Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antibiotikum szedése miatt kialakulhatnak gyulladt, viszkető sebszerű foltok? fórum

Antibiotikum szedése miatt kialakulhatnak gyulladt, viszkető sebszerű foltok? (tudásbázis kérdés)


11. fortissimafingus (válaszként erre: 10. - Fortissimafingus)
aug. 14. 00:46
(FI láthatóan úgy értette, hogy neki címezted. De lehet, hogy nem, csak leírtad, mert eszedbe jutott.)
10. fortissimafingus (válaszként erre: 9. - Holurt Waxhton)
aug. 14. 00:45
Igen, csak nem értem, ez hogyan kapcsolódik a FI kérdéséhez.
9. Holurt Waxhton (válaszként erre: 8. - Fortissimafingus)
aug. 13. 20:46
Én azt írtam, hogy nyakra-főre antibiotikumot szedni és felírni felelőtlenség.
8. fortissimafingus (válaszként erre: 5. - Holurt Waxhton)
aug. 13. 19:49
De van, amikor kell.
7. fortissimafingus (válaszként erre: 1. - Korinotina)
aug. 13. 19:46
Ez gombás fertőzésre emlékeztet, a gomba szeret a hajlatokban tenyészni.
6. Korinotina (válaszként erre: 5. - Holurt Waxhton)
aug. 13. 19:18
Mandulagyulladás miatt kaptam többször antibiotikumot....
aug. 13. 19:05
Ez a válasz egyébként megerősít abban a véleményemben, hogy nyakra-főre antibiotikumot szedni és felírni felelőtlenség.
aug. 13. 19:01

Feltettem ezt a kérdés a "mesterséges intelligenciának", a válasza a következő volt:


Igen, az antibiotikumok szedése során vagy után kialakulhatnak mellékhatások, amelyek bőrproblémákat is okozhatnak. Az általad leírt tünetek – gyulladt, viszkető, fájó sebszerű foltok a combtőnél és a szeméremdomb két oldalán – akár allergiás reakció, akár gombás fertőzés következményei is lehetnek.


Az antibiotikumok ugyanis nemcsak a káros baktériumokat pusztítják el, hanem a szervezetben található jótékony baktériumokat is, ami felboríthatja a bőr és a nyálkahártya természetes egyensúlyát. Ez kedvezhet a gombák, például a Candida elszaporodásának, ami hasonló tüneteket okozhat.


Mindenképpen érdemes orvoshoz fordulni, hogy pontos diagnózist kapj, és megfelelő kezelést kapj, mivel ha ezek gombás fertőzések, akkor az antibiotikumok önmagukban nem elegendők, sőt, súlyosbíthatják is a problémát. Az orvos valószínűleg javasolhat gombaellenes krémet vagy tablettát, illetve bőrtesztet, ha allergiás reakcióra gyanakszik.

3. Korinotina (válaszként erre: 2. - Enissa)
aug. 13. 18:37
Értem és ez igaz,de ez is elég önmagában...ha érted mire gondolok.
aug. 13. 18:28

Annak több helyen kellene jelentkezni, ha allergia.

Olvasd el a mellékhatásit, illetve hívd fel az orvost.

aug. 13. 18:23
Antibiotikum szedése közben vagy után lehet mellékhatásként gyulladt viszketö fájó sebszerü foltok a combtönél illetve szemérem domb két oldalán legszélen???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook