Napi 5000 Ft-ból élünk meg. (beszélgetés)
Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.
18-es hozzászólásban írja, hogy 137 eFt-ból él.
Az 54-es hozzászólásban írja, hogy házat bérel és azt is ebből fizeti.
És valamelyikben írja, hogy nem dolgozik, 8 évig gyesen van.
Azt nem olvastam.
Akkor persze egész más a helyzet, és nem mond igazat. Mert ennyi pénzből egy 8 tagú család nem tud létezni. Már régen elvették volna tőle a gyerekeit, ha 137 ezer forint lenne az össz bevétele.
De mondom, ezt nem olvastam, és már nem is fogom.
Ez a hsz-em is mehet törlésre!
Igazat ne mondj, mert törölve lesz. Ez a mostani tapasztalatom.
Jól tetted, ha nem tetted!:)
Törölték a bejegyzésemet.
Igen,,ezek annyira vitathatatlanok, hogy "elképzeltem" azt az élethelyzetet amikor még ez sem moccan.Így viszont feleslegesnek is tűnt.
Ezért nem mertem ,,vagy inkább nem is akartam.
Azt írja, hogy kettő gyereket tervezett, ami után elmaradt a vérzése. Ez még rövid távon is valami kivizsgálást igényelne, nemhogy 15 éven át.
Az orvosával, a szülész orvossal miért nem lehetett azt megbeszélni, hogy ő nem szeretne többet szülni és segítsenek? A 60-as évek óta léteznek fogamzásgátlók. Ma már olyan kifinomultan összetettek, hogy nincs olyan kockázatuk, mint a kezdetekben.
Vagy egy spirálra nem tudott áldozni?
Ez a hanyag, felelőtlenség érthetetlen számomra.
És a gyermekei sem fognak ebből a szegénységből szabadulni, hacsaknem kitörően tehetségesek.
Ő pedig majd, ha eljön az idő mehet majd minimál nyugdíjba.
Tudom, minden társadalomban van szegénység, de mi nem haladunk sehova ennek csökkentésében, ha újratelmeljük.
Bocsánat, ha a felelőtlenséggel és butasággal nem tudok szimpátiát mutatni sem.
Hát mivel nekem öt van, tudom.
De azért ahol azért jönnek sorban, mert nem ismeri a saját testét, ott nagyobb a baj.
Köszönöm.
Kávézáson, teázáson pedig spórolok. Megmondom hogyan.
Nagyon szeretem a szegfűszeget, baktérium ölő hatása is van. 1 l vízbe ízlés szerinti - én 15 szemet teszek, felforralom, letakarva állni hagyom 1 órát és kész. Többnyire nem ízesítem.
Van a kertben citrom menta. Ez nem citromfű. Tavasztól őszig főzöm a menta teát is, ha sok van szárítok télire a kis hajtásaiból.
Most a csarnokban 300-ért gyönyörű és finom almát lehet kapni. Nem tudom hol mennyi, ez itt olcsónak számít. Vettem legalább 2 havi adagot.
A kávét is mindig akkor veszem meg mikor akciós. A Pennyben szerdáig volt akciós amit én iszok, ki is használtam.
Húst ritkán veszek, annál is az akciókat használom ki.
Te is ügyes vagy.
Ez kb. napi 1300 forint. Ebből reggeli-ebéd-vacsora plusz az alapdolgok, fűszerek, tea, kávé stb. megvásárlása kész művészet.
137000 forintból házat bérelsz, számlákat fizetsz, meg még 7 gyerek.
Hogy,?
Már bocs, de ez nekem nem jön ki.
Sajnálom ha így van, de akkor meg lépni kell valamerre.
Simán el tudom képzeli, hogy valós a történet.
Azt sem tudom, hogy a 137 ezer Ft-os jövedelmén kívül a családi pótlékkal együtt mennyi kerül a családi kasszába.
De még ha a gyerekek gyermekvédelmi támogatást kapnak (ingyenes óvodai és iskolai étkezés, meg talán évi egyszeri pénzbeli támogatás, ha jól tudom, de ebben nem vagyok biztos), akkor is borzasztó nehéz lehet. Bár a napi 3 ingyenes gyermekétkezéssel talán megúszható, hogy ne éhezzenek.
Sajnos rengeteg olyan ember van, aki tényleg felelőtlen, és abban reménykedik, hogy majd valaki megoldja helyette...
Hogy jelen esetben miről van szó, nem tudhatjuk. Lehet a történet igaz éppúgy, mint nem.
Ja, mondjuk bizalmat szavazok Krumplinak. Attól cseppet sem lesz előbbre.
Na de hatszor?
Bár most már mindegy,,sajnálom.
További ajánlott fórumok:
- Egy hölgy, aki naplót vezet arról, hogyan tud napi 1500 Ft-ból meleg ételt, gyümölcsöt varázsolni
- Napi 5000 Ft 2 főre
- 5000 Ft-ból hogyan hoznád ki a keresztelőt 14 emberre?
- Ti mit főznétek napi 1000 ft-ból?
- Napi 500 ft-ból, hogy lehet fogyókúrás étrendet összeállítani?
- A kórházakban 550ft-ból kell kihozni napi 3szori étkezést. Ti mit főznétek?