Van esély így elhelyezést kérni szociális otthonba? (tudásbázis)
Ahogy utánanézegettem, tényleg olyan kb. 130 ezer körül van a havi beugró.
Sajnos nálunk meg nem lehet elhelyezni, elég kis lakásban lakunk.
Bár még jódarabig gondozásra szorul szegény, egyszerűen hihetetlen ez a magyar egészségügy, tényleg ha az ember egy kicsit le van már robbanva, az biztos, hogy akkor a kórházban meghal az illető.
5 hónapja még nem volt látható baja, most meg úgy néz ki az unokatestvérem, mint egy élőhalott...
Nagyon köszönöm az eddigi segítségeket, annyira nem tusom ezt az egészet, hogy gőzöm sem volt, merről induljak el. Akkor a háziorvos...
Hát sajnos ingatlanfedezete az nem lesz, és mivel ingatlanja sem lesz, már a kerületi szociális ellátást sem fogja kapni. Ezért marad a nyugdíj, az az amit még nem tudok, hogy mennyi idő, amíg elbírálják, meg elkezdik folyósítani.
Pesten szociális intézménybe való elhelyezés iránt az V. ker. Bp. Bajcsy Zs. út 36-38. sz. alatt lévő Felvételt Előkészítő Csoportnál (FECs) kell. Tel: 374-0077.
Első körben mindenhol azt fogják mondani, hogy éveket kell várni az elhelyezésre, de ez nem igaz. Tudom, hogy nem egy intézményben van nem egy szabad ágy, de ha egy mód van rá nem töltik fel, mert kevés a személyzet, s az intézményvezetők így akarnak munkát spórolni. Erőszakosnak kell lenni.
Üdvözletem Mindenkinek!
Segítségre lenne szükségem, avval kapcsolatban, hogy...
Van egy unokatestvérem, 58 éves, Budapesten lakik, és a következő szomorú dolog történt, történik vele:
Egyedül lakott a VIII. kerületben egy hatalmas lakásban, aminek nem tudta fizetni rendesen a költségeit, egészségileg annyira leromlott mindemellett, hogy az egyik lábát is amputálni kellett.
A lakbértartozása már az 1 millió Forintot is elérte, ahogy utánajártam, majdnem leestem a lábamról, hogy megtudtam...
Már kilakoltatás alatt van a lakása, ami önkormányzati ugye, de nem elég, hogy visszaveszi a lakást az önkormányzat, ettől még a tartozás megmarad neki. Csak a kilakoltatási moratórium miatt nem tették még ki, de április 1 től ez esedékes lesz. Ezt a tartozást keményen be fognak hajtani a későbbi nyugdíjából(ha sikerül neki elintéznem)
Ráadásul eddig csak szociális járadékból élt meg valahogy, ami havi 25 ezer Forint volt...
41 év munkaviszonya van, elég kemény fizikai munkával töltötte az életét.
Próbálta magát leszázalékoltatni már 4 év óta, amióta meghalt az édesanyja, aki egész életében mellette volt, mert unokatestvérem eléggé testes, 150 kiló körüli, genetikailag ilyen, mindig is ilyen volt, de az utóbbi időkben már a szíve se nagyon bírta, ezért akarta, és gondolta, hogy simán le tudják százalékolni...hát nem. Valamilyen bírósági ügy is lett belőle, ezt nem tudom, hogy mi volt.
Most már sajnos gondolom megkapná a leszázalékolást, és a kérdésem az lenne azokhoz, aki ért az ilyen szociális dolgokhoz, hogy milyen ellátásra lenne ő jogosult, valamilyen otthonra gondoltam, valamilyen szociális intézményre, ahol ápolnák élete hátralévő idejéig. Hogy ehhez mik kellenek, vagy államilag mi jár neki, mert mégis fizette 41 évig az összes TB-t, egyebeket, most meg az állam hibájából került ilyen helyzetbe...
Aki járt már hasonló cipőben, kérem, hogy adjon valamilyen tippet, segítséget. Köszönöm.
További ajánlott fórumok:
- Mikor utalják a rendszeres szociális segélyt? (Aktív korúak ellátása)
- Depresszió, kisebbségi komplexus, szociális fóbia
- Miért kapnak a rendőrök önkormányzati szociális bérlakást?
- Szociális otthonba való bejutás
- Szociális otthonba hozzátartozómnak temetési ruhát kell vinnem. Gondoltam fekete nadrág, meg fekete ing, de alsónemű is kell vajon?
- Szociális gondozó vagy gyógypedagógiai asszisztens szakmában nagyobb az esély az elhelyezkedésre?