Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik szakmát válasszam? fórum

Melyik szakmát válasszam? (beszélgetős fórum)


júl. 27. 12:32
Köszönöm a válaszokat!
8. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 26. 16:30
Redőnyös! Eszméletlen, mit el nem kérnek pl. egy gurtni cseréért. Mi találtunk egy Romániából átjött fiatalembert, kb. 5 ezerrel olcsóbb mint a többi, csak őt hívjuk.
7. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 26. 12:25

1. Ősszel ablakcsere volt nálunk. Két nagyon jól felkészült, eredetileg más szakmával rendelkező fiatalember kifogástalan munkát végzett. Felmérték, az ablakokat megrendelték egy magyarországi telephellyel rendelkező német cégtől. Érte mentek, elvégezték a munkát. Mondták, hogy nagy igény van rá, nem győzik, télen is dolgoznak.Kevés szerszámra volt szükségük, de egyedül nem tudnának dolgozni a nagyobb nyílászárók behelyezése miatt.


2. Egészségügyi gázmester végzettséget szerezni nagyon kemény tanulással lehet. Én megszereztem, tudom. Ha sokat akarsz dolgozni és keresni, akkor komoly raktár, járművek, gépek, felszerelések kellenek hozzá és folyamatosan kell az engedélyeket beszerezni, az ellenőrzéseket tűrni. Sok az adminisztratív munka és nagyon nagy a felelősség. Ezt is társakkal, segítséggel érdemes végezni.

Apróbb résztevékenység töredék beruházással is lehetséges, de nem érdemes. Szabadforgalmú szerekkel bárki irthat, így valójában a megrendelések számát ez jelentősen csökkenti.

júl. 26. 12:12

Gázszerelő???


Volt már olyan akinek bejött...

5. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 26. 11:55

Az előzőhöz helység kell és sok szerszám. Munka közben nagy az energiafelhasználás is, rendkívül időigényes, és az anyagbeszerzésben is nagyon otthon kell lenni.

Szerintem a másodikban könnyebb lenne vállalkozást indítani, a költsége is sokkal kevesebb lenne.


Arra nincs lehetőséged hogy mindkettőt kitanuld? Az 1 év végén nagyobb ismeretanyaggal könnyebb lenne a döntés. + 1 év gondolkodási idő.

júl. 26. 11:39
Melyikről tudod elképzelni, hogy hosszú távon is szívesen csinálod? Tudom, nem ez az egyetlen szempont, de ez is fontos.
júl. 26. 10:06
Cegléden lakom. Viszonylag közel van Budapest,Kecskemét,Szolnok, kocsival.
2. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 26. 10:02

Nagyvárosban élsz?

Ha igen, és lényeges szempont az is, amit írtál, hogy kisebb kezdőtőkével is el lehet indulni, akkor a 2. látszik alkalmasabbnak. Szerintem.

júl. 26. 09:58

Van most egy kis időm,és szeretnék főállás mellett egy olyan szakmát kitanulni,amivel viszonylag könnyen tudnék egyedül is vállalkozni a későbbiekben. Indul most két szakma is,amik érdekelnek, de nem tudok választani. Az egyik az üveges + nyílászáró szakember (ablak+redőny) Ez így együtt 1 éves.


Illetve van az egészségügyi kártevőirtó. Ez is egy éves.


Ahogy olvasgatom a szakirodalmakat mind a kettőre lenne kereslet és piac, bár talán az elsőre picit több megbízás, a második viszont nem igényel akkora tőkebefektetést az elején.


Mit gondoltok? Fontos tudni,hogy férfi vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook