Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Volánbusz helyjegy fórum

Volánbusz helyjegy (beszélgetős fórum)


1 2 3
72. michelle.r (válaszként erre: 63. - Globus)
aug. 28. 18:27
Ahh, értem. Tehát az összes busz fel lesz szerelve számítógépekkel? 😜Tényleg ölel léptekkel haladunk visszafelé.
aug. 28. 16:58
A korábbi kiegészítő jegy köteles emelt szintű buszokat fogja érinteni. A Kaposvárra menő buszok Budán 3 helyen megállnak, az M7 en mennek, az egyik fajta utána az R67 (Republic zenés) gyors úton jön, bemegy 2 nagyobb faluba, a másik a Kőröshegy völgyhídnál lejön az autópályáról és Tab Igal fele jön. Mindegyik busz 2 2 helyen áll meg vidéken, a busz vezetőnek nagy dolga nem igen lesz.
70. michelle.r (válaszként erre: 56. - Asztanaviszta)
aug. 28. 16:24

Ok, már majdnem értem. 🙃

Tehát, ha veszek egy helyjegyet Budapestről Hévízre, de nem szállok fel, senki nem ülhet a helyemre, mert azt én megvettem, bárhol felbbukkanhatok?

69. tumbo2 (válaszként erre: 68. - Enissa)
aug. 28. 16:14
hát én ugyan nem tudnék.a fene tudja hány egyetemista koptatta már.
68. Enissa (válaszként erre: 67. - Tumbo2)
aug. 28. 16:09

Nem járok távolsági busszal, de gondolom a pénztárnál a pályaudvaron. Illetve a XXI. sz.-ban illene neten is kapni, csak az a kérdés, aki utazik, főleg az idősebb korosztály, van-e net, sz.gép, amin ezt megteheti?

Ez sem elhanyagolandó.

Ahogy látom, úgy car ez a rendszer, ahogy van.

67. tumbo2 (válaszként erre: 64. - Enissa)
aug. 28. 16:05
tényleg nem.először a megyeszékhelyre kell menni,utána Pestre.ugyan lövésem nincs,hogy kell helyjegyet venni.
66. Enissa (válaszként erre: 59. - Asztanaviszta)
aug. 28. 16:02

Nem értek az országbérlethez, nem is kell, hogy értsek.

Ehhez annak kell érteni, aki kitalálta, érvénybe helyezte.

Nekem, mint utasnak meg jogom kellene, hogy legyen nem rágni a körmöm, hogy felférek a buszra a bérletemmel, vagy sem?

Nem én tettem zsebre az okosságomért a zsetont. Fájjon az ő fejük!!

65. tumbo2 (válaszként erre: 48. - Holurt Waxhton)
aug. 28. 16:01
én végig álltam.bár talán 15 éve volt.
64. Enissa (válaszként erre: 58. - Asztanaviszta)
aug. 28. 15:58

Ezek gondolom nagyobb településekről indulnak, nem a pusztáról. Nem veled akarok 'arcoskodni, csak tény.

Akkor egy nyomorult busznak és egy beugrós sofőrnek elvárhatónak kellene lenni, hogy legyen.

63. globus (válaszként erre: 55. - Michelle.r)
aug. 28. 15:44

Szerintem számítógépen látni fogják az előre megváltott jegyeket. A menet közben felszállók csak a maradékot foglalhatják el.

Részletkérdés, hogy hány olyan pilóta van, aki életében nem látott számítógépet... mindemellett kezeljenek pénzt, bankkártyát, tartsák a menetidőt.

62. asztanaviszta (válaszként erre: 60. - Tumbo2)
aug. 28. 15:06
Várd ki a végét....
61. tumbo2 (válaszként erre: 53. - Enissa)
aug. 28. 14:45
majd azok is lerohadnak,min Romániában. ja,majd a mészáros nyírja a füvet.
60. tumbo2 (válaszként erre: 57. - Asztanaviszta)
aug. 28. 14:41
vármegye,meg ispán,szép,hogy előre megyünk.ja,meg a kancellár.országbíró nincs?
59. asztanaviszta (válaszként erre: 52. - Enissa)
aug. 28. 13:23

Országbérletnél hogy állapítod meg, hogy melyik szakaszon fog utazni.

Ugyanúgy mehet vele Pécsre, mint Miskolcra.

58. asztanaviszta (válaszként erre: 47. - Enissa)
aug. 28. 13:22

Azért ne keverjünk egy helyi járatot egy távolsági járattal.

Van, hogy az adott útvonalon naponta csak 2-3 járat van.

A buszok/sofőrök menetrendje előre meghatározott.

Nem lehet pikk-pakk plusz buszt beállítani.

57. asztanaviszta (válaszként erre: 48. - Holurt Waxhton)
aug. 28. 13:19
Mivel a többség ország vagy vármegye bérlettel utazik, ami az adott hónapban korlátlan utazásra jogosít, így, ha nincs helyfoglalás fogalmuk se lehet arról, hogy az adott járatot hányan veszik igénybe.
56. asztanaviszta (válaszként erre: 55. - Michelle.r)
aug. 28. 13:18

Az utóbbi 2 évben párszor utaztam busszal a Budapest-Hévíz útvonalon.

A Busz a Népligetből indul, Budán még 2 helyen megáll, utána csak Hévízen.

A sofőrnél pontos lista volt, hogy melyek a foglalt helyek (tehát azokról is, akik nem a végállomáson szálltak fel.)

Helyjegy nélkül leülni csak a fennmaradó helyekre engedett.

Semmilyen nehézséget nem okozott. Először azok szállhattak fel, akiknek volt helyjegyük, utána megmondta, hogy még hány szabad hely van, amit el lehet foglalni. Nem tartott tovább a jegyellenőrzés.

55. michelle.r (válaszként erre: 44. - Asztanaviszta)
aug. 28. 13:05

Ezt értem, de eddig azt nézte, van-e bérlete, jegy? Akinek nem volt, annak eladott egyet. De eztán fejben fog számolni, vagy strigulázza, hogy melyik helyrejeggyel szállt már fel valaki érvényes jeggyel?


Mi lesz - ahogy írtam, ha valaki két megállóval később száll fel a megváltott helyjegyével? Lerugdalják azt, aki egy előre megváltott, de ahol ő felszállt, még üresen álló helyre szállt fel helyjegy nélkül?


Szerintem nagy botrányoknak nézünk elébe. Tömegével fognak a buszvezetők felmondani, ha ezt várják tőlük. Ők a busz vezetésére szerződtek.

54. michelle.r (válaszként erre: 53. - Enissa)
aug. 28. 12:42
Ráadásul lecserélték a céget, aki az autópályák melletti segélykérő rendszert telepítette. Nem ám jövő évben, azonnali hatállyal. A régi cég rendszere 3 hónapig bírta napsütés nélkül működtetni a rendszert - ergó a téli hónapokat átvészelte. Az új, kínai rendszer 3 napig bírja. Az M7-esen már ezeket telepítik.
53. Enissa (válaszként erre: 50. - ,zumba)
aug. 28. 11:46

Oké, értelek. Láttam a kisiklott intercity szerelvényt is. Múzeumi elhelyezésre sem alkalmasak ilyen állapotban, nemhogy közlekedésre.

Úgy van az ország romokban, ahogy. Car minden. Egyedül a stadionok állnak, MÉG állnak.

De sem az utak, sem a sínek nincsenek karbantartva.

Amit mégis javítanak, sokszor carabb lesz, mint volt, ilyen pl. a csepeli gyorsforgalmi is. Befelé jövet a belváros felé a jobboldali sávon a víznyelő csatornák miatt nem lehet közlekedni, annyira lesüllyesztették, mintha gödörbe menne az ember. Erre még rátesz az M0-ás fizetőssé tétele, így a kamionok is ott rongálják tovább. És annyi mindenről lehetne írni, csak kinek és minek? Nem változik semmi, jól élünk mindenkinél is jobbam a szlogen.

52. Enissa (válaszként erre: 48. - Holurt Waxhton)
aug. 28. 11:36

Oké, de nem kell atomfizikusnak lenni, hány bérletet vásároltak arra a szakaszra.

Ahhoz kell arányosítani, kb. hányan utaznak alkalmanként. Én abból az adatból indulnék ki, mennyi a bérletesek száma, majd hányan utaznak bizonyos napokon? És természetesen figyelembe kell venni a tanítási napokat is.

51. ,zumba (válaszként erre: 35. - Loch ness)
aug. 28. 10:58
Én átolvastam, egyértelmű mely járatokra vonatkozik, köszönöm a linket.
50. ,zumba (válaszként erre: 47. - Enissa)
aug. 28. 10:56
Ilyen járműparkból pótlót beállítani....
49. globus (válaszként erre: 48. - Holurt Waxhton)
aug. 28. 10:39
Honnan fogják tudni, hogy pluszban hány bérletes szeretne utazni?
48. Holurt Waxhton (válaszként erre: 47. - Enissa)
aug. 28. 10:18
A távolsági buszra annyi jegyet adnak el, ahány ülőhely van a buszon. Tehát tök mindegy, hogy van-e helyjegyed, vagy nincs.
47. Enissa (válaszként erre: 45. - Asztanaviszta)
aug. 28. 10:05

Lehet fordítva ülök a lovon mások szerint, de mekkora hülyeség az, hogy valaki nem tud elutazni egy távolsági busszal, mert nincs hely?

Ha egyre nem férnek fel, kell azonnal beállítani egy másikat.

Ahogy logikus, ha a metró, a vonat nem közlekedik, azonnal küldik a pótlóbuszokat.

46. Holurt Waxhton (válaszként erre: 40. - Loch ness)
aug. 28. 09:58
Hol, melyik soromban politizáltam? Mutasd meg légyszi. Én mindig a saját véleményemet mondom el, és arra buzdítom az embereket, hogy gondolkodjanak. Semmi másra. Ha ebből bárki azt olvassa ki, hogy politizálok, azt sajnálom.
45. asztanaviszta (válaszként erre: 29. - Holurt Waxhton)
aug. 28. 05:41

Azt a plusz szolgáltatást kapom, hogy biztos van ülőhelyem.

Ha nem veszek helyjegyet és tele van a busz, akkor kockáztatom, hogy lemaradok róla.

Kvázi a "biztos helyet" kapom, mint plusz szolgáltatást.

44. asztanaviszta (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
aug. 28. 05:39

Már most is így történik.

A buszvezető felszálláskor ellenőrzi a jegyet.

aug. 27. 22:23
Bírod vagy nem bírod, ez az oldal politikamentes, benne van a szabályzatban. Ha regisztrálsz, akkor elfogadod ezt a szabályt. Van épp elég más oldal, ahol politizálni lehet.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook