Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy anyának mindig kell, hogy türelme legyen a gyerekkel foglalkozni? fórum

Egy anyának mindig kell, hogy türelme legyen a gyerekkel foglalkozni? (beszélgetős fórum)


1 2
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Enissa)
júl. 20. 22:09

Ó én nagyon türelmes vagyok. És mikor elgurul a gyógyszerem, akkor utána más azt mondja, hogy neki már réges-régen elege lett.


Volt egy kolléganőm, akit én tanítottam be. Egy igazán buta, értetlen, alkalmatlan. És ő maga azt mondta, hogy köszöni a türelmem, mert mások nem így oktatták mint én, hanem robbantak.

Szóval köszi!

36. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 20. 14:49
Ez az allando frusztracio a nokben, annyira rossz. :( onbizalom nulla :(
35. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 20. 14:44

Igazi jó anyának tudlak elképzelni, kötélidegekkel, ha még nem ment az agyadra a szomszéd anyuka és gyerek, nem szóltál rá, hogy köszönöd, nem szeretnéd csak őket hallgatni naponta a kertben.

Komolyan gratulálok a türelmedhez!!

34. Mizantróp (válaszként erre: 33. - Hottie)
júl. 20. 08:57
Ok. Csak utaltam arra, hogy az se biztos, hogy a gyereknek jó ez a folyamatos nyüzsi.
33. hottie (válaszként erre: 32. - Mizantróp)
júl. 20. 08:49
Félreértettél, én arról írtam, hogy a gyerekének jó anya, nem arról, hogy a környezete mit gondol róla.
32. Mizantróp (válaszként erre: 30. - Hottie)
júl. 20. 08:37
Tévedés. Ő nem így jó. Mindenkit zavar a folyamatos hangos pörgésével. És előbb-utóbb saját magát is idegesíteni fogja a hülyéje. Vagy a kölök unja meg az állandó nyüzsit.
31. hottie
júl. 20. 08:36
És nincs, nincs mindig türelme, nem kell, hogy mindig türelme legyen a gyerekéhez, de ezt jól “illik”megoldani.🙃
30. hottie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 20. 08:33

Mindenki a maga módján jó anya, ideális esetben, nem szélsőséges esetekre gondolok.

A szomszédod kissé harsány, hangos, pörgős, ő így jó. Te más vagy, te úgy leszel jó anyja a saját gyerekednek.

Nincs szorosan, szigorú szabályokhoz kötve, hogy ki a jó anya, a saját gyerekednek pont te vagy az. ☝️🩵

29. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 20. 07:40

Ahogy a felnőttek, úgy a gyerekek is mások. Egy kisgyerek pedig nem retardált, leköti őt a normális hangnem is. Ők a szeretetet, a játékot, a foglalkozást, olykor a fegyelmezést és elsősorban téged igényelnek.


Számomra is mindig idegen volt az állandó gügyögés. Nem is tudok mások gyerekével mit kezdeni. Ennek ellenére szeretnék sajátot, rengeteget jelentenem nekem, és hát majdcsak lesz hamarosan. :)


Ha ez a vágyad, akkor kívánom, hogy alakuljon úgy az életed, hogy anya lehess. A többin meg ne rágódj. Ezzel kapcsolatban nem létezik verseny. Maximum olyan, amit mi nők állítunk fel egymásnak.

júl. 20. 00:27

Vannak emberek, akik ilyen módon próbálják mások figyelmét magukra terelni. Mással nem tudják.

A gyermek idővel másd mintákat is lát.

júl. 20. 00:17
Hú, ez egy annyira komplex dolog szerintem. Mindenki más, és más anya is lesz. Én szeretem a gyerekeket, a mai napig. 3 gyerekem van, szerettem is velük foglalkozni, de nem volt folyton móka és kacagás. A nap minden percében tanítja őket az ember, csak éppen mikor mire. Van amikor arra, hogy hogy kell átmenni a zebrán, van amikor labdát dobni, van amikor köszönni...és csöndben maradni. Jó anya leginkább akkor lesz valaki, ha jól reagál a gyerekre. Ha megvigasztalja, ha sír, ha megérti, amikor még nem beszél, ha empatikus, ha megtanítja az élet dolgaira a legjobb tudása szerint. Ehhez nem kell külön szórakoztatni a gyereket, csak annyira amennyire a saját személyiséged megengedi. Autentikusan.😊
júl. 19. 21:57
Nekem kb 6 éves koráig volt hozzá türelmem, utána ment nehezebben. Sosem tudhatod h jó anya/apa lesz bárkiből. Nem ezen múlik sztem
júl. 19. 21:30
Az emberek vérmérséklete különböző. Ennek semmi köze a jó anyasághoz. Én is csendesebb vagyok. Ráadásul nem kimondottan egy óvónő típus. A saját gyerekemmel mégsem volt gond énekelni és mondókázni. Igazából az teszi érdekessé a helyzetet, hogy bár én inkább visszafogott és csendes vagyok, a lányom pont az ellenkezője. Úgyhogy gyakran rávesz a futkározásra vagy a táncolásra, amit magamtól biztos nem tennék :)
24. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 19. 21:12

Hát szerintem ennek semmi köze a "jó anyasághoz".

26 éves a fiam, kimondottan nem szeretem a gyerekeket, persze kivéve az enyémet, nem voltam ilyen a gyerekkel, és ettől még jó anyának tartanak, és tartom magamat is...

23. Anyagi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 19. 20:52

Ahogy mi, szülők, a gyerekek is különbözőek!

Vannak halkak és hangosak. És vannak akik el tudják foglalni magukat és vannak akik nem!

De foglalkozni velük, tanítani őket, mindannyijukat kell!

Rendszeresen - de nem 24 órában!

22. secret8 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 19. 19:21
Pedig nem akatlak elkeseriteni, de minden esély megvan rá. A gyerekek azt utánozzák, ami körülveszi őket. Azt teszik meg, amit megengednek nekik. Ha nincs sehol határ húzva, nem is tanulja meg.
21. Halacskaaaa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 19. 19:20
Én is halk típus vagyok, nem bírom a hangoskodást. A gyerekkel való állandó foglalkozást se. Pedig két gyerekem van, egy 3 és fél éves meg egy 5 hetes. Általában játszunk egy kicsit, aztán csinálom a napi teendőket. A nagy jön velem és "segít". Például a teregetésnél vagy a főzésnél. Ez kb. úgy néz ki, hogy bohóckodik a csipeszekkel, főzésnél meg játszik a játék edényeivel. Egy szóval, utánoz engem. Közben van, hogy énekelek neki, meg mondókázok, de az is max negyed óra. Időnként mesélek könyvből. Ha jó az idő, elmegyek vele játszótérre. Az ugrálós, bújócskázós játszást meg az apjával szokta csinálni. A maradék időben elfoglalja magát. Én képtelen lennék folyton óvónéniként funkcionálni. Na de az anyósom! Ő képes egész nap visongani a gyerekkel.
20. Ghost👻 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 19. 18:34

Dráma királynő...

A fele sem igaz a műsorának.

19. 6b12a4f57f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 19. 18:34
Nem tudtam, hogy a jóanyaság ismérve a hangoskodás.
18. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 19. 18:33

Én is csendes vagyok, a gyerekem is az volt világ életében. Játék közben se ordibált. Igaz, ő nagyon okos volt már kicsinek is, most 47 évesen is azzal foglalkozik amit 2 és fél éves korában elkezdett. Csak valamivel komolyabban. Hobbija, és meg is él belőle.

Ha nem vagy hangoskodó és a gyereked apja is normális hangon kommunikál, biztos hogy a gyereked se se lesz ordibálós, üvöltözős.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Secret8)
júl. 19. 18:30
Ó jaj. Remélem nagyobb korában nem fog így hangoskodni.
16. Mizantróp (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 19. 18:30
Neveletlen nő.
júl. 19. 18:29
Nem mintha valami nagy neveléspszichológiai szakértő lennék, de szerintem egy gyereket nem kell 0-24-ben lekötni. Képesek elszórakoztatni saját magukat, ezzel fejlődik a kreativitásuk.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Ghost👻)
júl. 19. 18:28

Azt mondja magáról, hogy ő temperamentumos, meg magas a vérmérséklete. És sosem fogja magát vissza.

Egy példa: nem régen lett elaltatva a kutyájuk. Azt mesélte, ő örjöngött, ráborult a kutyára, nem fogta magát vissza a doki előtt. Amikor az enyém lett elaltatva, csendben sírtam.

13. fortissimafingus (válaszként erre: 4. - Ghost👻)
júl. 19. 18:27

Nekem is az jutott eszembe, hogy produkáltatja a gyereket.

Emlékszem egy esetre, sétahajóztunk, az utasok között volt több német család, és egy magyar. A német gyerekek nyugodtan nézelődtek, megbeszélték a szüleikkel a látottakat. Eközben a magyar kisfiút a nagymamája körbe-körbe kergette a fedélzeten, a gyerek visongva nevetett - nem is kárhoztatom ezért, de a felmenőit igen -, ami igazán remek volt azon a visszhangos helyen...

Nekem azóta az ilyen feltűnően hangos vidámság gyanús... :)

júl. 19. 18:27
Halkan is lehetsz jó anya. Én sem visongatok egész nap, de ettől nem érzem magam rossz anyának. Mindennek meg van a maga ideje. Az éneklésnek is. Ezt te alakítod ki a saját igényeitek szerint.
11. Mizantróp (válaszként erre: 9. - Fortissimafingus)
júl. 19. 18:24
Az anyaság nagy része vegytiszta szívás. Úgyhogy nem hiszek egy véranyának sem.
10. Mizantróp (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 19. 18:23
Nem kell lekötni egy gyereket minden pillanatban.
júl. 19. 18:23
Állítólag vannak ilyen ősanyák, akik a gyerekkel való foglalatoskodás Minden. Egyes. Percét. élvezik, sosem fáradnak bele, sosem csesződik fel az agyuk, de én nem hiszek nekik :)
8. Mizantróp (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 19. 18:22

Nem biztos, hogy ő csinálja jól. Szerintem egy gyereket nem kéne napi 24 órában szórakoztatni. Egyedül is kéne boldogulnia kicsit.

Lehet, hogy te pont jól fogod csinálni. Ne add fel! Sikerülni fog.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook