Továbbtanulás - naiv emberek könnyen csalódhatnak (beszélgetős fórum)
Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Továbbtanulás - naiv emberek könnyen csalódhatnak
Egész nap távol voltam, de most láttam, hogy írtatok. Köszönöm az infókat.
Én pedig totál azt hittem, hogy van a fizetős csoport, és az államilag finanszírozott csoport. Szóval, nekem ez új infó, hogy ugyanabban a csoportban vannak pl. nappali tagozaton.
Kezd kitisztulni a kép, köszönöm:)
A másik dolog. Ha az embernek nincs esze, ha az adott pályakezdő nem tud pl. csapatban dolgozni másokkal, akkor hiába van ELTE-s diplomája....ugyanúgy ki fogják rúgni, mint egy nem annyira neves egyetemen végzett embert.
Számít valamennyit, hogy honnan van az ember diplomája...de ha nem tudja eladni magát, nincsenek meg a munkához szükséges képességei akkor hiába mondja, hogy ő milyen neves egyetemen tanult. Nem az egyetem neve határozza meg azt, hogy az adott ember mennyire tud érvényesülni az életben.
Szerintem a költségtérítésesek és az államisok egy csoportban vannak. Nem úgy van h minden szakon két első évfolyam van h. államis elsősök meg fizetős elsősök. Ugyanabban a a csoportban lesznek, nincs ilyen diszkrimináció, hogy akkor a költségtérítésesek legyenek külön. Legalábbis nálunk úgy van, hogy egy csoportba jár fizetős meg államis is.
Különbség valóban a nappalisok és a levelezősök között van, mert ott másabbak az évközi követelmények.
A felkészültség meg....ez egyáltalán nem államisságtól vagy fizetősségtől függ. A szorgalom meg a talpraesettség nem attól függ, hogy fizet valaki a félévekért vagy nem. Senki nem kérdezi meg egy állásinterjún az álláskeresőtől,h. fizetett-e a diplomájáért vagy nem.
Szerintem nem a költséges és államisok közt van különbség, hanem a nappali és a levelező közt. Amennyiben egy diák nem árulja el, hogy ő költséges vagy állami finanszírozású a kutya meg nem mondja magától és a tanárok se tudják, csak a TO.
Adott esetben a levelezőn adnak kedvezményeket. pl 4 vagy 5 eredményű gyakorlatnál megajánlják a kollokviumot ugyan ilyen értékben így nem kell vizsgázni. A levelezősöknek pl nincs olyan, hogy ZH mivel egy nap alatt szokták leadni az egész féléves tárgyat.
Én nappalin kezdtem levelezőn fejezem be és ennyi különbséget tapasztaltam, viszont tök mindegy, hogy nappalis vagy levelezős, ha nincs meg a tudásod vésik be az egyest...
Fizetős-levelező.8-10alkalom konzultáció.A tanagyag ugyan az.Vizsgán viszont nem volt mindegy hogy te ezt 10előadáson,vagy napi szinten hallottad.Nyomtatott nagy betűvel szerepelt a vizsgalapon hogy levelező.Vajon miért?
De ugyanolyan szinvonalúnak kéne lenni.Biztos van ahol olyan is.Nehezen kivitelezhető szerintem.
Sziasztok!
Klassz, hogy tegnap ennyit tudtunk "beszélgetni" ezekről a dolgokról.
Bocs, hogy egy témán lovagolok, de a fizetős dologról még akkor egy kérdés:
Vagyis, akkor úgy kell érteni (nekem ez jött le úgy nagyjából), hogy: ha egy suli eleve jónevű, és eleve ad magára, akkor a költségtérítéses rész is ugyanolyan színvonalas, és ugyanolyan a követelmény?
Ha pedig eleve sz@r a suli (már ha kiejted a nevét, elhúzzák a szájukat, de nem akarok példákat írni, mert a holográfiáért Nobel díjat kapott tudósunk forogna a sírjában), ott meg tulajdonképpen tökmindegy, mert az ott szerzett diploma nem ér egy kalap bagót sem?
És ha azt mondom, hogy BGF, akkor fizetős vagy nem fizetős, ugyanolyan felkészült emberkék kerülnek ki?
Akkor jól értem????
au pairkedést példának irtam. elindulni. nem az alatt csinálni az egyetemet. és minden vagyok, csak nem naiv, de ehhez ismerni kéne a poklomat.
lényeg, h kimennék én dolgozni, csak most van ami ide kössön. nyelvtudásom bőven meg van, és bánom, h itt kezdtem egyetemet. de hogy miért is vagyok naiv? m azt hittem h kint érdemes megdolgozni az egyemért? itt is megdolgozok érte, csak értelme nincs...
jaj,neee,kérlek ne szomoríts:(
már így is tiszta idegbaj vagyok:S
másrészt meg hogy mehet feljebb még az orvosin?már így is az egekben van...megőrülök,és sajnos erre eddig nem is gondoltam,igazad lehet:(
de inkább nekem legyen igazam:)
Na, elolvastam én is a cikket. Bár én már nem felvételizek sehova, azért érdekel a téma, mivel a legnagyobb gyerekem most érettségizik.
A cikk írója tényleg elég pesszimistán áll a témához. Nem tudom mit mond a statisztika: mennyien nyúlnak mellé az iskolák kiválasztásánál, vagyis hány százalékukat veszik fel végülis valahova? Gondolom az minden felvételi során előfordul (akár a középiskolait is idevehetjük), hogy valaki nagyot "álmodik", de mivel ebből senkinek semmi kára nem származik az illetőn kívül, miért is ne tehetné? Meg aztán ki tudja: lehet, hogy éppen akkor lesz kevesebb a felvételi ponthatár, és befér...?
Abban én is egyetértek, hogy alaposan kell tájékozódni, mérlegelni. Természetesen ez szubjektív dolog, ami egyik szerint lehetséges, azt a másik már meg sem próbálja. Pedig miért ne? A ponthatárok évről évre mások, nem? (lehet, hogy rosszul tudom, bocsi)
én is ost nyelvvizsgzáztam pont azét h legyen pluszpontom. és az a gáz, hogy ahova megyek ne is kell "olyan " sok pont (mult év:367), mégis ha tutira akarok menni kell csiálnom 2 db 5-ös érettségit, 1 nyelvvizsgát, és szerencsére van ég egy sporteredményem, az 8 pont... és igy is reménykedhetek h meglesz. ma voltam angolon, remélem sikerül! :D
Nem is értem hgy vanna olyanok, akik 440 pont körül alkotnak... hát hogy?
bocsi, hogy ennyit "pofázok" :D
"A Corvinus karait például az ELTE, a Szent István Egyetem és a Műegyetem venné át a terv szerint."
Részt vett a találkozón a Nyugat-Magyarországi Egyetem, a Pannon Egyetem, a Pécsi, a Debreceni, a Miskolci és a Szegedi Tudományegyetem, a Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az ELTE, a SOTE, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és a gödöllői Szent István Egyetem vezetője. Az [origo] úgy tudja, hogy nem volt a meghívottak között - vagyis a jelenlegi elképzelés szerint nem tartja meg önállóságát - a közgazdászképzésben legtekintélyesebbnek számító budapesti Corvinus Egyetem.
Hát ennyi a lényeg a cikből kábé...
Anka talán te irtál arról, hogy kevesebb egyetem lesz ugye? Megtaláltam a cikket. Hát siralmas...
További ajánlott fórumok:
- Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után
- Más is szokott irigykedni arra, hogy a szép embereknek minden milyen könnyen megy és mennyire lazák, nyugodtak?
- Szerintetek sokat veszt az, aki levelezőn tanul főiskolán/egyetemen és nem nappalin? Vagy aki egyáltalán nem megy továbbtanulni?
- Jogi irányú továbbtanulás...
- Figyelemzavaros gyerek továbbtanulása
- Középiskolai továbbtanulás NEM gimibe készülőknek