Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ingatlan árverezés fórum

Ingatlan árverezés (beszélgetős fórum)


21. paleti (válaszként erre: 15. - Kankalin22)
aug. 12. 13:27
Nagyon valószínú
20. kankalin22 (válaszként erre: 19. - Amaunet)
aug. 11. 23:16
Igen. le kellett volna mondaniuk.. Bár így olcsóbban hozzájutnának, de ők nem licitálnak. Annak idején felajánlottam, hogy kb annyi a házrész értéke, mint a követelés, megveszem, nem mentek bele, nem foglalkoznak semmivel, még z apjuk temetésére sem jöttek el, semmire nme válaszolnak.. már csak licitálni lehte..
19. Amaunet (válaszként erre: 18. - Kankalin22)
aug. 11. 21:59

Szerintem az árverést is meg lehet szüntetni, ha tárgyalsz a bankkal, csak a költségeket meg kell fizetni és bevállalni, hogy egy új hitelszerződéssel vállalod annak törlesztését.

Persze, lehet, hogy ez már késő.

A bátyád fiának le kellett volna mondania a hagyatékról az anyukád javára, ha nem bírja az adóságot kezelni és nem így tk. megtámadni a családot.

18. kankalin22 (válaszként erre: 13. - Globus)
aug. 11. 19:50
Sokáig nem odázódik, mert én már licitltam. Hitelt nem kell, me is lehet már senkinek fizetni. Árverés van.Nem hatalmas (de jelenős) volt a hitel. Kicsi a ház értéke is, csak szüleim kis háza, ahol felnőttem..
17. kankalin22 (válaszként erre: 11. - 55Judit)
aug. 11. 19:46
230 km-re lakom.. lehet nem rossz ötlet..gondolodom..
16. kankalin22 (válaszként erre: 10. - 94a06e9696)
aug. 11. 19:44
De.. Ma bezséltem vele. Illetve ezt mondta, hogy holnap megy az ügyvédhez, és hogy már volt az ügyvédnél, nála hagyott 500 ezret a két házra és ha nem elég akkor licitálni fog. Legalábbis ezt mondta.
15. kankalin22 (válaszként erre: 12. - 55Judit)
aug. 11. 19:41
Igen. sztem arra játszik, hogy hozzájut, aztn árulja..Vagy benyomja az ajtót pl két gyerekkel, aztán hogy rakom ki??
14. Sirga (válaszként erre: 4. - 55Judit)
aug. 11. 19:30

Én is így gondolom.

Szerintem a többi tulajdonos hozzájárulása nélkül nem költözhet be. Amúgy is elenyésző (lesz) a tulajdoni hányada.

Egyébként az ingatlant kívülről megnézheti, de se beengedni, se informálni - pl. a ház állapotáról - nem vagy köteles.

13. globus (válaszként erre: 10. - 94a06e9696)
aug. 11. 19:24

Ezzel csak odázódik a probléma, mert senki nem fizeti a hitelt.

Nem tudom milyen nagyságrendű összegről van, de furcsa, hogy zálogként elfogadta a bank így.

12. 55Judit (válaszként erre: 10. - 94a06e9696)
aug. 11. 19:18
Hát ezt mondtam én is. Ki a franc akar olyan házat aminek más is a tulajdonosa. De hát ez az érdeklődő közeli ismerős lehet, mert tudja hogy lakatlan a ház.
11. 55Judit (válaszként erre: 7. - Kankalin22)
aug. 11. 19:16
Nem tudnál ideiglenesen oda cuccolni, vagy ismerőst megkérni hogy legyen kamu lakó amíg el nem csendesedik a vihar?
10. 94a06e9696 (válaszként erre: 1. - Kankalin22)
aug. 11. 19:10
Szerintem a kutya nem fog licitálni egy 1/12 tulajdoni hányadra...
9. kankalin22 (válaszként erre: 5. - Kankalin22)
aug. 11. 19:09
Jav: anyukámé 1/2, vagyis a fele.
8. kankalin22 (válaszként erre: 2. - Holurt Waxhton)
aug. 11. 19:08
Azért árverezik, mert a bátyám az apukám elhunyta után örökölt hányadára hitelt vett fel, de nem fizette ki, aztán bátyám is elhunyt, így a hitelt a fia örökölte, de ő sem nem fizeti (vagy ilyesmi, nincs vele kapcsolatom) lényeg, hogy így árverezik ezt az 1/12-et.
7. kankalin22 (válaszként erre: 6. - Kankalin22)
aug. 11. 19:02
Tudja, hogy lakatlan.
6. kankalin22 (válaszként erre: 4. - 55Judit)
aug. 11. 19:01
Az van írva a végrehajtási hirdetményben, hogy nem beköltözhető. De ezt az adatot a kövtelő akkor szerezte, amikor anyukám még benne lakott, most pedig nem, így üres a ház. Licitálok, de aki licitál rám, azt mondja, győzzön ajobbik.. félek, hogy az utolsó mp-ben övé lesz.
5. kankalin22 (válaszként erre: 2. - Holurt Waxhton)
aug. 11. 18:58
az 1/12-et árverezik, amit bátyám után örökölt a fia. enyém 1/6-od, hugomé is ennyi, bátyám lányáé 1/12. szóval az 1/12-et árverezik.anyukámé 1". csak nem lakja senki a házat.
4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Kankalin22)
aug. 11. 18:56

Nem vagyok ügyvéd, csak azt írom ahogy szerintem logikus:

ha nem beköltözhetőként van kiírva, akkor nem költözhet bele senki. Egyébként is csak a felét veheti meg a háznak. Szóval kicsit sem biztos hogy ez így el fog kelni. ha néző akad, nem kell az orrára kötni hogy anyukád otthonban van. Ott lakik, és kész. Csak most éppen nem tartózkodik ott.

3. globus (válaszként erre: 1. - Kankalin22)
aug. 11. 18:53

Mi az árverések jogszabályi háttere?


A Polgári Törvénykönyv alapján a hatósági árverés útján, jóhiszeműen szerzett ingatlan kapcsán a nyertes tulajdonossá válik, tekintet nélkül arra, hogy korábban ki volt a tulajdonos. Hatósági árverés esetén az árverési vevő az ingatlan tulajdonjogát annak ingatlan-nyilvántartási bejegyzésével szerzi meg. Ebben az esetben – ha a nyertes licitáló jóhiszemű volt – megszűnnek minden más személynek az ingatlant korábban terhelő jogai.


Ezt találtam.

aug. 11. 18:51
ŐŐ... Kicsit nem értem. A házat árverezik, vagy az 1/12 hányadot. Most akkor neked van valamennyi hányadod, Anyukádnak pedig 50%-a? Valahogy fogalmazd át légyszi. Ha az egész házat árverezik, akkor nem kérdés, aki megveszi, azt csinál vele, amit akar. Teljesen mindegy, hogy hány tulajdonosa van. Egyébként miért árverezik el a házat?
aug. 11. 18:27
Jó napot! Tudtok segíteni? Árverezésre kerül egy ház, amiben résztulajdonos vagyok.Az árverési felületen nem beköltözhető és társtulajdonos van feltüntetve. Viszont anyukám,akinek a házban 1/2 tulajdona van, nem él benne, mert otthonban él.Tehát a valóságban lakatlan. Ha valaki megveszi a hirdetett 1/12 hányadot, simán beköltözhet??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook