveztem utazást. Köszönöm a tapasztalatokat.
aug. 23. 12:48

Konyhàba nem teszünk festményt, mert tönkremegy


Én rézkarcokat meg olajfestményt is àthoztam a repülőn.

Ha ért valamit, nem otthon csinàlod. Nem tudom, hova utazol, de kva drága. Pl. Angliában

De lekaka, mert az enyém, ami nekem volt szigózva, vagy én tudom miért.

aug. 22. 16:48
Kész vászonképeket én is láttam üzletben, de nem tetszettek. Vakrámát még nem láttam vagy csak nem tudtam mire való. Egy webáruházban találtam megfelelő képeket, de sajnos keret nélkül. Ezért gondolkodtam, hogy meg tudom-e csinálni vagy keretező kell, de akkor már nem biztos, hogy megéri rendelni, mert hiába van jó áron a kép, ha a keretező egy vagyont elkér. A konyhába egy négy darabos szettet néztem ki, a nappaliba egy nagyobb méretű képet.
aug. 22. 10:53

Ha először van a keret, és te akarod kifesziteni, majd jön rà a kép, én olyat készen még nem nagyon làttam. Csak előre gyàrtott, vàszonnal kifeszített (àltalàban lealapozottat).

Ne ijedj meg tőle, nem lehetetlenség. Csak a beszerzést szerintem jobb a bolhapiacon vagy aukciós oldalon kezdeni, ahol veszel valami értéktelen vackot pàr fillérért, utàna meg veszel vàsznat, szöget egy művészellàtóban, vagy a képkeretezőnél.


Igazàból mi a cél?

aug. 21. 21:03
Köszönöm szépen a tanácsot.
aug. 21. 20:56
Persze, lehet venni, csak a méretekre kell figyelni. Az még fontos, hogy annak a keretnek is van vastagsága, amire a vászon ki van feszítve. Ezt el kell, hogy takarja a keret, mert másképp ronda lesz, be lehet látni a keret alá.
aug. 21. 20:48
Köszönöm szépen a válaszokat, azt hiszem nem vágok bele. Videókat már néztem a keretezésről, de saját tapasztalatokra voltam kíváncsi és arra, hogy nagyobb üzletekben, barkácsáruházban esetleg lehet-e keretet, vakrámát kapni a képekhez.
12. NeKoAn
aug. 21. 20:01

11.kerben tudok én is keretezőt és ő vászonkepekkel is foglalkozik.

Ha szeretnéd priviben megadom a címet 😊

11. Lady Lavender (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 21. 19:23
Ha saját mű, lehetezel játszani, de ha ér valamit a festmény, nem rontod el.
10. Enissa (válaszként erre: 8. - Regin_a)
aug. 21. 19:20
Azért a kényes vászonképeket is üvegezik, anno engem is meglepett, de nem ördögtől való.
9. Ruslan (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 21. 19:19
Ez pepecs munka, vigyázni kell. Vegyél vakkeret léceket. Én ezt magam nem csinálom, mert amikor az ékeket, amelyek melléje járnak beleütöm mindig valami széttörik vagy pedig a képben lesz kár. Mert ugyebár ütni kell azért, hogy a kép sima legyen. Nem szabad túl erősen.
8. Regin_a (válaszként erre: 5. - Holurt Waxhton)
aug. 21. 19:13

eleve ki van feszítve egy fa keretre. "

Ja, vaklárma, akarom mondani vakráma :)


Ha nincs üveg attól még szokás keretezni?

7. Enissa (válaszként erre: 4. - Regin_a)
aug. 21. 19:11
Gérvágás, lehet kapni sablont, de aki sosem csinálta nehéz, de egyszer mindent el kell kezdeni.
6. michelle.r (válaszként erre: 5. - Holurt Waxhton)
aug. 21. 18:58
Meg abban is, hogy kár elgagyizni, aztán évekig azt nézni, hogy itt-ott el van csúszva pár millimétert.
5. Holurt Waxhton (válaszként erre: 4. - Regin_a)
aug. 21. 18:53
A vászonképet nem szokták üvegezni, az eleve ki van feszítve egy fa keretre. Egyébként a 45 fokos fűrészelésben igazad van, halálpontosan kell elvágni, mert ronda lesz.
4. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 21. 18:47

Házilag ne próbálkozz

Nagyon pontosan 45fokban kell vágni a keret sarkait, keretező beállitott géppe3l vágja és ipari tűzőgéppel rögziti hátul a sarkokat

És mi a helyzet az üveggel?

Nem kell azokat a képeket valami merev anyagra kasírozni hogy megtartsa önmagát?

aug. 21. 18:47
Attól függ, mennyire van affinitásod a műszaki dolgokhoz, meg lehet csinálni házilag, de ilyen esetben a keretválaszték nagyon gyenge. Inkább azt javaslom, hogy menj el egy képkeretezőhöz, ott hatalmas, a képhez illő keretet választhatsz, és méretre megcsinálják neked. Budapesten, a hetedik kerületben van egy keretező, én is ott kereteztetem a képeimet. Ha rámírsz, elmondom a címet. De persze minden városban van millió képkeretező.
aug. 21. 18:35
Ha ezt így beírod a gugliba hogy "vászonkép keretezés", kiad boltot is ahol vehetsz keretet, leírást is hogy hogy csináld magad, és helyet is ahová beviszed és megcsinálják.
aug. 21. 18:32
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Találtam az interneten nekem tetsző vászonképeket, már majdnem meg is rendeltem, amikor észrevettem, hogy keret nélküliek. Szeretném megkérdezni, hogy van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata? Meg lehet oldani a keretezést házilag? Van olyan üzlet, ahol lehet keretet vásárolni vagy interneten kell rendelni? Köszönöm szépen a segítséget!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook