Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Természetes szerek méhnyálkahártyára fórum

Természetes szerek méhnyálkahártyára (beszélgetős fórum)


29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Ágika22)
szept. 5. 23:22
Köszönöm, meghallgatom!
28. Ágika22 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 5. 13:44
Én szívből ajánlom neked, hogy nezt meg ezt a poscast/et, a 42:22- percnél kezdődik az a téma, amivel indítottad ezt a fórumot, itt szerintem talász némi választ. Ez a nőgyógyász/endokrinológus az egyik legjobb, legemberibb akit hallottam a témában eddig magyarországon: [link]
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Vélia)
szept. 3. 15:10
Köszi, hogy megosztottad. Ez elég jól hangzik.
26. Vélia (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 3. 14:08

Már több mint 2 éve kínlódok erős vérzéssel, ami már odáig fajult, hogy teljesen kivéreztem.Hiába tömtem magamba a vasat meg bármit, olyan volt mint lyukas vödörbe vizet önteni. Tavaly szeptemberre 1,1 volt a vasam, hemoglobinom 57. Akkor találtam erre a kapszulára. Épp akciós volt, féláron adták, így gondoltam 1 próbát megér. 1 dobozban 2 havi adag van. Már 1 hét után tapasztaltam a hatását, nem sokkal később meg mintha elvágták volna, és azután se tért vissza az a korábbi erős vérzés, hogy elfogyott a kapszula. A szeptemberi labor után kb 4 hónappal mentem újra vérvételre. Akkor már 12 volt a vas, hemoglobin 106. Még a házidokinak is elkerekedett a szeme mikor meglátta hogy ilyen rövid idő alatt mennyit javultak az értékeim.:)

Idén már lassan fél éve szedem. Vannak még néha kicsit nehezebb időszakok, de egyre inkább érzem újra van erőm, van bennem élet.:)


Természetesen jártam orvosokhoz is. Szerintem a 2 kezem kevés lenne összeszámolni hányan láttak az elmúlt 2 évben, de érdemben egyik se ért semmit. Mivel miómáim is vannak mind csak műteni akar. Egyszer se ajánlottak gyógyszert, vagy legalább hogy egy hormonszintet nézzünk.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Ágika22)
szept. 3. 09:58
Teljesen igazad van. Van mit átgondolnom. Már csak kellene egy jó orvost találnom, aki komolyan vesz.
szept. 3. 09:56
Ja es csak annyi kiegeszites, hogy a progeszteronnak semmilyen hatasa nincs verrogokre, trombozisra (csak az osztogennek van, azert jo boron keresztul hasznalni) Tehat a progeszteron teljesen biztonsagos szajon at, de lokalisan a huvelyben is.
23. Ágika22 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 3. 09:50

Ha visszered van es trombozis veszely is fennall, a lent emlitett szerek azert biztonsagosak, mert boron keresztuliek, teljesen kihagyjak a majat, es nulla a kockazata.

De termeszetesen ha ragaszkodsz a taplalek kiegeszitokhoz, azzal kart nem fogsz tenni, sajnos hosszu tavon semmi jót se. Meg kell hataroznod idoben, hogy tunetet szeretnel kezelni, vagy hosszu tavon a szervezetet megallitani a leromlastol 🙂

szept. 3. 09:46
Úgy tudom, hogy nemcsak az a gond, hogy túl kevés a progeszteron. A két hormont kell egyensúlyba hozni.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Ágika22)
szept. 3. 09:43
Köszi. Igen, csakhogy a doki mindezt küret után írná fel, ha egyáltalán szedhetném úgy, volt trombózis a családban, visszereim vannak.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Vélia)
szept. 3. 09:41
Köszi! Rákerestem, nem rossz. Itt vagy priviben megírnád, hogy neked hogy hatott? Vérzésre pl?
19. Ágika22 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 3. 09:39
Oh értem. Sajnos tàplálékkiegészítőként a hormonpótlás nem létezik-ha ilyet látsz, az pénzlehúzás, es mar reg mindenki azt szedné🙂. Ösztradiol csak bevizsgált, ellenőrzött szer lehet a bizonság érdekében (magyarország: Lenzetto spray, Diigel gél), az igazi testazonos progeszteron amire neked van szükséged, az magyarországon az Utrogestan vagy Progesteron Exeltis termékek, szintén biztonsagos es bevizsgalt termekek es ami a lenyeg, hogy PROGESZTERON. Mas termek mind vagy szintetikus és nem progeszteron hanem PROGESZTIN/PROGESZTAGÉN, vagy valami humbug “vitamin”. Ez a helyzet, a női test öregedésére, a petefészkek kiürülésére nincs taplalek kiegeszito. Nem letezik olyan amit keresel, egy jo nogyogyasz kell aki erti a biztonsagos valtozokori hormonpotlast.
18. Vélia
szept. 3. 09:36

Indol-3-karbinol

Nekem nagyon sokat segített.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Ágika22)
szept. 3. 09:28

Köszi. Nálam sajnos a Mirena nem jöhet szóba. És valószínűleg más hasonló cucc sem.


A természetes hormonpótlásban én is hiszek, vagy a hormonok kiegyenlítésében, de nem tudom, melyik táplálék-kiegészítő lenne nekem a legjobb.

16. Ágika22 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 3. 09:18

Ugyanez van sajnos itthon, döbbenet hogy mennyire el vagyunk hanyagolva mint nők, ha elmúltunk 40. És még szomorúbb, hogy azok az orvosok akikhez végül eljutunk, a régi elavult, már nem biztonságos gyógyszereket írják fel, mert azt ismerik, ezzel van tapasztalatuk.

Ami fontos neked, hogy az orvosnál kedvesen de határotottan jelezd, hogy a tüneteid valósak, abszolút megegyezik az általános perimenopauza tüneteivel. A nagyfokú vérzésre a legjobb ebben az esetben a Mirena IUD, azt helyeznék fel és 5 évig lenne ott. A “természetes” gyógynövények minimálisan, de inkább elhanyagolhatóan enyhítene a tüneteiden, de sajnos az alap problémát nem fogja kezelni és a szervezet egyre csak hanyatlani fog.

Én a természetes hormonptlásban hiszek 100%: tranzdermis ösztradiol+mikronizált progeszteron. Erős vérzésre a Mirena csúcsszuper, csak lokálisan hat jótékonyan a nyálkahártyára.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Ágika22)
szept. 3. 08:33

Hasznos info. Szinte minden tünetem megvan. A középidős véres nyálka a legijesztőbb. Most keresek valami olyan szakembert, aki ezzel komolyan foglalkozik vagy tud ajánlani természetes szert.

A legtöbb infómat egyébként egy brit és egy amcsi fórumon szedem nőktől. Mit élnek meg, milyen tünetekkel. S kapaszkodj, azért vannak ezek a fórumok, mert ott se foglalkoznak velük, ha véletlen eljutnak orvoshoz, hormonterápia... Hetekig tartó vérzéssel adnak nekik időpontot (5-6 hét mire eljut oda) egy nővérhez, és majd ő eldönti, hogy tovább küldi-e... Maszek reménytelen, mert a havi fizetésük egy vizsgálat. Szűrés szigorúan 3 évente. Itt azért legalàbb, ha nagy gáz van, eljutsz dokihoz. Ezt csak azért írtam, mert a perimenopauzát sehol nem veszik komolyan.

14. Ágika22 (válaszként erre: 12. - Srcrss)
szept. 2. 20:10
Nem pontosan, inkább az arány tolódik el: a megfelelő mennyiségű progeszteron hiánya tüneteket okoz, és az ösztrogén egyedül marad. De az ösztrogén is csökken, csak lassabban, ez a perimenopauza. Sajnos olyan nincs, hogy 45 felett az ösztrogén emelkedik. Az van, hogy nagyon irracionálisan és kiszámíthatatlanul ide-oda ingázik: hol alacsony, hol magasabb és ezt 1 nap alatt többször is, olyan mint egy “rendszerhiba”. És honnan lehet ezt észrevenni? A tünetekből: nagyfokú, kiszámíthatatlan menzesz vagy az eltolódó menzesz. Száraz szem, feltűnően sok felfázás, és izületi fájdalmak. Durva alvászavar és egyéb vazomotoros tünetek, a klasszikus a hőhullám. Vagy pl. a nehéz gondolkodás “brain fog”, sokan attól ijednek meg ekkor, hogy memóriájuk nem a régi. Nulla libidó, állandó fáradtság . És a legrosszabb, hogy ezekre magyarországon azt javasolják az idősebb, nem-képzett orvosok, hogy vagy szedj antidepresszánst, vagy ülj “kamillás vízbe” esetleg majd a Remifemin segít 😕. Sajnos nem fog. Ezt minden nőnek tudnia kell, hogy saját egészségéről dönteni tudjon a megfelelő infók tudatában.
13. srcrss (válaszként erre: 12. - Srcrss)
szept. 2. 15:33
Mindegy. Olvasgattam a témában, de nem vagyok nőgyógyász. Jó, hogy a 10. hozzászólásodban kifejtetted. Számomra is érthetőbb.
12. srcrss (válaszként erre: 11. - Ágika22)
szept. 2. 15:22
Ha a progeszteron alacsony, az ösztrogén magas(abb), nem?
11. Ágika22 (válaszként erre: 4. - Srcrss)
szept. 2. 14:57
Sajnos ez tévedés: az ALACSONY progeszteron okozza, és nem a magas ösztrogén. Az ösztrogén és progeszteron aránya az, ami teljesen felborul perimenopauza során.
10. Ágika22 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 2. 14:54
Szia! Sajnos a perimenopauza során a szexhormonon elkezdenek rohamosan lecsökkenni, és általában a progeszteron az első ami vészesen csökken, mivel a progeszteron a "baba hormon", ez azért van a szervezetben, hogy ki tudjunk hordani egy magzatot. amikor ez lecsökken de még van ösztrogéned, akkor van az a helyzet, hogy a méhnyálkahártya vastagodik az ösztrogén hatására (ez tök normális, ezt kell csinálnia), de sajnos már nincs jelen megfelelő progeszteron ahhoz, hogy ezt a vastagságot karbantartsa, csökkentse. Erre sajnos nincs és soha nem is lesz gyógynövény. Amennyiben nem pótolod a hiányzó hormont, azok egyszer csak teljesen megszűnnek, majd beáll a végleges menopauza, és onnantól kezdve - ha továbbra sincs megfelelő hormonpótlás- sajnos a női test elkezd rohamosan leépülni (csotritkulás, hüvelyi sorvadsá, demencia, szív- és érrendszeri gondok, alzheimer, tartós hangulatingadozás, kóros inszomnia). Sajnos itthon a hormonpótlástól inkább riogatják a hölgyeket és ez eredményezi az itthon nagyon jól látható, idősebb női generáció durva leépülését.
szept. 2. 14:48

A méhnyálkahártyára a progeszteron hormon hat:

Természetes eredetű, testazonos termékek:

Utrogestan vagy Progesteron Exeltis.

Szintetikus progesztagének:

Provera

Norcolut

Kombinált hormonpótló tabletta:

Trisequens

Méhen belüli eszköz:

Mirena spirál, kifejezetten durva vérzés kezelésére van

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Csicsi25)
szept. 2. 10:42
Vérzés rendellenességre is jó volt?
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Globus)
szept. 2. 06:19
Köszi.
szept. 1. 15:36

Tanácsolom, hogy tedd fel kérdéseid itt:

[link]

Menopauzás panaszok terén "profik".

szept. 1. 15:31
Mindenkinek köszönöm. Igen, perimenopauzás vérezgetés, vastag méhnyálkahártyára kellene valami hasznos, mert a küretet el szeretném kerülni.
4. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 1. 12:57
Ösztrogéncsökkentő diéta esetleg? Ha nem tévedek, a magas ösztrogénszint okozza a méhnyálkahártya megvastagodását.
szept. 1. 12:27
Nekem a régi dokim mindig azt mondta bármi bajom van, kamillás ülőfürdőt kell vennem
szept. 1. 10:55

Méhnyálkahártya vékonyítás? Sosem hallottam ilyet 😲


Klimaxra én vöröshere kapszulát és Villarosa kapszulát szedtem felváltva. Mindkettő nagyon jó, viszont a Barátcserje nálam nem használt.

szept. 1. 06:58
Milyen természetes gyógymód van a méhnyálkahártya vékonyítására perimenopauzában? Kamilla, citromfű, ligetszépe, c-vitamin ismert. Barátcserje kérdőjeles.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook