Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Még tavaly nyáron az idősebbik lányom megsértett,amikor... fórum

Még tavaly nyáron az idősebbik lányom megsértett,amikor... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
szept. 28. 23:53

Mi oda-vissza mondtunk màr olyat a szüleimmel, nagyszuleimmel, tesoimmal, amit megbántunk. De végül zoldagra verdődtunk.

Csak a volt férjem szüleim néztem levegőnem pár évig, aztán az is feledésbe ment.

36. Amaunet (válaszként erre: 31. - Sirga)
szept. 28. 21:08

Kétlem, hogy ez a történet így kerek, ahogyan a fi. leírja. Sértett ember és nem tudja tárgyilagosan leírni a történteket. Átforgatta már a történteket 1001x a gondolataiban.


Őszintén! Hányszor mondjuk azt a hétköznapokban "Elegem van belőled!"?

35. timycat (válaszként erre: 25. - Srcrss)
szept. 28. 20:40
Nem nemes lélek, inkább önvédelem, nem fecsérlek energiát negatív dolgokra, főleg nem családon belül.
34. 55Judit (válaszként erre: 32. - Piroska52)
szept. 28. 19:41
Nem érzett késztetést, mert tudja ő azt mi baja. ha lesz kőzápor, azzal ne foglalkozzál! Igazad van!
33. birebora (válaszként erre: 32. - Piroska52)
szept. 28. 19:27
Nincs kőzápor. Egyetértek.
szept. 28. 19:18

Oké, ez tavaly nyáron volt.

Eddig dédelgette a sérelmét, hogy szép nagyra nőjön, most meg kibukott.

Ez nekem nem kerek.

Nem érzett késztetést, hogy megkérdezze, édes lányom mi bajod van?

Helyette, most puffog, de még mindig itt, nem otthon a lányával, meg a családjával.

Na, jöhet a kőzápor.

31. Sirga (válaszként erre: 17. - 55Judit)
szept. 28. 18:58

Szerintem igen, hiszen épp annak adtak hangot a hozzászólók, hogy ők nem tudnának így beszélni az édesanyjukkal, bármi is volt az előzmény.

Amúgy csatlakozom: ez a stílus tőlem is távol áll.

szept. 28. 18:54

Ismerek olyan nőt, aki tényleg mindent megtesz az anyjáért és soha meg nem bántaná.

Az anyja viszont telefonon is képes megsértődni pusztán egy félrehallott hangsúlyból.

Azt követően pedig jön a hiszti, hogy ne is hívja többé, ezt érdemli, mikor ő tönkrement abban, hogy felnevelte.

29. 55Judit (válaszként erre: 28. - Birebora)
szept. 28. 18:10
Persze hogy elhiszem. Lehet hogy az ő lánya is szeretetben nevelkedett, felnőtt korában mégis kiverte valami nála a biztosítékot. valamiből elege lett, amiről csak ők tudhatnak. Az anyja meg zsinórban azt olvassa hogy mások gyereke így nem viselkedne, tudatosul benne hogy csak az övé. Ez biztos nem vigasztalja meg.
28. birebora (válaszként erre: 17. - 55Judit)
szept. 28. 17:54

Ha hülyéznénk a FI-t és azt mondanánk minden konkrétabb infó nélkül, hogy biztos ő volt a hibás és megérdemelte akkor jobban érezné magát szerinted?


Nem mindenki nevelkedett abnormális, bántó családban. Vannak szép szerivel akik szerető, féltő, gondoskodó, előrevivő családot tudnak magukénak. Azok számára az ilyen megnyilvánulások hidd el, elképzelhetetlenek.

27. srcrss (válaszként erre: 18. - Charlize)
szept. 28. 17:51
Így beszél veled? Szép. :(
26. birebora (válaszként erre: 18. - Charlize)
szept. 28. 17:45
Hát ez is nagyok gáz. Nem tudom beszélnék-e vele ezek után egy darabig. Nálunk ilyen stilus elő nem fordulhatna a családban. Nem is értem.
25. srcrss (válaszként erre: 23. - Timycat)
szept. 28. 17:34
Akkor te roppant nemes lelkű vagy.
24. 55Judit (válaszként erre: 22. - Timycat)
szept. 28. 17:18
Azt leszögezhetjük hogy épp eszű felnőtt ember nem mond ok nélkül ilyet az anyjának. Valamivel nagyon betelhetett a pohár. Csak arról itt még nem esett szó.
23. timycat (válaszként erre: 20. - Amaunet)
szept. 28. 17:17
Hát fogalmam sincs, az én anyám élen jár(t) abban, hogy hogy fúrja meg a házasságomat, életemet, önbizalmamat, hogy "nyomorítsa" meg a gyerekem lelkivilágát, de akkor sem nyilvánultam meg felé sosem így ahogy itt le van írva.
22. timycat (válaszként erre: 17. - 55Judit)
szept. 28. 17:10
Nyilván, legalább olyan jól, mint azoktól a hsz-októl hogy FI produkálta ki 🤦‍♀️ Gratulálok
21. Holurt Waxhton (válaszként erre: 20. - Amaunet)
szept. 28. 15:33
Teljesen egyetértek. Ha egy jó gyerek-szülő kapcsolatban a gyerek udvariasan közli, hogy köszi, de innentől megoldjuk, akkor hagyni kell, hogy így legyen. Akkor kell segíteni, ha kérik.
szept. 28. 15:22

Vannak anyukák, akikkel nem lehet megbeszélni. Ha szépen elmondja neki, hogy anya, köszönjük az eddigi segítséged (ezen nagy hangsúly van a fi. bejegyzésében), de most szeretnénk néhány napot csak a gyerekekkel tölteni, akkor nem lett volna sértődés?

Lehet, hogy tett korábban is célzást az anyukának, csak az elengedte a füle mellett.

Nem tudhatunk semmit arról, hogy hogyan viselkedett fi. és miért "szólt be" a lánya. Mit szólt be? Elég már belőled? Mit csinált, hogy ezt elérje? Mivel borította ki a lányát?

19. Charlize (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 28. 15:18
Valamit csak mondtak, hogy mi nem tetszik nekik, nem?
18. Charlize (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 28. 15:17
Mondjuk az én anyukám is elő tudja így adni a sztorikat, hogy “ő a szent mindent megtesz értem, én hálátlan meg maga a sátán vagyok, olyanokat mondok neki”, csak kifelejti, hogy közben először ő gúnyosan porig aláz minden apróságért, hangosan megszégyenít, lejárat idegenek vagy a gyerekem előtt is, stb. Nem lehet 2 percnél tovább kibírni a társaságát. Pl. jegyet vettünk strandra, a pénztárosnak hőbölgött az árak miatt. Kértem, hogy engedje el, az nem tehet róla. Erre rámkiabált mindenki előtt, hogy “fogd be a pofád te undorító tehén!” Na ez már kimaradt a sztoriból, amikor apám megkérdezte, min vesztünk össze.
szept. 28. 14:07
13, 14, 15, 16. Ettől most biztos jobban érzi magát.
16. birebora (válaszként erre: 13. - Timycat)
szept. 28. 14:03
Én sem, pedig az én anyám sem egy sima futam.
15. birebora (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 28. 13:59
Atyaég! Ez durva. Elhiszem, hogy kiborultál. Még ha igy is érezték nem szabad idáig eljutni. Meg kell beszélni.
14. libikóka (válaszként erre: 13. - Timycat)
szept. 28. 13:54
Egyetértek.
13. timycat (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 28. 13:39

Szomorú 😕

Nem tudok elképzelni olyan szituációt, amire ilyen lenne a reakcióm anyám felé.

12. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 28. 13:28
Csúnya, de biztos, hogy megvolt rá az oka.
11. Ruslan (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 28. 12:51

De mi nem tetszett nekik? Erről valamiért nem írtál, mert arra gondolok tettél valami olyasmit, ami rád nézve lenne terhelő. A tettekben történő segítség nem kompenzálja azt, ha szavakban megbántunk valakit.


A másik lehetőség az, hogy szeretnének kettesben lenni, a fiatalabb pároknak erre szükségük van. Ebben az esetben ők reagálták túl, mert ezt közölni kellene nyíltan.

10. 55Judit (válaszként erre: 9. - Amaunet)
szept. 28. 10:59
👏
9. Amaunet (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 28. 10:46

Nekem is van rokonom, akinek a természete olyan, hogy 3 napig untig elég, ha vendégségbe jön.

Nem tudja elengedni magát. Vendég, de ő mit segítsen? Folyamatosan jó tanáccsal látja el a családot, hogy ezt ne így, hanem úgy, mert ő ezt így szokta. A szája fél órára be nem áll.

Szóval, van az a mondás, "akármilyen kedves vendég, három napig untig elég".

Nem követjük el azt a hibát, hogy egy hétre meghívjuk.😉

8. papája (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 28. 10:20

Így jártál!

Tudni kell, meddig segítség a segítség és ne tovább. Amég kicsik voltak az unokák, addig jó voltál. Most nyilván már nagyobbak és szeretnék a maguk életét élni. Nincs ebben semmi rossz.

Arra vigyázz, hogy ne legyél nekik sok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook