Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Élet mitralis prolapsussal fórum

Élet mitralis prolapsussal (beszélgetős fórum)


2023. aug. 11. 11:45

Szia!


Egy kicsit régi a fórum, de remélem olvasod, kedves Topic nyitó!


Én most 33 éves nő vagyok, és 2015-ben állapították meg először nálam a Mitralis Prolapsust. Apai ágon jellemző, tesómnak is van, aki férfi.

2015-ben szivultrahang után derült ki, hogy ez van, de végülis tüneteim nagy részét inkább a Reflux okozta. Sport Sport... Mondta a kardiológus, hogy sporttal lehet ellensúlyozni a mitralis zavart.

Tavaly jellemző volt, hogy extra systoleim voltak, így elmentem kardiológushoz, aki nem látta a szivultrahangon a mitralis Prolapsust, lehet egy nyugisabb időszakom volt, nem tudom.

Idén szívdobogás, fura rosszullét, szívverés miatt újra felkerestem és akkor már látta. De enyhe fokú, mondta ne foglalkozzak vele, viszont a labor eredményem szerint magasabb kálium szintem miatt most a Panangint inkább hagyagolom. Nem szedek multivitamint, meg vitaminokat, lehet kéne. De már félek tőlük, mi van ha rosszabb lesz...

Sajnos sokat szorongok, stresszelek, és panikolok. Kb másfél hete elhagytam a kávét, mert az is csak tetézi a szorongást. Ez a szorongás jól érezhetően nem tesz jót a szívemnek.

Ma voltam haziorvosnál újra, mert rendszerint rosszulleteim vannak, alacsony vérnyomás, panikrohamszerű tünetek. Azt mondta nem tudja megmondani mi okozza, mert egy sor vizsgálaton végig mentem az elmúlt egy hónapban. Viszont a mitralis prolapsus is okozhat ilyen tünetet, így azt tanácsolta, fél év múlva menjek vissza kardiológushoz, hátha rosszabb lesz.

Nincs gyógymód erre a betegségre, ahogy az alacsony vérnyomásra sincs. De ha súlyos tüneteket okoz, műteni kell. Sajnos ettől a mondattol annyira megijedtem, hogy azóta szívverésem van.

Te hogy vagy? Remélem látod, amit írok :)

2020. márc. 15. 07:19

Sziasztok :)


Van már e témában fórum, de ott nincs boncolgatva a téma.


Szeretném ha leírnátok a tapasztalataitokat és tüneteiteket.


Én 32 éves nő vagyok. Tini koromban derült ki a mitralis prolapsusom az extra systoleim miatt. De csak 1. foku.

Akkor még, egészen kb pár hónappal ezelőttig az extrakon kívül nem volt más tünetem.

Pár hónapja van egy új dolog ami még romlott is azóta. Hozzáteszem április végére van időpontom kontrollra. Utoljára nyár elején volt.


Szóval egy olyan idegesítő és élhetetlen dolog, hogy naponta legalább egyszer (vannak azért olyan napok, amikor egyszer sem) kezdődik egy szívgyengeség érzés. Olyan érzésem van közben mintha bugyogna benne a vér, mintha szenvedne a szívem vagy a billentyűm. Ilyenkor én is gyengébb vagyok, felállni is csak lassan merek, mert érzem, hogy nagyon megterhelő.

Lépcsőzésről vagy kis felfelé menetről nem is beszélve.

Ilyenkor egy sóhajnál, mélyebb légvételnél, ásításnál üt egy vagy kettő nagy szenvedőset a szívem. Nem extra systole! Olyan is van ilyenkor általában, de azt meg tudom különböztetni.


Tulajdonképpen ugye van ez a problémánk is, hogy gyakran nem tudunk a bal oldalunkon feküdni.

A mitralis prolapsus a bal oldalon van a pitvar és a kamra közt, ugye a tüdőből érkezik befelé az oxigendus vér, amit visszafelé is csap kicsit. Legalábbis az enyém regurgital. Ezt összerakva a fejemben...gondolom ezért nem tudunk a bal oldalon feküdni és ezért lehet nálam a többi tünet sóhajnál stb. De ezt csak én gondolom.


De nem világos mitől függ ez az érzés, ami általában egy óránál nem tart tovább. Vagy többször jön kevés időre. Ha a mitralis okozza, akkor miért csap olyankor jobban vissza vagy mi és miért szenved olyankor jobban.


Sok vizet iszom, jelenleg pár napja aspirint is szedek, szoktam neha ha nagyon rossz a szívem.


Szedek két hónapja: spirulina alga, tiszta halolaj, D3, C, q10, B komplex, Flavi termék, galagonya. A megnezium kalium alap. A változatos étkezésre mindig odafigyelek. A kaliumdúsra főleg.


Mióta ezeket szedem sokkal jobb a helyzet. A napokban kezdett kicsit visszatérni amit fent leírtam.


Nagyon kíváncsi vagyok a kontrollra (már ha nem lesz elhalasztva a virus balhé miatt), de úgy tudom az 1. fokú mitralis is tud tüneteket okozni.


Várom a tapasztalatokat :)


J

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook