Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség. Allergia. Ez hogy is van? fórum

Segítség. Allergia. Ez hogy is van? (tudásbázis kérdés)


9. Lady Lavender (válaszként erre: 6. - Korinotina)
jún. 25. 22:20

Dehogyis! A pollen allergia gyógyszereket rendszeresen kell szedni szezonban. Ha már kijöttek a tünetek, idő, amíg eltűnnek. De erről nem az én felelősséggem tájékoztatni.


Én ilyeneket már néha átugrok, ha átolvasok, és meg tartom a papírt a dobozban.


Mivel sajnos van már pár évtized gyakorlatom, ÉN el tudtam dönteni PÁR HÉT UTÁN, hogy nem használt az előző évi maradék. (Nem járt le, nem fagyasztottam le, nem főztem belőle lekvárt.)

De ezek is csak az immunrendszerre hatnak.


Az ideinek az aktív összetevőire vagyok valószínűleg ritka allegriás.

jún. 23. 13:07

1. Tusolás közben ha van kézi zuhany azzal át lehet mosni az orrot. /Egyik oldal , másik oldal egymás után, amíg teljesen tiszta lesz főleg lefekvés előtt érdemes elvégezni/

2. Vsz maradt még a vírus idején használt maszkokból, reggel azzal lépjen ki az utcára, ma már nem feltűnő . Zárt terekben, ahol klíma is van lehet maszk nélkül. / legalább kicsit elhúzódnak tőle a járókelők ha betegnek gondolják és nem köhögik össze -ld járványügyi felügyelő/.

7. globus (válaszként erre: 5. - Lady Lavender)
jún. 23. 11:40
Azt tanácsolja a szagirodalom, hogy naponta moss hajat...mert az begyűjti a pollent és este, éjjel a párnán körbeveszi a légutakat.
6. Korinotina (válaszként erre: 5. - Lady Lavender)
jún. 23. 11:36

De most minden esetben ha bevesz egy szem gyógyszert használnia kellene legfejebb egy órán belül.....?

Gondolom jöhet a következö hatóanyagú gyógyszer?? Vagy a cetrizin még használhat hogy csak eddig tegnap vette be még először?? Estére hiába meleg van bezárom az ablakot hogy ne jöjjön be semmi allergén a levegőből....

5. Lady Lavender (válaszként erre: 1. - Korinotina)
jún. 23. 10:30

Sajnos a viszgálat csak annyit tud megmondani, hogy talán mikor lesz rosszabb. Meg vannak keresztfertőzéses tünetek, amik valószínűsítik, hogy a virágzással egy időben növő zöldségeket, gyülölcsöket jobb kerülni. De a fene tudja már, mi hol termett.

Amit tavaly szedtem, idén nem hat, pedig csak nyáron vettem be. Idén egy szteroidos sprayt kaptam, amire allergiás vagyok. Az orvosi tanács az volt: menjek a patikába, és vegyek valami mást.

Én inkább feladtam, pedig pont ugyanez a bajom, hogy éjjel a legrosszabb. Sokszor nem tudok aludni miatta.


Gyerekkoromban sokkal rosszabb volt. Akkor ami segített, hogy valami immunerősítő löttyöt ittam a virágzás szezon előtt 2 hónapig.

Meg nekem alapból száraz a szemem. A műkönny egész ártalmatlan, de ha nem száraz valakinek a szeme, kevésbé érzékeny. A monitoros melóknál főleg hasznos.

A vizes szem kimosás is segít. Én gyerekként kézzel megtanultam kínomban, de most már vannak szemmosó edénykék, amivel egyszerűbb valakinek.

Meg az orra is igaz, hogy ki kell mosni. Na, azt tényleg rémes volt megtanulni, mert olyan, mintha fuldokolnál a víz alatt. De mivel előtte sem kaptál levegőt, kibírható.

Vannak valami orrmosó kancsók, de én nem próbáltam azokat.

Meg majd ha zuhog az eső, visztább lesz a levegő. Jobbulást neki!

4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Korinotina)
jún. 23. 08:52
Férjem, aki nagyon allergiás, Bilergin nevű receptes gyógyszerrel enyhíti. Háziorvos írja fel.
jún. 23. 08:45

Én sok mindenre vagyok allergiás, szedtem Lendint, de ugyanúgy voltam.

Majd megfojtott a köhögés. Elment a hangom.

Elmentem a hàziprvoshoz, Aerius 5mg tablettát írt.

Nekem nagyon jól bevált.

Még a legkeményebb hársfavirágzàs se ütött ki.

Pedig az kiszokott rendesen.

jún. 23. 08:10
Nekem az ‎Allegra 120 vagy 180 mg tökéletesen megoldja az allergiás problémáimat.
jún. 23. 06:59

A húgom most "kezd" allergiás lenni. Kb 1 hete kinlodik szemviszketés,orrdugulás,

orrfolyás,tüsszögés,fül viszketés. Napközben is vannak ezek a tünetek de inkább éjszaka jön rá illetve korán reggel ahogy felébred. Próbált már bevenni desloratadint 4 napig szedte ebből 1 nap volt hogy birt aludni és használt is de a többi napon nem. Gondoltam nem jó a hatóanyag....tegnap vettem neki reggel cetrizint estére bevette és ugyan ugy jött a kínlódás neki... Miért nem használnak neki az allergia gyógyszerek??? Jövő hónapra van idöpontja allergia vizsgálatra. Valakinek ötlet és segítség addig??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook