Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tandíj a felsőoktatásban.... fórum

Tandíj a felsőoktatásban.... (beszélgetős fórum)

10. cukixx (válaszként erre: 9. - Éva82)
2013. febr. 15. 13:50
A kormányhivatalban kell jelentkezni, a pénzt utalni kell, és akkor van az érettségi, amikor rendesen a középiskolásoknak is. Minden városban kijelölik, hogy melyik középsuli szervez felnőtteknek érettségit. Nekem az egyik gimnáziumba kellett menni, de elküldik levélben pontosan, hogy melyik napokon, hány órára, hova kell menni. Ezen a linken megtalálsz mindent, a jelentkezési lapot is és valahol fenn vannak tárgyanként a témakörök is. [link] Március 1-ig lehet jelentkezni a májusi érettségire, de ha kevésnek találod az időt a felkészülésre, úgy tudom, hogy ősszel is lehet menni. sok sikert, ha úgy döntesz, hogy belevágsz! :) ha még van kérdésed, szívesen válaszolok rá
9. Éva82 (válaszként erre: 7. - Cukixx)
2013. febr. 15. 12:01

Szia! Írnál nekem az emelt szintű érettségiről? :)

Mikor, hol, hogyan, miből....stb.

Előre is köszi

2013. febr. 15. 12:00
Úgy látom, emelt szintű érettségit kellene tennem. Akár még sikerülhet is, ha nagyon optimista vagyok. :)
7. cukixx (válaszként erre: 1. - Éva82)
2013. febr. 14. 13:55
szia! én tavaly jelentkeztem fősulira, levelezőre. tavasszal voltam emelt érettségizni, nagyon sokat tanultam rá, 5-ös lett, így bekerültem államilag támogatott helyre. nálunk is 10 hely volt államin!! szóval nem lehetetlen, bár nem tudom, h pszichológián mennyi a ponthatár... de érdemes ezt a lehetőséget is számításba venned :)
6. babszibobó (válaszként erre: 4. - Éva82)
2013. febr. 14. 11:12

Ha van nyelvvizsgág és jó az érettségid akkor van esély!


(Más is van ilyen helyzetben...2 gyerkőcöm van, levelezőre járok és ráadásul kötlségtérítésesre)

5. Zebra25 (válaszként erre: 4. - Éva82)
2013. febr. 13. 22:28

upsz, hát oda brutál magasak a ponthatárok

van nyelvvizsgád meg ilyesmi? mennyi pontod jött össze?

4. Éva82 (válaszként erre: 3. - Babszibobó)
2013. febr. 13. 14:09
Nem. pszichológia szak a nagy álmom, már 15 éve. Levelezős, mert már dolgozok pár éve, és gyerekem is van. :) 10 hely államilag, 110 fizetős. Szerinted hová vesznek fel? Egyértelmű, hogy beadom államira, de nem fog összejönni, nem vagyok az a szerencsés típus...Az fontos, hogy Debrecenben van, mert az tőlem 45 km, és így legalább a bejáráson spórolok, és szállás sem kell.
3. babszibobó (válaszként erre: 1. - Éva82)
2013. febr. 13. 13:21

Pont csak költségtérítéses formában indul az amit kinéztél?

(vagy tandíj, "mindegy" minek nevezzük)

2013. febr. 13. 13:17
Ha nagyon jól tanulsz majd akkor áttehetnek államira. Lehet kérni részletfizetést is.
2013. febr. 13. 13:09

Szeretnék tanulni. Valóra válthatnám a nagy álmomat. DE, 300 ezer a tandíj 1 félévre. :( Sajnos nincs ennyim. Nem tudtok valami infót arról, hogy hogyan lehetne kedvezményt, vagy mentességet kapni?


DIÁKHITEL KIZÁRVA!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook