Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérnyomáscsökkentő gyógyszer + kánikula fórum

Vérnyomáscsökkentő gyógyszer + kánikula (beszélgetős fórum)


24. csemár (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 11. 09:08
Csak úgy mellékesen eszembe jutott, hogy esetleg egy "izgalmasabb" álom is befolyásolhatja a vérnyomásodat közvetlenül ébredés után.
júl. 10. 23:28

Én nem Hagyom Abba, igaz vannak pillanatok amikor úgymond alacsony 114/77 de ez még azért nem annyira, viszont reggelente meg magasabb még így is, 122/87 ez se magas természetesen, de egyenlore szedem tovább. Felhivtam az orvost, ő szerinte ha ebben a melegben ennyire ment le, nem hiszi hogy lejjebb lemenne

Sajnos az élet megint úgy hozta, hogy van idegeskedni való ( cicám nagyon beteg , leukémiás nagybátyám rosszabbul van) szóval ne adj Isten itt történhet bármi, amitol megint kiugrik a vernyomas - gyógyszer mellett is.

22. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 10. 12:35
Édesanyám is kevesebbet szed kánikulában. Nem tudom sajnos, hogy mit szed és mennyit, illetve, mennyivel csökkenti az adagot.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Csemár)
júl. 9. 14:14
Én mindig álmodok de a vernyomast nem szokta befolyasolni
júl. 9. 14:14
Szerintem most más miatt van ez.. Sajnos a cicám nagyon beteg, ma is viszem orvoshoz, lehet elkell altatni. Ezért sem aludtam jól éjjel.jar az agyam
19. csemár (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 9. 10:12
Emlékszel-e, hogy mit álmodtál?
júl. 9. 10:04
En ma reggel felkeltem és éreztem hogy valami nem oké, 140/97 volt, aztán már lement de mióta szedem a gyógyszert ilyen még nem volt
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Papája)
júl. 8. 13:49
Sportolt a férjed régen?
16. papája (válaszként erre: 15. - Papája)
júl. 8. 06:31
Férjemnek is magas a vérnyomása, gyógyszert szed. A pulzusa mindég 58-60. A doki nem foglalkozik vele.
15. papája (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 8. 06:29
A pulzusom fiatal korom óta magas 80-100, így béta blokkolót szedek, 70-80 a megszokott, Erős fizikai munka, vagy sport mellett sem lesz ennél magasabb. Gyógyszerrel, teljes nyugalomban is 70 körül.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Papája)
júl. 7. 20:50
És neked a pulzus mennyi? Úgy tudom egyébként nem lehet hirtelen abbahagyni, semmiképp, mert az még kiugró magas vernyomast okozhat. De nemis akarom, hiszen 6 hete szedem csak! Eddig ilyen 120-130/85 volt. Most 115-116ilyesmi
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Anyagi)
júl. 7. 20:48
Persze ensem akarom abbahagyni, csak most a meleg stb miatt lehet még lejjebb ment kicsit. Engem Inkább ez az alacsony pulzus zavar, most is 60..
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Anyagi)
júl. 7. 20:47

Szerintem is. Igazából a doki nem is akart adni, mert hogy ez csak első fokú hipertónia. De Amikor már felalltam és mozogtam már 150 volt.

Illetve állandóan fájt a fejem!! Hosszú hónapokon keresztül minden nap., senki nem hitt nekem. Azt mondták ennyitől nem fáj.. Azóta meg pikk pakk elmúlt a fejfajas.

11. Anyagi (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 7. 20:32

140-160 volt főleg /90-vagy felette

Ez pedig sok!

120 körül az ideális.

Nem véletlenül kaptál rá gyógyszert!

10. Anyagi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 7. 20:30

116/78 /59


Mindenki ilyen értékekre vágyna!!!

Teljesen egészséges amit mértél!


Vérnyomásgyógyszert nem szokás egyszer bevenni aztán meg nem!

De beszélj az orvosoddal!

9. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 7. 18:45
Már nem is mérem, délutánra lemegy 150-röl, bogyót sem szedek
júl. 7. 18:37

Mérni kell a vérmyomást és úgy dönteni.

Nekem ebben a hőségben is 150, így mindegyik gyógyszerem szedem.

júl. 7. 17:56

2 napja nem szedem, mert még a fél is sok lenne.

100/60. Kávézok, mert szédelgek, viszont gyakran mérem, ha kell azonnal beveszem a gyógyszert.

6. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 7. 17:22

Én nyáron nagy melegben telkesen elhagyom a vérnyomás csökkentőt.

Kitágulnak az erek a húségtől.

Amit most szedsz adagot felezd meg, ha nem megy fentebb, mint ahogy szeretnéd, szedd így.

Gondolom méred rendszeresen a vérnyomásod, komoly gondod nem lehet akkor.

júl. 7. 17:01

A nagy melegben lehet, hogy változtatni kell a vérnyomás csökkentők adagolásában.

Ezt az orvossal kell egyeztetned.

Különben a 116/78/59 teljesen jó érték.

4. Panna.33 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 7. 16:58

Ez teljesen normális érték.


Ne amagas vérnyomáshoz nézd, a 140 már magas.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Panna.33)
júl. 7. 16:45

Kicsit alacsonynak érzem, vagyis nekem előtte se volt az a nagyon magas de problémát okozott. Volt 24 oras vernyomas mérés is, utána kaptam gyógyszert, főleg hogy pánikos is vagyok.. 140-160 volt főleg /90-vagy felette. A diasztoles sokáig lejjebb sem ment, 87, most már az is 80.

Most a meleg miatt aggódom, hogy ez még jobban leviszi.

Illetve a pulzus nekem többnyire alacsony de nem mindig, van hogy 74 is de ez a 55-65 ez olyan kevés...

2. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 7. 16:43
Ez teljesen jó értéknek tűnik.
júl. 7. 15:53

Sziasztok, érdekelne a véleményetek, magas vernyomasra ( első fokú) szedek egy fél valzartant. ( valzasor40mg) szépen be is állt, de most még lejjebb ment. Holnap felhivom az orvost, bár ez a lejjebb ment ez most 116/78 /59

Pulzus az mas dolog, az gyakran ilyen alacsony, ( 60 - 65) már azt is vizsgálták, nem találtak

semmit. Vernyomasra is kb 6 hete szedem még csak a gyógyszert. De most megszűnt a fő stressz forrás is ami az életemben volt, így még lejjebb ment. Szerintetek lehet most a nagy meleg miatt, ezt is még felezni fogja?vagy ti akik szedtek vernyomas csökkentő gyógyszert, nyáron is ugyanannyit szedtek?

Köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook