Főoldal » Írások » Babák & Mamák témák » Kismama masszázs otthon?

Kismama masszázs otthon?


Bizonyára már sokan hallottak a kismama masszázsról, de a borsos ára miatt, csak kevesen próbálták ki.

Összedugtuk a fejünket egy masszőr ismerősömmel, hogy milyen módszerrel és mely dolgokra figyelve lehet otthon is végezni a kismama masszírozását.

Kismama masszázs otthon?

Ha szerencséd van, elég vállalkozó szellemű a leendő apuka, de ha nem áll kötélnek, esetleg más családtag vagy barátnő igen.

Azért azt tudni kell, hogy általában a nők csipkednek, vagy pillekönnyűen simogatnak, nem mernek úgy igazából megfogni.

Nem úgy, mint férfiak, akik viszont majd széttörnek, kicsavarnak. :-)

Sajnos elég nehéz megfelelő alanyt találni, aki az arany középutat választaná…


Azt mindenki tudja, hogy a terhesség komoly megterhelést jelent a női szervezetre, így a vázrendszerre, csontokra és izmokra is. Leginkább az utolsó harmadban a nagy pocak miatt jelentkeznek a feszülések a gerinc deréki szakaszán, a nagyobb súly és a vizesedés miatt a lábakban.

A megváltozott tartás és a megnövekedett mell súlya (ez inkább a nagyobb mellűeknél), a gerinc háti szakaszán a lapockák között okozhat fájdalmas érzést, de ezeken felül fájhat a csípőnél, és a nyaknál is, végül meg már mindenhol.


Az otthoni masszírozgatásnál is lehet bajt csinálni, épp ezért még annál a kismamánál is, akinél minden problémamentesen zajlik, oda kell figyelni pár dologra.


Először is, a meggondolatlan masszázs vérbőséget okozhat a kismedence tájékán (ahol éppen a baba található), és vetéléshez vezethet, éppen ezért, még ha szakemberhez is mész masszázsra, szólni kell neki, hogy babát vársz, hiszen az első harmadban egyáltalán nem ajánlatos masszíroztatni (részmasszázs lehetséges pl: nyakmasszázs, arcmasszázs, de a talpmasszázzsal már megint vigyázni kell!!).


A pocak masszírozása kifejezetten TILOS!

Simogatni szabad, de csak akkor, ha problémamentes a terhesség, és az utolsó hetekben én kerülném a körkörös simogatást is, mivel megindíthatja a szülést.

Nekem a 32. hét tájékán kifejezetten megtiltotta az orvos, hogy simogassam a pocakom, mivel elég erős méhösszehúzódásaim voltak.

Ha megtiltja az orvos a simogatást, de mégis nagyon keményedik a pocakod, meg a baba is nyomkodja ki magát, helyezd rá a kezed és csak egy kicsit mozgasd az ujjaidat rajta, vagy enyhén „dobolj” az ujjaiddal (úgysem tudod megállni, hogy ne érj hozzá…), de a nagy mozdulatokat mindenképpen kerüld!


Amire még oda kell figyelni, hogy a masszázst mindig a szív irányába kell végezni!


Nézzük meg, hogy ennyi tiltás és figyelmeztetés után, mit is ajánlatos otthon masszírozni?

- fej, arc

- nyak, vállak

- kezek, kar

- lapockák közötti terület és a felső háti szakasz

- a mell tartóizmainak a masszírozása - mell és a váll közötti rész (ez bizony nagyon jól tud esni, csak sokan nem is gondolnak rá)

- talp, lábfej nyomkodása (ne az első harmadban! és ne a bokát!)

- gerinc deréki szakaszának simogatása (!)

- a vádli erőteljes simogatása (!)


Vigyázni kell a visszértágulatos lábra, akinek vannak „visszerei”, inkább csak szakemberrel masszíroztasson, otthon legfeljebb a szív irányába történő felületes simogatás a megengedett.

Trombózison vagy embólián átesett személyt, szintén tilos masszírozni!


A kismama masszázst egyébként vagy széken lovaglóülésben ülve, vagy oldalt fekve szokták végezni.

Finomabb valamilyen testápolót, vagy masszázsolaj használatával.

Ha erőteljesebb masszírozásra vágysz, inkább látogass meg egy masszőrt (lehetőleg olyant, aki jártas a terhes masszázsban).




Írta: manianyu, 2010. szeptember 13. 16:08
Fórumozz a témáról: Kismama masszázs otthon? fórum (eddig 4 hozzászólás)

Ha tetszett, az alábbiakat is ajánljuk figyelmedbe:


Minden jog fenntartva © 2005-2025, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook