Mi történik ha valaki felkerül a bar listára? (tudásbázis)
Édes vagy, de nem kell magyarázkodni. (ez csak amolyan költő kérdés volt)
Én attól vagyok kész, mikor az emberek túlvállalják magukat. Ház, kocsi, ilyen házimozi rendszer, mosógép, mosogatógép stb. stb. -kész öngyilkosság!!!!!!!!
Basszus, hogy mennyi eladósodott emberke van..
..hogy a fenébe tudtok eddig eljutni????? (nem akarok senkit bántani, de ez valami borzalom)
Sziasztok
Azt hiszem elég nagy probléma közepébe csöppentünk.
2007 végén felvettem egy "jó" ismerősnek 8 millió forint szabadfelhasználású jelzáloghitelt.Én lettem az adós,ő az adóstárs,és az ő ingatlana van leterhelve.2008 végén felmondták a szerződést,és most kaptam egy levelet,hogy bar listára kerülök,ha márc 18-ig nem fizetem ki.A kérdésem az lenne,hogy mivel én dolgozok, vonhatnak-e a fizumból bármit is,valamint,ha ingatlanfedezetes a hitel,akkor mikor viszik a házat.
A fizumból ne vonjanak,hisz én abból a pénzből semmit nem láttam,a házat viszont vihetik nyugodtan,az engem nem érint. Mi a teendő?
Nem az zavarna,ha bar-listás lennék,hanem az,ha vonnának egy vagyont a fizumból,mivel mi is lakáshitelt fizetünk.
A válaszokat előre is köszönöm
Helló mindenki!
Számomra igen fontos problémában szeretnék segítséget kérni. A férjemmel szertnénk hitelt felvenni egy új építésű ingatlanra, de menet közben kiderült, hogy ő BAR listás. Most csak annyit tudunk, hogy 2003.05.04-én rakta fel egy bank, az hogy melyik még nem tudjuk, most várjuk vissza a mostani banktól a lekérdezés eredményét. Szóval hiába gondolkozunk, hogy mi lehet az, vagy melyik banknál, még tippünk sincs. A férjem úgy emlékszik 1x volt kezes, lehet hogy emiatt került a listára, de mi az 5 év alatt egy árva papírt sem kaptunk és elvileg aktív BAR-os. Nem kellett volna már vkinek keresnie a pénzt rajtunk? Mit tehetünk, nincs vmi elévülés?
A választ előre is köszönöm
Az egyik banknál megszüntettem a folyószámlámat. Annak rendje és módja szerint lenulláztak és többé az egyenleg lekérdezésénél is azt közölte a szgép, hogy ilyen számlaszám nincs.
Ezt követően megállapítottak a nem létező számlámra egy A-hitel keretet, amiért díjat számoltak fel. A postaköltséggel együtt mindjárt lett a nem létező számlámon egy tartozás. Hiába reklamáltam, a végén már 2.500.- Ft-ra duzzadt adósságom igaztalansága ellen, megfenyegettek, hogy bar - listára raknak.
Ekkor a bank szinte minden vezetőjének megírtam, hogy e-mailban, hogy kipakolok a nyilvánosság előtt, hogyan packáznak a volt szla-tulajdonosokkal. Ez hatott, mert ez rossz reklám lett volna a banknak. Fél év után törölték a nem létező számlámról a fiktív adósságomat.
Az igaz, hogy közölték, hogy ha nem fizetek bar - listára tesznek. Tehát ezt kötelesek közölni az áldozattal.
Amúgy valamelyik nap mintha azt hallottam volna a rádióban, hogy megszűnt a bar lista, de nem jegyeztem meg, mi van helyette. Így jobb is, mert amikorra megtudja az ember, hogy büntibe került, már nem tehet semmit.
Ennyi.
Volt még valamikor 2004ben, valami hitelkártyám. az volt hozzá írva, 1 éven belül kell törleszteni. nem volt nagy összegű felvételem róla,(60ezer) mert annyira nem kellett, de gondoltam 1 év alatt visszafizetem. 1 hónap múlva hívnak, hogy befizettem-e már a csekket. mondom minek, ott van a levélben, hogy 1 éven belül kell kifizetni.
az nem úgy van, minden hónapban minimum összeget kell fizetni.
Jó. aztán elfelejtettem. az első telefon után 2 héttel jön még egy telefon. ha most azonnal nem fizetem be, akkor így meg úgy. Pont külföldön nyaraltam, így nem tudtam kifizetni. hazajöttem, jött egy levél, miszerint bár listára tesznek, ha 8 napon belül nem fizetem ki a tartozásomat. felhívtam őket, hogy mennyi az az összeg pontosan. azonnal kimentem a postára és kifizettem. 2 hét múlva felhívtam őket, megkapták-e az összeget, van-e még tartozásom feléjük. Nem, nincs tartozás, megkértem szüntesse meg ezt a hitelkártyát. nem akarom többet használni. az ügy lezárva. gondoltam én.
2007 november. Szerettem volna 500ezret felvenni. konyha tatarozás és néhány apró felújítás. Közölték velem, hogy bár listás vagyok. Azt hittem le esek a székről. Felhívtam ezt az előző bankot, ahol volt ez a hitel mizériám. Elmondtam neki mi a helyzet.
-Valóban van felénk tartozása. Pontosan 1 Ft.
Csajok azt hittem agyvérzést kapok.
Közölte velem, küldenek egy nullás csekket és számlát, ne fizessem ezt ki. 1 hét múlva meg is kaptam a nullás papírokat. viszont az a gond, hogy a listáról a mai napig nem vettek le. Pedig nem én követtem el hibát, hanem ők. Sőt, ha én most nem tudom meg, hogy bárlistás vagyok, ki sem derül ez az életben. Legfeljebb 10év múlva jön egy levél egy csekkel, hogy 1Ftra fizessek Xezer Ft kamatot. Nagyon vigyázzatok, bármennyit vesztek fel. És ha visszafizettétek, inkább 6szor kérdezzetek utána, van-e tartozásotok.
a pontos részleteket nem tudom, de én pl, pénteken kaptam meg az aktuális csekkemet, ami előző hétfőn lett volna esedékes!
egy telefont megért, meg előtte egy faxot.
azt se mondták elnézést, csak hogy már ketyeg a késedelmi kamat!
ez mondjuk kissé furcsa, mert azért mégsem én vagyok a felelős bizonyos dolgokért!
ma ebben a szemét országban minden bank, pénzintézet, stb, azt csinál amit akar!
a PSZAF. gyakorlatilag úgy fütyül ahogy ezek a szemetek diktálnak! soha egy elmarasztaló dolgot nem olvastam még, amiben az orrára koppintottak volna akármelyik szemétnek!
a hitelszerződések értelmezése pedig sajnos egyirányú dolog, azt takarja hogy a hitelnyujtó úgy értelmez bármit, akármit, ahogy akarja.....
A hitelszerződés értelmében a bank jogosult harmadik felet megbízni a késedelmes tartozás behajtására vonatkozóan, és a követelése érvényesítése érdekében - a szükséges mértékig - a banktitok alól felmenti magát.
Ez általában része minden hitelszerződésnek. El kell olvasni az ismerősödét is. Ha benne van, adatvédelemre nem igazán lehet hivatkozni.
Az persze más kérdés, hogy megfizetett tartozást akar végrehajtani. Kérdés, hogy miért. Lehet, hogy azért, mert az adós nem fizetett időben, aminek következményeként a hitelszerződést a bank felmondta, adós a teljes összeget nem fizette meg a felmondást követően, csak a "havi részleteket", így a bank igénye akár jogos is lehet. Ha adós rendesen fizetett, akkor a bank a szerződés nem hiszem, hogy felmondta, ekkor viszont megáll a bank felelőssége.
SF
a téma érdekes!
a személyiségi jogokra való hívatkozásnak hol és mikor van szerepe?
pl: ha tartozik autó lízing díjakkal valaki. felhívja egy külsős behajtó cég embere, hogy jön a trélerrel. vagy most azonnal fizet, vagy viszik az autót! hiába a csekkek lobogtatása, a behajtó cégnek ki lett adva a név, cím, telefonszám.
ez megesett történet, ismerősömmel esett meg.
ezután ismerősöm ügyvédhez ment, aki felszólította a jogsértő magatartás abbahyagyására a bankot / ill a behajtó céget. mivel a bank nem adhatja át harmadik személynek a vele szerződött személyes adatait.
eztután a bank kérte a behajtási díjakat, összeget nem tudok, de biztos nem 20 ft. volt.
a dolog most ott jár hogy ismerősöm harcol velük mert jogtalannak érzi a behajtási díjakat, mivel rendezve volt minden havi esedékességű tartozása.
a behajtó cég embere naponta zaklatja, és szálítással fenyegeti.
mindez az ügyvéd szerint jogsértő, mivel az ismerősöm a bankal áll kapcsolatban, és nem harmadik személlyel.
kíváncsi leszek kinek lesz igaza!
Válaszoltam rá, hogy ok :D
SF
Méltányosságnak és részletfizetésnek akkor van helye, ha jóhiszeműen cselekedtél. Rosszhiszemű esetben nem fognak sem részletfizetést, sem méltányosságot adni.
Rosszhiszemű vagy pl. akkor, ha egy ingatlan eladásából származó bevételre vonatkozóan meg kell fizetned az adót. Ebben az esetben a kiszabott adóra vonatkozóan az APEH (persze kivétel akadhat) nem gyakorol méltányosságot. Az értékesítéskor tudatában voltál annak, hogy bevételed származik, amely adóköteles, ha nem ingatlanba forgatod vissza.
Azt is nézik méltányosság gyakorlásakor, hogy mikor volt utoljára fizetési könnyítés kérése. Ha volt az elmúlt két-három évben, akkor jó eséllyel nem fognak adni ilyen lehetőséget. (Mégha meg is indokolod, hogy miért)
De mindenképp meg kell próbálni, azzal nem veszítesz semmit. Semmi sem reménytelen.
SF
Amúgy bocsánatotokért esedezem, az APEH valóban nem közvetít referenciaadatot a KHR-be, DE:
Amennyiben az APEH a bankszámlátokat 1.000.000 Ft-ot meghaladó azonnali beszedési megbízással sújtja, és ez a megbízás 30 napig sorban van tartva, mert nem teljesül, akkor a megbízás visszaadásával egyidőben (azaz a harmincadik napot követő napon) a bank a KHR-be közvetíti referenciaadatait a bankszámlatulajdonosnak!!!
SF
Kedves Sasfióka! Most aztán jól megijesztgettél minket :S
Ezek szerint talán nem is érdemes hitelt felvenni. Inkább kuporgatni és ami van, abból ügyeskedni.
További ajánlott fórumok:
- Mi történik, ha valaki nem hajlandó a népszámlálással kapcsolatos kérdőívet kitölteni?
- Tegnap éjjel leesett a tükör a fürdőben. Azt olvastam, ha ilyesmi történik valaki meghal a családban. Én babonás vagyok. Para van!
- Ha valaki a gépjárművével duplájával hajt, mint amennyi a megengedett, akkor mi történik?
- Mi történik, ha valakinek az kerül a bizonyítványba, hogy nem osztályozható?
- Mi történik, ha valaki nem tudja fizetni a hitelét, és elárverezik az ingatlant?
- Mi történik, ha bárlistára kerülök?