Bírósági meghagyással szembeni ellentmondás benyújtásához van formanyomtatvány? (tudásbázis)
A gyerkőcről nem is kell lemondania, viszont ha a Bíróság az Apánál helyezte el, akkor megállapodás ide, vagy oda, az apuka simán elmehet, és magához veheti a kicsit a bírósági tárgyalásig. Én biztosan ezt tenném a helyében. Onnantól ő jobb helyzetben van, ha már az ő háztartásában van a gyerek, bár én talán jobbnak látnám ha eddig ez működött, hogy megosztott felügyeletet kérjenek a kislányra....
Mindenesetre ha már van egy elhelyezési ítélet az Apuka javára, akkor azt az anyuka megtámadhatja, de amíg abban nem hoznak ítéletet, addig az előző van életben a jog szerint, így az apuka bármikor elmehet érte, és elhozhatja.
Ja, hogy nálatok van?! Akkor sokkal jobb esélyekkel indultok, a gyermekelhelyezést csak nagyon indokolt esetben szokták megváltoztatni.
13 évest pedig tutira meghallgat már a szakértő, és ha tényleg jobban ragaszkodik az apjához, meg a mostani életéhez, nem nagyon hiszem, hogy a per ezen változtat.
Sok sikert!!!!
Rendben van, akkor már mindent tudok. nagyon szépen köszönöm.
13 éves a kislány. első osztálytól velünk él. Először is ő akarta, mert szereti az apját nagyon, aztán a bíróság akkor a körülményeket is megvizsgálva hozzánk ítélte.
Igen, postán is feladhatod, a feladás napja számít.
Akkor nem lesz sem egyszerű, sem rövid, ha mindketten akarják a gyermeket.
Biztos, hogy lesz gyámhivatali környezettanulmány, és kirendelt pszichológus szakértő is, aki meghallgat mindenkit (a gyereket is, hány éves egyébként?, téged is, apát is, anyát és ha van új párját is), nagyrészt ez alapján fog dönteni a bíró. Na ez kb. minimum 2-3 év elsőfokon, erre számítsatok.
Gyt összegében pedig nagyrészt a bejelentett jövedelem számít (20-25% körül szokták ítélni), de persze más körülményeket is figyelembe vesznek.
Javaslom, hogy forduljatok ügyvédhez. Ha nem engedhetitek meg magatoknak, akkor írd be a google-ba, hogy jogi segítségnyújtó szolgálat, ott találsz infókat az állam által fizetett jogi szolgáltatásokról.
Köszönöm!
van lehetőségem postai úton is beadni? ha igen, akkor pedig a beérkezést veszik figyelembe, vagy a feladás dátumát, hogy az benne legyen a 15napban?
egyébként a párom meg a volt neje közt volt egy megállapodás, hogy átmenetileg a gyerek az anyánál legyen. papírt is írtak róla, mert néhány éve már egyszer a páromnak ítélték a kislányt. most meg a nő kezdett megint pereskedni, párom viszont egyáltalán nem hajlandó lemondani a lányáról, a gyt díját meg egyenesen felháborítónak tartja.
Ha bírósági meghagyást kaptál, az azt jelenti, hogy volt már egy tárgyalás, ahol nem jelentél meg (már ha a te nevedre szól, a többes számból nem egyértelmű nekem). Ez ellen lehet ellentmondást benyújtani, ha nem értesz vele egyet. Magyarul ha pl. sokallod a gyerektartást, vagy te is kéred magadhoz elhelyezni a gyereket, esetleg máshogy kéred szabályozni a láthatást.
Formanyomtatvány nincs, le kell írni, hogy miben nem fogadod el a meghagyás tartalmát, az ügyszámot, a bíróságot, és a feleket is meg kell jelölni. A határidőre is figyelni kell (15 nap asszem).
Ha ezt benyújtod, akkor peres eljárás fog indulni, ahol te leszel az alperes, a másik fél a felperes, és arról fog szólni, hogy kinél legyen elhelyezve a gyerek, hogy legyen a láthatás, és mennyi tartást kell fizetni.
További ajánlott fórumok:
- Mersz ellentmondani a főnöködnek?
- Ha valakinek kérdése lenne hagyatéki eljárással, fizetési meghagyásos eljárással vagy végrehajtási eljárással kapcsolatban írjon, válaszolok
- Országos közjegyzői kamarától kaptunk levelet, fizetési meghagyás miatt, mit tegyünk?
- A vadakat terelő juhász - nem ellentmondásos?
- Gyesből és családi pótlékból fizetési meghagyás után vonhatnak akármit is, ha csak ez a jövedelem van? Vagy védettnek számít?
- Fizetési meghagyás ellentmondás