Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csak az nem dolgozik aki nem akar fórum

Csak az nem dolgozik aki nem akar (beszélgetős fórum)


1 2
55. Csillagszem38 (válaszként erre: 51. - Ildi992)
2022. márc. 13. 20:13
meg az se kell. multkor a reuman a no egy ujjal gepelt, de.kb egyik se tud vakon irni, amiket en eddig lattam. sajnos mar a titkarnok tobbsege se tud, pedig alapnak kene lennie. en 15 eve dolgozom irodai kozegben es magamon kivul meg ket novel talalkoztam csak akik tudtak😲😲😲😲😲
54. simple (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 13. 15:49
Egy ismerősöm is munkát keres épp, aki projektmenedzser. Ő olyan interjúkra jár, ahova 50 embert is behívnak első körben. Második körben csökkentik a számukat 30-ra, és az utolsó körben már csak öten vannak. Tehát nem kell ezen meglepődni, még komolyabb állásoknál is válogatnak.
53. michelle.r (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 13. 12:19

Nincs olyan, hogy hosszútávú munka. Bármelyik, ami annak indul, borulhat. Tönkre megy a cég, jön egy új vezető, akivel nem jössz ki, ezer dolog történhet.


Nem tudom értelmezni az alapfokú nyelvtudást. De valami azt súgja, az pont semmire nem lesz elég. Főleg, hogy azt sem tudod, milyen területen szeretnél dolgozni. Ha angolul szó bele valaki a telefonba, el tudod intézni?


Attól, hogy random küldözgeted rengeteg helyre CV-det, nem fog semmi történni. Nincs olyan, hogy irodai munka. Sok munkát végezni irodában, mi szeretnél lenni? Aszisztens, titkárnő? Ahhoz kell angol. Milyen képességeid, tapasztalataid vannak? "Szakosodj" valamire, ha kell tanulj hozzá, és célozz csak arra.


Ha a második körben is mindig mást választanak helyetted, eléggé azt jelenti, hogy nem felelsz meg. Ez a pozíció nem az, ami miatt a cégek végig járják a teljes keresési folyamatot alibiből.

52. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 12. 18:47
rosszul keresel, rosszul palyazol, rosszul adod el magad, reszmunkaidos meg kb eselytelen
2022. márc. 12. 14:02
Ha tudsz vakon írni, akkor megpróbálhatnád a kórházakban az adminisztrációs munkakört. Oda nem kérnek angolt, meg nagyon végzetséget se.
2022. márc. 12. 13:59

Alap angollal mint titkárnő nehéz elhelyezkedni. Ime egy titkárnői/ asszisztens jelentkezés feltételei.


legalább középfokú (lehetőleg gazdasági) végzettség

magasszintű MS Office tudás

proaktív szemlélet

magasfokú megbízhatóság

önálló munkavégzés

dinamikus, magabiztos személyiség


Office tudás alap amiről nem írsz. Inkább főiskola/ egyetemet végzettek közül válogatnka ilyen állásokra szerintem is.

49. 55Judit (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 12. 13:41
Akkor dolgozd fel hogy az irodai munkák mind csókosak, és lépjél tovább.
48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Pteri)
2022. márc. 12. 13:34

Igen nagy tévedésben éltek, úgyhogy akkor leírom mi a helyzet:

Van munkám! Otthonról végzem. Senki nem tart el!!!DE a fostalic.ka kapcsolatomból csak úgy tudok kilépni egy albérletbe, ha egy hosszútávú fix munkát találok. Plussz sajnos igen korlátozottak a lehetőségek nálam egészségügyi okok miatt.

Na ezért keresek hosszú távra normális munkát ès nem csak ideiglenes megoldást! Nem kajára kell a pénz, hanem továbblépni.

A másik: rengeteg helyre el tudom küldeni az önéletrajzom. Nem az van, hogy válogatok és emiatt csak nézek ki a fejemből, hanem heti szinten 5-6 helyre minimum jelentkezek.

Jövő héten 2 interjúra megyek.

Ezen a héten is 2-ön voltam.

Érdekes módon mind irodai munka.

A probléma azzal van, hogy csak interjúra 20 embert behívnak.

47. 55Judit (válaszként erre: 46. - Pteri)
2022. márc. 12. 09:09

Van olyan hogy nem tudja valaki rábízni a gyerekeket amíg ő dolgozik. Viszont igazad van, amíg otthon kesereg, addig is eltartja őket valaki, tehát annyira nem vészes a helyzet. Ha valóban a mindennapi betevő a tét, igaz lehet a fórum címe. Csak az nem dolgozik aki nem akar. Van bölcsőde, óvoda, nagyszülő, legrosszabb esetben pénzért is lehet fogadni valakit. Én is vállaltam már óvodából hazahordani gyereket, + 1-2 órát vigyáztam rá.


Most hogy nem nekem kell megoldani a problémát, mégis vannak ötleteim. Aki szorult helyzetben van, 10x annyit ennyit tudja járatni az agyát mint én. Megoldás van, akkor is ha nem derogál egy adott lehetőség.

46. pteri (válaszként erre: 31. - Forrest2010)
2022. márc. 12. 08:52
Erre mondta egy diplomàs baràtnőm, hogy gyerek mellett elmegy polcfeltöltőnek is, mert el kell tartania. Ha a FI 2 gyerek mellett megteheti, hogy otthon kesereg egy napjainkban màr alig létező munka utàn, akkor valaki eltartja a gyerekekkel együtt, gondolom.
45. fc93bfaf3e (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 12. 06:39

Az automatizáció miatt, már most rengeteg munkakört ki lehetne váltani robotokkal, nyilván ezt nem egyik napról a másikra fogják megtenni, de érdemes valami olyan tevékenységet végezni, amit nem tudnak megcsinálni a robotok.


Hol tanultál eddig angolt, milyen módszerrel? Érdemes minél több hanganyagot hallgatnod, beírod youtube-ra pl. hogy "english conversation", utána írod a megfelelő szintedet (A1,B1 stb.) és elkezded hallgatni. Rászánsz napi 30-60 percet minimum (de ha több annál jobb), annak is nagyon hamar lesz eredménye. Hallgasd meg minél többször, ezzel rengeteget lehet fejlődni. Ha meguntad, akkor keresel mást, vagy ha fejlődtél, váltasz eggyel magasabb szintre.

Cikkek is kiválók tanulásra, elolvasod, megpróbálod leírni a tartalmát angolul, megpróbálod körül írni. Amit le tudsz írni, el tudod mondani, ezzel fejlődik a beszédkészséged.

44. c85d1d200b (válaszként erre: 43. - NomNom)
2022. márc. 12. 05:58
Az anyanyelven locsogas, az nem jo kommunikacios kepesseg.
43. NomNom (válaszként erre: 40. - C85d1d200b)
2022. márc. 12. 05:51
Sajnos nem sajnos de ez van.
42. c85d1d200b (válaszként erre: 41. - C85d1d200b)
2022. márc. 12. 05:06
Persze kifogast talalni minding konnyen lesz, es elkepzelni, hogy az alom melot kapom meg a " semmihez sem ertekkel"
41. c85d1d200b (válaszként erre: 37. - NomNom)
2022. márc. 12. 04:59

A kifogas minding jobb.



Azt meg nem hiszem el, hogy 300 ezer egy kozepszintu (passziv tudassal) egy kozepfoku.

Passiv tudassal es 2-3 lecket csinaltam meg egy ora alatt.


A valaha megertetem, megjegyeztem nem egyenlo a valaha tudtammal.


Es a vizsga elott bedobtam a torolkizot, mert nem volt idom, de hasznaltam.


Nem hasznalom a nemetet kB.4 eve, de nemet nyelvteruleten nemetul beszelnek meg minding, csak elotte gondolkodok, es neha megakagok egy-egy szonal.

Szerintem ez a passziv nyelvtudas, nem az, hogy valaha olvastam.

40. c85d1d200b (válaszként erre: 37. - NomNom)
2022. márc. 12. 04:49

Nagyon kellemetlen leszek, de aki szuper kommunikacios kepesegekkel rendelkezik, de nem tud masokkal mas nyelven megszolalni, as nem letezik.

Vagy also fokom den tud, vagy nem olyan szuper.

39. c85d1d200b (válaszként erre: 37. - NomNom)
2022. márc. 12. 04:43

En kissvarosban laktam, ott volt angol kor heti egyszer.


Valaki forumozik. Nyelvtanilag helytelenebb, de tobb slanget tanusz, ha szerencse van, van egy grammar -naci,vagy egy barat, Ali kijavit

38. NomNom (válaszként erre: 35. - C85d1d200b)
2022. márc. 12. 04:11
Ismeros, én viszont diploma mellett takarítottam. Az a papír annyit is ért mondjuk. 😂
37. NomNom (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 12. 04:10

Ez nagyon nem igaz mert a kommunikációs szinthez már nem tanár és újabb tanfolyam kell hanem az, hogy beszélj.

Azt nem tudom hogyan teremthetnéd meg, biztosa vannak már online klubok vagy bármi ahol külföldiekkel lehet beszélgetni.

36. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 12. 03:58
Bocsi én az alapfokú angol nyelvtudást így nem tennem bele. 😬 az mire jó? Beszélsz vagy nem? Ennyi a lényeg.
2022. márc. 12. 03:56

Amugy a volt anyosom is banki alkalmazort volt, amig az erettsegi hianya nelkul ki nem rugtak, es egy masik rokonom is.mindketten felnottkent tettek le az erettsegit melo melett. Es akkor az sem volt semmire sem eleg.Mentek mas kepzesre 40-50 evesen is.

Mas ismeros meg mikor fizikailag mar nem tudott sokat, es 60 evesen nem akart ujra tanulni (de legalabb nemetul tudott), egy osztrak ceghez kijart (hasznalhato nemet tudassal) takaritani, ahol nem volt hajtas.

Valaki ilyesmit nem csinal, mert pudvas lesz a keze.


Valahonnan innen a mondtas szerintem. De egyebkent tudom milyen szar munkat csinalni a tudasodhoz kepest, vagy szarmikor azt mondjak, nem vesznek fel, mert tudjak, hogy nem erdemes betanitani, mert talalsz jobbat, es lelepsz akkor.

34. c85d1d200b (válaszként erre: 33. - C85d1d200b)
2022. márc. 12. 03:37
Hat, nem "irodai" melo. De el kell donteni, hogy penz vagy fennhordott orr, foleg, ha a lehetosegeid ilyen korlatozottak.
2022. márc. 12. 03:33

Meg meg egy dolog. Pl a "nem jo a kezugyessegem" szerintem annyit tesz, hogy valaki nem megy mukorom epitonek, vagy muvesznek.

Az ocsemnek nagyon rossz rolt a maga modjan, de PC-t szerelni meglaptopot megtanult.

A viragkotes sem nagyobb dolog (ha valakinek van szeperzeke). En nem minden helyen kell a reszmunkaidoseknek, kisegitonek pakolni.

En csak szezonalisan csinaltam, de az ugy nezett ki, hogy a hatterben ulve/allva a elogyarttuk arut, ahogy fogyott, vittek is ki, adtak el. Nekem volt gyakolrlatom, es elveztem, hogy "kreativkodok", de volt akinek semmi erzeke, gyakorlat nem volt. Gyorsan bele lehet tanulni. Ha Jon az anyaknapi domping, talan kell oda ember.

32. birebora (válaszként erre: 31. - Forrest2010)
2022. márc. 12. 02:03

Egyetértek. És ha tetszik ha nem, aki előre akar jutni annak a mai világban tanulni kell. Akár egy életen át.

Vagy ha szerencsés és olyat tud amit más nem vagy kevesen és jókor volt jó helyen és szerencséje is van, annak még bejöhet az élet tanulás nélkül is. De ritka az ilyen.

31. forrest2010 (válaszként erre: 4. - 37e1ff8723)
2022. márc. 12. 01:55
... nem szabad válogatni ! ha az lenne a vége h holnapra már kenyérre sincsen pénz ! de ha car ? ha nem car ! el lehet vállalni a rosszabbat is és mellette keresni a jobbat ! keveseknek jut az az igazi " álom meló ! / azért nem hiszem h mindenkinek való lenne az a sarok !!! /
30. semleges (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 12. 01:10

"Semmihez kb."

Az tényleg nem sok.

Nem kellene valamit elkezdened tanulni?

29. c85d1d200b (válaszként erre: 27. - _Berry_)
2022. márc. 12. 00:21
Csak az sajnos nem valo a kiironak, ahhoz eros fizikum kell.
28. c85d1d200b (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 12. 00:20

De megis csak fejlodik ugy is a tudasod (meg a meglevo nem vesz el), ha foglalkozol vele. A szokincsed tudod boviteni, a nyelvtant tudod gyakorolni.


Neha a munkaugyi kozpontnak voltak olyan programjai, hogy nyelorakra lehetett jarni, es valamennyi penzt is kapott az illetoamig oda jart. Meg voltak mas kepzesik is ilyen rendszerben. Nem tudom, most milyen lehetosegek vannak, de erdemes utana nezni.

27. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 11. 23:40
ALDI, Lidl vagy valami ilyen nincs felétek? Ezek állandóan munkaerőt keresnek, van részmunkaidős lehetőség, és állítólag ezek most jól is fizetnek.
26. tien
2022. márc. 11. 21:51

A hideg kiver ,ha ezt a mondatot meghallom.

Ja ,igen lehet dolgozni 12 órában ,folyamatos munkarendben.

Nincs pisi ,nincs vízivás.

Nők ültek véres gatyában .

F..szom főnökökkel akik kb.félanalfabéták voltak.


Fél év után húztunk külföldre.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook