Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
39553. Dorina83 (válaszként erre: 39552. - Barack0704)
tegnap 21:22
Köszönöm,én is ezt kívánom itt a fórumon Mindenkinek💕
39552. Barack0704 (válaszként erre: 39551. - Dorina83)
tegnap 21:06

Az első hat hétben, amíg a babóca nincs rád csatlakozva :), szerintem nagy baj nem lehet, nyilván utána se, mert úgy tűnik ez csak nálunk egyes orvosoknál van tiltólistán.

Ugye a clexane- t a súlyunk alapján adják, azt nem tudom, hogy mindenkinél az alapján számolják vagy csak 0,4 ml-t kell szúrniuk rásegítésként és hogy meddig kell, végig a terhesség alatt? De erre biztos válaszolnak a lányok, akiknek így volt.

Az hogy jól döntöttün e, az sajnos mindig csak utólag derül ki.

Bárhogy is döntesz, kívánom, hogy meghozza Neked is a Csodádat! ❤️

39551. Dorina83 (válaszként erre: 39549. - Barack0704)
tegnap 19:24
Ezért vagyok összezavarodva,mert 2 éve amikor Tapolcàn lombikoztunk,sok lánytól hallottam hogy szedik az Aspirin Protectet,de amikor rákérdeztem a dokinál,azt mondta semmi szükség rá.Azt tudom hogy külföldön bevett gyakorlat,ezért se értem hogy miért van az hogy minden orvos mást mond.Tegnap meg a mell UH-on úgy néztek rám mint egy UFO ra amikor mondtam hogy nem szedek ilyet,azonnal kezdjem el.Na most döntse el az ember hogy mit csináljon,mivel tesz jót,vagy mivel árt...ha az orvosok nem értenek ebben egyet akkor én hogy döntsem el?
39550. Barack0704
tegnap 19:16

Az lemaradt, hogy előtte a Kaáliban pedig nem volt gond, hogy szedem.

Szóval örök dilemma marad ez számomra…

39549. Barack0704 (válaszként erre: 39541. - Dorina83)
tegnap 18:57

Én szívfejlődési rendellenesség miatt szedem az aspirin protectet, amit a BMC-s orvosom az itthoni lombikoknál megtiltott, a stimulációk első napjától át kellett állnom a clexane-ra. Mivel akkor már sejteni lehetett, hogy donorembrióra lesz szükségünk, 2018 óta olvasom a fórumot, ahol az ap szedése teljesen bevett gyakorlat volt a kinti lombikoknál.

Az itthoni orvos azt mondta, hogy magzatkárosító hatása van. Akkor most hogy is van ez?

39548. Dorina83
tegnap 18:53
Nagyon köszönöm a válaszokat😘,próbálok még minden csepp hasznos info-t,tanácsot begyűjteni ebben a pár hétben a beültetés előtt.Szeretném azt èrezni hogy mindent megtettem ami tőlem telhet...
39547. Mancs75 (válaszként erre: 39544. - Dorina83)
tegnap 18:44
Nekem van véralvadási problémám, de arra elég volt a Clexane, a Reprofit viszont a korábbi vetélésekre tekintettel betette a protokollba az Aspirin Protectet is. Én ezt végig szedtem, 150 mg-ot, és mint kiderült, az endokrinológusom hívta fel rá a figyelmemet, ez az a mennyiség ami amúgy a terhességi toxémia megelőzésére is javasolt, tehát nem bántam hogy szednem kellett. Annyi hogy az orvosom javaslatára én aztán áttértem az Acizalep-re, mert ez ugyanaz a hatóanyag de jóval olcsóbb mint az Aspirin Protect.
39546. Dorina83
tegnap 18:38
Bocsi,véletlenül 2x küldtem el
39545. Dorina83
tegnap 18:38
Köszönöm a válaszokat☺Csak olvastam hogy vérzést okozhat,ezért kicsit kettős érzésem van,de majd rákèrdezek a nőgyógyászomnál is hogy mi a véleménye.
39544. Dorina83
tegnap 18:07
Köszönöm a válaszokat☺Csak olvastam hogy vérzést okozhat,ezért kicsit kettős érzésem van,de majd rákèrdezek a nőgyógyászomnál is.
39543. zsuko84 (válaszként erre: 39541. - Dorina83)
tegnap 17:19

Szia!

Szerintem az Aspirin Protecttől semmi bajod nem lesz. És sokaknak véralvadási probléma nélkül még Clexant is szoktak adni a lombikoknál.

39542. BeBa77 (válaszként erre: 39541. - Dorina83)
tegnap 16:42

Nekem sincs semmi problémám,mégis szúrom a clexant,a ciklus 1.napjától.

Nekem azt mondták,sokkal jobb mint az aspirin.

39541. Dorina83
tegnap 16:34

Sziasztok!

Szedett valaki közületek Aszpirin protectet úgy hogy nem volt véralvadási problémája?

Tegnap voltam mell UH-on,mert lejárt az egy éves vizsgálat,és ott a doktornőnek elmesèltem a februári vetèlèsemet,hogy petesejt donoros lombikozunk,és adott pár tanácsot,táplálkozással kapcsolatban is és hozzátette hogy az Aspirint meg úgyis szedem ugye?Hàt,mondom,nem,mert nincs véralvadási gondom,erre mondja hogy annak nem is kell lennie,minden lombikosnak kellene szedni legalább ezt.Eléggé elbizonytalondtam,persze rákérdezek a koordinàtoromnàl majd,csak furcsa volt hogy annyira természetesnek gondolta hogy én azt szedem.Ha nincs ilyen problèmàm,akkor nem árthat?

39540. csilla15381 (válaszként erre: 39539. - Mara77)
tegnap 11:25

Köszi! Még bízom benne, hogy tudunk variálni, de tudom, hogy végül nem lesz választási lehetőségem.

Már levelezésben vagyok Emesével... meglátjuk...

Inkább csak simán dupla ár :) Ahogy mondod, megtehetik...

39539. Mara77 (válaszként erre: 39538. - Csilla15381)
tegnap 09:38

Nagyon megértelek, de tényleg - őszintén átérzem a csúszások miatti tehetetlen feszültséget. Az ember sose tudja, mikor fut ki az időből, s a sok kiadás…! Sok vizsgálat kinn drágább, mint itthon; a klinikák kihasználják a helyzeti előnyüket.

Azt hiszem, olyan 300-400 euró közt van egy PGT-teszt/embrió (mi ezért nem is teszteltettük őket, mert sok embriónk lett s nagyon drága lett volna), de hátha mondjuk a Reprofitnál egy M + A típusú teszt mégse dupla árban van, hanem kedvezményes.

Kitartást kívánok nektek!

39538. csilla15381 (válaszként erre: 39536. - Mara77)
tegnapelőtt 21:42

Teljesen jól érted és sokkal érthetőbben is írtad le.

Igazából az aggaszt, hogy megint csúszunk + 4-8 hetet és ha előre gondolkodok, az sem biztos, hogy az általuk választott donor a teszt után megfelel, mert ha nem, akkor elméletben bármennyi donor x 4-8 hét...

Az nyilván csak idegesítő, hogy miért kerülne 2 x annyiba a vizsgálat mint itthon?

Ha viszont egyébként is teszteltetnénk az embriókat, arra gondoltam, talán felesleges előtte a donor teszt.

Vagy marad a donor embrió, amiben egyelőre nem gondolkodunk.

Igazából rettenetesen elfogyott a türelmem, hogy állandóan hetekkel- hónapokkal csúszunk bele újabb évekbe...

Amúgy minimum 4 embriót küldenének tesztre, szóval anyagilag nézve ez rosszabb opció. Az idő a lényeg...

A pgt-m-re rá fogok kérdezni.

Köszi!

39537. csilla15381 (válaszként erre: 39535. - Zsuko84)
tegnapelőtt 20:11
Szia! Köszi, hogy próbálsz segíteni :)
39536. Mara77 (válaszként erre: 39532. - Csilla15381)
tegnapelőtt 19:38

Nem biztos, hogy jól értelek. Arról van szó, hogy a férjednél találtak kromoszómahibát, amit megírtatok a Reprofitnak, s erre ők azt felelték, hogy vagy tesztelni kell a donort is ugyanerre az eltérésre, vagy használjatok donorembriót? Ha így volt, akkor ebben az esetben nekem logikusnak és szakmainak tűnik a válaszuk. Ignorálni ismert genetikai eltérést nem fognak, elég etikátlan is lenne hazárdírozniuk. A donorembrió a legolcsóbb megoldás. A petesejtdonorok szűrése a második legolcsóbb, mert csak 1-2x kell megcsinálni, s utána az embriók mind használhatók. Az embriókat magukat ugyan lehet tesztelni, de az nagyon drága lenne: a PGT-M (ami a szülőknél ismert specifikus eltérésre szűr) és a PGT-A (az általános szűrés, amit szoktunk kérni) ugyanis nem ugyanaz, és ha mindkettőt csináltatod, akkor embriónként olyan 800 euró is lehet, s akkor mindössze két embriótok jönne ki a donortesztelés árából.

Persze lehet, hogy rosszul értem.

39535. zsuko84 (válaszként erre: 39532. - Csilla15381)
tegnapelőtt 18:32

Szia! Én ehhez a részhez sajnos nem értek. Fogalmam sincs, hogy ez, hogy működik. Nekünk is volt genetikai szűrésünk itthon, de nálunk nem találtak eltérést.

Lehet valaki már volt ilyen helyzetben itt a fórumon és tud segíteni.

39534. zsuko84 (válaszként erre: 39533. - Miri5)
tegnapelőtt 18:28

Nagyon sajnálom, hogy ennyi minden kell nektek is keresztül mennetek. 😔

Köszönöm szépen, hogy drukkolsz! Én is nagyon szorítok nektek! ❤

39533. Miri5 (válaszként erre: 39531. - Zsuko84)
tegnapelőtt 18:17

A lelki részén soha nem lesz túl az ember..A harmadik terheségem amit elveszítettem.🖤A massik 2 sem vagyok túl..

Nektek sok sikert kívánok..

Annyi tanacsot tudok adni.hogy kapcsolj ki minden rosszat negatívat..Es csak szépekre és jóra gondoljál..Es csak magadra es majd a bened lévő kis csodára.

Nagyon szóritok nektek..azert majd jelezd ha jó uton haladtok.Sok sikert.❤❤🥰

tegnapelőtt 11:27

Sziasztok!

Első petesejtdonoros lombikon vennénk részt. A férfi oldalon van egy géneltérés, ami miatt szűrni kellene a donort is (hogy ne legyen egyezés), ami csupán 1500 Euro és + 4-8 hét lenne :)

Ha saját ciklusban kerülne sor fagyi/pgt embriós beültetésre, akkor gondolom úgyis szűrnék az embriókat, vagy rosszul gondolom? Vagy az mást szűr?

Az Istenhegyiben kettőnk teljes hordozósági tesztje került ugyanennyibe ?!

Nem csak egy darab egyezésre kellene tesztelni, ami kevesebbe kerülne és kevesebb idő alatt is lenne meg az eredmény? Vagy ilyen nincs? Amikor mi itthon beszéltünk a genetikussal, pont azt mondta, hogy sok esetben konkrét egyezésre is lehet szűrni, ha már tudunk valamelyik géneltérésről.

Vagy ezentúl minden általuk kiválasztott donort ilyen módon tesztelni kellene?

Annyiszor, ahányszor újra kell majd próbálkozni, mindig plusz ennyi költséggel és idővel számolhatunk? Csak mert megcsináltuk a hordozóságit?

Ennek így semmi értelme? Ennyi erővel folyamatosan lehetne teszteket csinálni, csak hogy találjunk valamit...

Vagyis ha nem csináljuk meg a hordozóságit, akkor nem is kérnek tőlünk ilyent?

Nyilván nem akarok beteg gyereket szülni, de kezd az egész abszurd helyzetnek kinézni...

Volt valaki ebben a helyzetben?

Vagy megint túlagyalom?

Azért ez nem kis plusz pénz és idő?

Ennyi erővel kár is így próbálkozni...

Vagy jön a következő agyalásom gondolata..., hogy ha már rábeszéltük a petesejtdonorra, akkor próbáljuk inkább meggyőzni a teljes donor embrióról...

Hányok az egész helyzettől, amibe belekényszerítenek bennünket...

Miközben párhuzamosan és többször a figyelmetlenségükkel és nemtörődömséggel feleslegesen teletömnek bennünket gyógyszerekkel vagy húzzák az időnket, és még egy bocsánatot sem kérnek...

Igen ez most kijött belőlem... mint ahogyan kijön belőlünk folyamatosan egy jó adag pofára esés, ahogy haladunk ebben a tehetetlenségben... és én még csak nem is jártam annyi kínlódással, mint sokan itt a fórumon...

Mihez tartsam magam, mit kérhetek vagy követelhetek szerintetek ez ügyben?

39531. zsuko84 (válaszként erre: 39530. - Miri5)
tegnapelőtt 07:58

Remélem hamarosan túl leszel rajta. Legalábbis a fizikai részén. A lelki rész nem is tudom, hogy begyógyul-e valaha. Mindenesetre remélem, hogy minél előbb tudtok menni tovább.

Mi már újabb körben vagyunk. Aztán majd meglátjuk, hogy most meddig jutunk...

39530. Miri5 (válaszként erre: 39529. - Zsuko84)
máj. 5. 21:59

Szia Zsuko..Nagyon sajnálom ami veletek is történt.Köszönöm hogy meg irtad a clexat hogy te is szúrtad..Igy most megnyugodtam hogy massnak is kellett szúrnia..

Most csak mar azt várom hogy vetélésen legyek túl..Hogy a lelkem es testem tudjon meggyógyulni...Hogy tudjuk folytatni az utunkat...Es ti azota ha jól emlekszem.Ti most kezdtek vagy már elkezdtetéttek?

39529. zsuko84 (válaszként erre: 39524. - Miri5)
máj. 5. 20:52

Szia Miri!

Nekem is kellett a Clexant szúrni. Mondjuk nekem missed ab műtét lett a vége, de addig szúrnom kellett a Clexant.

39528. B8311 (válaszként erre: 39525. - Miri5)
máj. 5. 20:34
Be fog indulni, pár nap és biztos bekövetkezik.Nem ajánlottak más vizsgálatot, mert volt megtapadás.Legalábbis mikor rákérdeztem, ezt mondták. Két oldalról van probléma, valószínű az embriónk volt gyenge, de hát ezt nem tudja senki, mi volt az oka. Donorembrióval fogunk tovább menni, mert elfogytak az embrióink. 3 volt. 2 el sem indult, a 3.nál meg sajnos így jártunk. Hát nagyon rossz a lelki része,de tényleg itt a fórumos lányokbol merítettem/kerítek mos is erőt. Aztán hamarosan ismét beülti lesz. Sok erőt kívánok! Ezt tényleg csak úgy lehet csinálni, ha az ember nem néz vissza, csak megy előre.
39527. Dorina83 (válaszként erre: 39524. - Miri5)
máj. 5. 20:26
Én nem szúrtam semmit,elég volt hogy abbahagytam a progi pótlást.3 órán keresztül erős görcseim voltak,a legvègèn èreztem hogy a petezsàk távozott,akkor már nem fájt annyira.Aztàn jól kibőgtem magam,elsirattam,ès elhatároztam hogy nem adom fel mert a szívem legmèlyèn èrzem hogy egyszer sikerülni fog🙂A következő ciklusomban lesznek beültetve a fagyasztott embriók,ami június elejére esik majd.Mindkettőt visszakèrjük,a kettő közül az egyik kicsit lassabban fejlődött,de arra is azt mondták hogy jó embrió.Most mindent felteszünk egy lapra,aztán ha nem sikerül, akkor új donoros kör indul.Majd akkor fogunk komolyabb vizsgálatokat csináltatni.Egyelőre azt mondták,az jó jel hogy szépen beàgyazódott,legalább ezzel nincs gond.Ha az embrióval volt probléma,azzal meg úgysem tudunk mit csinálni.Ha lesz új donoros kör akkor majd a páromat is komolyabban kivizsgáltatjuk,genetikailag is.Remélem nem lesz rá szükség.
39526. Dorina83 (válaszként erre: 39524. - Miri5)
máj. 5. 20:23
Én nem szúrtam semmit,elég volt hogy abbahagytam a progi pótlást.3 órán keresztül erős görcseim voltak,a legvègèn èreztem hogy a petezsàk távozott,akkor már nem fájt annyira.Aztàn jól kibőgtem magam,elsirattam,ès elhatároztam hogy nem adom fel mert a szívem legmèlyèn èrzem hogy egyszer sikerülni fog🙂A következő ciklusomban lesznek beültetve a fagyasztott embriók,ami június elejére esik majd.Mindkettőt visszakèrjük,a kettő közül az egyik kicsit lassabban fejlődött,de arra is azt mondták hogy jó embrió.Most mindent felteszünk egy lapra,aztán ha nem sikerül, akkor új donoros kör indul.Majd akkor fogunk komolyabb vizsgálatokat csináltatni.Egyelőre azt mondták,az jó jel hogy szépen beàgyazódott,legalább ezzel nincs gond.Ha az embrióval volt probléma,azzal meg úgysem tudunk mit csinálni.Ha lesz új donoros kör akkor majd a páromat is komolyabban kivizsgáltatjuk,genetikailag is.Remélem nem lesz rá szükség.
39525. Miri5 (válaszként erre: 39523. - B8311)
máj. 5. 20:05

Kedves 88311.Köszönöm leveledet..Veletek érzek én is nagyon sajnálom ami veletek történt...Nekem még nem indultbe..most vagyok a 3napom hogy minden gyógyszerel leálltam..Nem tudom hogy ezt hogy lehet túlélni..De tudom hogy te is meg meg sokan túlététek még ha nagyon fáj az ember szìve..

Es nektek ajánlotak valami plusz vizsgálatatot?

Vagy mondták hogy ez miért történhetet ?

És azóta voltatattok már beültetésen és sikerel jártatok?

39524. Miri5 (válaszként erre: 39520. - Dorina83)
máj. 5. 19:57

Kedves Dorina..Köszönöm leveledet..Én is veled érzek..sajnálom amin ti is átmentettek..Ezt csak az érziát akivel ez sajnos megtörtént..

Nálam meg semi sem indult el most vagyok a 3 napnál..A clexát azt mondták addig szúrjam amig nem indulbe a vérzés..

Te is szúrtál clexát?És nektek mondtak valamit hogy ezutan csináltasatok meg még valami vizsgálatot?És ti azota voltatok már beültetésen...?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook