Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyi idő után érdemes bemutatni az új párunkat a gyereknek? fórum

Mennyi idő után érdemes bemutatni az új párunkat a gyereknek? (beszélgetős fórum)


2019. márc. 11. 09:05
Megvolt a nagy találkozás. Már 3x is. Gyerek nagyon kedveli. Sokat mókáznak, sőt még együtt is szereltek. Közösen ebédeltünk és másnap is felugrott egy kicsit. Szóval alakulunk. :))
12. Fancsimancsi (válaszként erre: 11. - Ágio8405)
2019. febr. 28. 22:22
Mindenképp úgy gondoltuk hogy fokozatosan ismerjék majd meg egymást. Eleinte csak egy 5 percre, aztán csak összefutunk fél órára aztán egy kinti program valahol. És kb egy hónapon belül már meg lehet a konkrét összeismertetés.
11. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - Fancsimancsi)
2019. febr. 28. 07:00
Mindenképp várj még vele.
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Fancsimancsi)
2019. febr. 27. 14:20

Hát nem...

Még esetleg hibás összefüggésekre jut a gyerek magában.

No meg, nem tudom persze, milyen volt eddig a kapcsolat, de még hadd eméssze meg apa elköltözését.

9. Fancsimancsi (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2019. febr. 27. 14:02

Persze, tudom. Nem vagyunk egyformák. Csak jó lett volna sztorikat olvasni, ennyi. :))


Kicsit xtrém a helyzet, mert apa még csak most költözik el, de anyunak már van új párja. Talán nem kéne túl gyorsan bemutatni...vagy mégis? :))

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Fancsimancsi)
2019. febr. 27. 14:00

Ha van ilyen, hátha idetalál az illető.

Viszont az a gyerek sem a Te gyereked, és ugye minden gyerek más.

És az élethelyzet is.

2019. febr. 27. 12:15

Szívesen olvastam volna valódi tapasztalatokat.


Köszönöm az eddigieket is. ;)


Remélem minden gördülékenyen fog menni, mert ez nem lesz egy kis feladat..

2019. febr. 26. 07:41

Szerintem többek között ezért is érdemes normális kapcsolatban maradni válás után is. Tudom, hogy az általános álláspont az, hogy ha már elváltak, le kell zárni és pont. Maximum a gyerekről beszélgetni, lehetőleg az utcán átadni egymásnak, véletlenül se jöjjön be, ha már nem lakik ott ;))


De egy ilyen helyzetben nagyon sokat segít, hogy a szülők jóban vannak, ha a gyerek azt látja, hogy mindkét oldalon belépett egy új ember, aki őt szereti, és akik négyesben is normálisak, sokkal jobban viseli a helyzetet és hamarabb elfogadja a pótszülőt.

2019. febr. 26. 02:46
Először össze kell szoktatni őket, külső helyen találkozzanak,ismerkedjenek, aztán meghivhatja az anyuka ebédre, vacsira az új választottat magához ahol a gyerek/ek ott van/nak.
4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Fancsimancsi)
2019. febr. 25. 22:21

Nem a kamaszkoron múlik ez .

Ha Anya mellett alszik, akkor elvette Apa helyét.

2019. febr. 25. 21:54

Köszönöm. Én is így gondoltam, hogy eleinte külső helyszínen kéne találkozni. Az lesz a húzós, hogy mikor alhat az új pár anya mellet...??

Gyerek már nem kicsi...de még nem kamasz.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fancsimancsi)
2019. febr. 25. 21:10

Mindenképpen a gyereket kell figyelni szerintem. Mekkora a gyerek, mióta nem él velük az apa. Mennyire apás a gyerek. Az apa mennyire tartja a kapcsolatot vele. Lát-e az apánál, ha nála van, más nőt.

Néha "véletlenül" lehet más program közben találkozni az új párral, mint ismerőssel. Így lehet talán lemérni, mennyire szimpatikus a gyereknek Anya ismerőse.

2019. febr. 25. 21:03

Sziasztok!


Tapasztalatokat olvasnék.

Férj elköltözik, féleségnek már van egy új szerelme. Mennyi idő után és milyen módon érdemes a kisgyereket megismertetni anyuka új párjával?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook