Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antibiotikum után? fórum

Antibiotikum után? (beszélgetős fórum)


14. jajjj
tegnap 10:20

Az antibiotikum valszeg a baktériumokat irtotta ki, és most felborult az egyensúly, a gombák lettek többségben. A canesten gombi arra jó lehet, hogy a gombát kiirtsa, de olvasd át, hogy van-e benne probiotikum, utána nem árthat valami ilyesmi, ami visszaállítja az egyensúlyt:


[link]


Ha hajlamos vagy antibiotikumtól hüvelygombára (én pl. igen), akkor érdemes utána nézni, hogy egyes probiotikumokat lehet szedni párhuzamosan az antibiotikummal, és legközelebb már azt is szedni mellé (szájon át).

13. timycat (válaszként erre: 12. - Timycat)
tegnap 09:27
Ooo most látom nem emésztési gondod van... én orvost javasolnék, házi praktikákat én szívtam már meg.
12. timycat (válaszként erre: 10. - Korinotina)
tegnap 09:03

Kaukázusi kefir, teljes kiörlésű gabonák, savanyú káposzta, banán, fermentált ételek prebiotikumok.


Nekem anno volt egy 12 hetes antibiotikum kúrám aminél tilos volt probiotikumokat szedni és a tejtermék is tilos volt sok nyers zöldséggel (retek, cékla, karalábé), savanyúsággal, banánnal, valamint All in élőflóràs kókuszgurttal sikerült elkerülnöm az emésztési panaszokat.

11. attilap (válaszként erre: 10. - Korinotina)
tegnap 08:52
ezzel a fajta kúrával egy kicsit több időt vesz majd igénybe a gyógyulásod, de igen, így is működni fog a dolog.
10. Korinotina (válaszként erre: 9. - Attilap)
tegnapelőtt 09:32
Köszönöm! De házilag a kefir natúr joghurt is megteszi vagy ez ebben az esetben kevés???
tegnapelőtt 07:51
Pro és prebiotikum szedése javíthat az állapotodon. Ezek belsőleg hatnak, de nyilván a többi hozzászóló által említett, külsőleg ható módszerek is ugyanilyen fontosak a gyógyulásod szempontjából. 🙂
8. Korinotina (válaszként erre: 2. - Heaven666)
tegnapelőtt 07:18
Az antibiotikum átka...köszönöm szépen.
7. Korinotina (válaszként erre: 5. - Ancsika000)
tegnapelőtt 07:17
Köszönöm.
6. Korinotina (válaszként erre: 3. - Ágio8405)
tegnapelőtt 07:17
Értem,inkább "égő" érzete van kicsit...
5. Ancsika000 (válaszként erre: 1. - Korinotina)
tegnapelőtt 00:31

Ha nem vagy érzékeny a jódra, akkor Betadine hüvelykúp jó lesz. Ez, ha gomba,ha baci, jó rá. Ha a tünetek 2-3 nap múlva sem kezdenek csökkenni, akkor nőgyógyász!

A 10 napos használat után Lactofeel a hüvelyflóra visszaállítására.

4. papája (válaszként erre: 1. - Korinotina)
júl. 5. 19:13

[link]


Recept nélkül kapható, tökéletesen hatásos a leírt tünetre.

3. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Korinotina)
júl. 5. 19:00
Simán lehet. Akinek hajlama van rá annak antibiotikum után jön sajnos ez is a legtöbb esetben. Nem viszket?
júl. 5. 15:24

Én azt tanácsolom, hogy menj el nőgyógyászhoz, és ő majd ír fel hüvelyi kúpot, vagy tablettát.

Ilyenkor az szokott lenni, hogy az antibiotikum elpusztítja a jó ''bacikat'' is, amiket nem kellene és szüksége van a szervezetnek nehéz, vagyis sok idő mire újra termeli a szervezet.

Remélem tudtam segíteni! :)

júl. 5. 13:48

Antibiotikum szedése után sárgás hüvelyi folyadék,ez gomba? Vagy mi lehet?

Mandula gyulladásra kaptam Aksolint. Ez beszedése után lett ez.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook