Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyibe kerül a fűnyirás? fórum

Mennyibe kerül a fűnyirás? (beszélgetős fórum)


30. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 21. 18:15
Eszköz kérdése a reális bér,és ha cég,az úgy céges vállalkozói díjjal fejelt összeg.
29. semleges (válaszként erre: 26. - 80ASIQ)
2022. jún. 21. 14:09
Újgazdagék, sok pénze van. A kertész meg örül. Így mindenki meg van elégedve.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - 80ASIQ)
2022. jún. 20. 20:24
Amikor 2018ban elromlott a fűnyiró, én is sarlóval vágtam le a füvet , jól ment. Tegnap is elsősorban a sarlót kerestem, de nem találtam, ezért lett metszőollő és a sövényvágó.
27. 80ASIQ (válaszként erre: 25. - Tulipán***)
2022. jún. 20. 20:15
Nem viccből mondom, volt, hogy sarlóval csináltam amikor már nem élt a kaszás bácsi (Elvitte a Kaszás) és még nekünk sem volt fűnyírónk. Ez persze nem volt egy álomállapot! Tudtomon kívül végig a rasszizmus ellen tiltakoztam!
26. 80ASIQ (válaszként erre: 22. - Semleges)
2022. jún. 20. 20:12
Ez durván számolva 15x16 méter lenne, ha egy majdnem négyzetként képzeljük el. Csak durván mondom, fűkaszával egy jó órahossza volt? Summasummárum, én elvállalom 49 ezer forintért. Lehet, hogy akár 48-ért is...
25. tulipán*** (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 20. 19:11
Áhh hát ez szerintem is sok pénz. Röhej. Én is inkább megoldanám házilag, ha mást nem, körömollóval. 🤣
2022. jún. 20. 16:11
Amúgy 10 nm-re bőven elég egy kézi fűnyíró. Jófogáson is van használt. Ekkora területre felesleges "rendes"-t venni
23. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 20. 16:06
Értem. Akkor viszont mégiscsak jó befektetés lehet egy fűnyírót vásárolni, és az említett árajánlat feléért nyírni másoknak. Mindenki nálatok rendelné meg. :))
2022. jún. 20. 15:26
Én hallottam olyat, hogy 250 nm 50 ezer ft.
21. liliom10 (válaszként erre: 20. - Bless the child)
2022. jún. 20. 12:17
Lehet, hogy Te tudod jól. Nekem mindegy, mi 40 éve rendben tartjuk. Sőt, még a járdát, parkoló kövezést ( a járda és az út között )is mi csináltattuk, amit az utóbbi években más utcákban az önkormányzat fizetett ki a vállalkozónak és csináltatott meg.
20. Bless the child (válaszként erre: 19. - Liliom10)
2022. jún. 20. 12:09
A házad, telked előtti területet az úttestig a te feladatod rendben tartani, hacsak az önkormányzat helyi rendeletben nem másként szabályozza. Nálunk, ha nagy a gaz, először levélben felszólít, majd megbirságol.
19. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 20. 12:01

A nagykapu előtt azt jelenti, hogy a telekhatáron kívül van ez a 10 nm ? Ott az önkormányzat dolga lenyíratni a füvet. Most hetente kell füvet nyírni, aki nem bírja, annak drága mulatság mindig fizetni érte.

Nálunk is mi nyírjuk a járdán kívüli részen, ahol a parkolót is mi csináltattuk meg régen. A kövek között nő ki a fű, és a szomszéd ház felé is. ( egymás közti telekhatár, a járdán kívüli rész ) Ahová nem fér a fűnyíró, ott ollóval, metszőollóval vágom le a vadszedret, csalánt, gazokat. Ilyen kis terület miatt nem küldenek a házak elé közmunkásokat. Mi pedig nem bírnánk elnézni, hogy félméteres gaz legyen.

Ha tudod, hogy mások nyírják az utcában, valamelyik biztos elvállalja ekkora terület rendben tartását. Esetleg áramot kell adnod.

18. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 20. 11:59
15-20 ezer körül kér érte mindenki. Szerintem a reális ára ennél jóval kevesebb.
17. globus (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2022. jún. 20. 11:55
Az is egy megoldás, hogy hagyják nagyra nőni és időnként lecsapják kaszával :D
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2022. jún. 20. 11:49
Kedves Napsugár, ezek nem olyan vállalkozók, akiknek Te könyvelsz, legitim költségei merülnek fel, hanem olyan mAGánszemélyek, akiknek van fűkaszájuk, fűnyirójuk, és feketén ezzel végeznének fű-nyirást. tegnap vágtuk le a füvet, leállt mellettünk egy roma,hogy hagyjuk abba, hazamegy a fűnyiróért és 8-10.000 ft-ért megcsinálja. Mondtuk, hogy nem kérjük, a munka nagyja már meg is volt. Elkezdett üvölteni és majdnem megvert bennünket, és hogy feljelent hogy milyen gazos volt az utca. - de már nem az
15. bozsu55 (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2022. jún. 20. 11:47
Hatalmas kertért - hatalmas pénz.
14. michelle.r (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 20. 11:46

Nem tudom, mikor volt üzemképes a fűnyírótok, de kb. erre lehet számítani a jövőben. Nemrég tönkrement a konyhában 8 m2 parafa burkolat, kicseréltettük járólapra, 80-150.000 közötti árajánlatok jöttek. A biztosító 110.000 forintot fizetett.


Ha nem a szomszédból tolja át a fűnyírót fizeti a hamarosan horror benzint, stb.

13. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 20. 11:38

Azért gondolj bele, a vállalkozó először is saját gk-val odaviszi a fűnyírt, tehát a gk-ban fogy a drága üzemanyag. Saját fűnyíróval levágja a füvet: dolgozik, és a fűnyíróból fogy a drága üzemanyag.

És még befizeti az adóját is.


Ahogy olvasom, még az idei nyár mások által elvégzett munkájának bérén vehetsz először egy használt fűnyírót. Majd a következő nyárra összerakod a pénzt egy vadi újra. Vagy az idénre marad az olló, eddig még ez a módszer tűnik a legolcsóbbnak.

12. LBO
2022. jún. 20. 11:23
Szomszédokkal nem tudod megbeszélni?Vagy egy szorgalmas rokon gyerek esetleg? Nálunk évekkel ezelőtt kialakult egy szomszédok közötti "megállapodás", aki éppen kint nyír az utcán, az lenyírja a szomszédét is. Nyilván nem 1000 négyzetméterről beszélünk.
11. Sz123
2022. jún. 20. 11:22

Á, ez rengeteg, ne bolonduljatok már meg :) 10 m2-ért?

Fórumnyitó, vagy beszéld meg valamelyik szomszéddal (esetleg gyerekkel, akik valószínűleg örülnének 10 perces munkáért 2000Ft-nak), vagy vedd meg a legolcsóbb fűnyírót! 16 ezer környékén lehet kapni a legolcsóbbat/leggagyibbat, de nektek az akkora területre tökéletes lenne!

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2022. jún. 20. 10:42
Irom ezt úgy, hogy nem vagyunk húsevők, nem ismerem sem a szalámi sem a szalonna árakat. Amikor még üzemképes volt a fűnyirónk, az ominózus 10 nm levágása sokkal kisebb értékű volt szerintem, időt költséget ráforditást figyelembevéve, mint pl 1 kg Pick szalámi. Végül is megoldottuk, mint a 7 hsz-ben írtam.
9. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 20. 10:40
Üzemképes fűnyírót, jó állapotban használtan tudsz venni jófogáson, zsibin, marketplacén. Sokan cserélnek más típusra, gyűjtőkosarasra, réginek semmi baja, szóval abszolút jót tudsz beszerezni. Megéri, mert a fű marad, örökös probléma.
2022. jún. 20. 10:34

10 nm-ért senki nem fog kiszállni. Kb 20-25 ft/nm -ért nyírnak, de ez 500 nm feletti területre vonatkozik, plusz a kiszállási díj.

Én kb 1500 nm-t nyírok otthon és jelenleg még imádom csinálni🙂

2022. jún. 20. 10:26
Koszönöm a hozzászólásokat és a tippeket, jövőre majd veszünk, lehet hogy még a nyáron. Tegnap lenyirtuk sövénynyiróval és metszőollóval, ugy ahogy, kinéz. Azért még néhány árat meghallgatnék ...
2022. jún. 20. 10:21

7 forintot kért? Gyakorlatilag egy kiló paprikás szalámiért, vagy szalonnáért dolgozott volna. Megértem, hogy soknak tartod, de abszolút reális.


Hosszú távon jobban jársz, ha veszel egy fűnyírót.

5. 80ASIQ (válaszként erre: 3. - Bichi)
2022. jún. 20. 10:20
Respekt!
2022. jún. 20. 10:19
Tán inkább megérné valami olcsóbb fűnyírót venni, aztán nyírnád magad. 10 nm azt szinte semmi, még pénzt is szégyelnék ezért kérni. Jó, hát egy kicsit, na, hogy mégis... Hidd el, hamar megtérülne.
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 20. 10:19

Már a kiszállás 5-10 ezer, hiába kicsi maga a munka...

Reális ár szerintem nincs, de esetleg valamelyik szomszéd gyerekkel nem tudnád megbeszélni, az pár ezerért megcsinálná. De ha ez nem megy, akkor vennék egy akkus szegélynyírót, és 5 perc alatt levágnám...

2. bnedora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 20. 10:04
A nővéremnek a kertjét (hatalmas) 32 ezerért vállalta valaki. kb. 4 órát dolgozott rajta.
2022. jún. 20. 09:42
Házunk előtt a nagykapu előtt, kb 10 nm-en fű van. Nincs fűnyirónk, le szerettem volna vágatni. Évek óta közhasznú munkásokat kérek meg, ők pár ezer forintért megcsinálták. Most a vállalkozók ugyanezért a munkáért horribilis árakat kérnek, 5-7-10 ezer forintot, szerintem annyit nem ér. Mi a reális ára a fűnyirásnak ? nem a kertbe kellett volna, csak az utcafrontra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook