Tanítóképzőn az alkalmasságinak mi a menete? (tudásbázis)
Aha, köszi az infót. Hát nem igazán csigázott fel. :-) Két gyerek mellett örülök, ha ebbe bele merek vágni. Pedig valamit muszáj lesz még tanulnom, hogy el tudjak majd helyezkedni gyes után, ráadásul jó lenne valami családbarát munkaidő, ezért lett számomra még aktuálisabb a tanítás. Csak nagyon úgy érzem, hogy nem fog menni az alkalmassági.
Amúgy azt hogy értetted, hogy gyakoroljak énekre? A gyerekekkel naponta rengeteget éneklünk, ennél nem tudok elképzelni másabb gyakorlást, hacsak nem énektanárral.
És a pedagógia szakkal mit lehet kezdeni?
Jó műkörmösből azért nincs olyan sok, igaz, én nem gyakoroltam be magam, mert inkább érdekelt a pedikűrködés, de nem igazán van arra igény. Barátnőm, aki kozmetikus, mindig fűz, hogy fogjak bele újra a műkörmözésbe, de semmi kedvem hozzá...
Ettől függetlenül még mindig a tanítóképző érdekel. :-)
Végülis pedagógiára vettek fel. Ezt is ajánlom neked, ha érdekel a tanítás (én nem csináltam meg, átmentem angolra inkább....) Vagy ha gyerekekkel szeretnél foglalkozni, akkor gyámságnál elhelyezkedni.... És még tanulok. :) Nem vagyok egy nagyöreg. Idén fogok diplomázni.
Szerintem - legalábbis erre mifelénk - annyi műkörmös van, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni. Nehéz vele megélni, viszont a pedikűrösség nem rossz dolog, de tényleg nem egy álomszakma.
Tessék, itt van minden. De még egyszer: bárhová mehetsz alkalmasságira, ELTE, AVKF, elfogadják mindenhová
igen, mindenhol külön kell, legalábbis mikor én csináltam úgy volt.
Az ELTE-n nagyon komolyan vették az éneklést és kottaolvasást, arra jobb, ha rákészülsz.
A tesi abból állt, hogy (már nem emlékszem pontosan) de asszem 20 percnyi aerobikot végig kellett csinálni (gondolom az állóképességet nézték). Volt szekrényugrás is, meg az a bizonyos kézenállás is, amitől én is nagyon féltem. Volt ott két fiatal srác segítő, mondtam nekik, hogy még életemben nem sikerült kézen állni, húzzanak már fel és tartsanak meg légyszi. Úgy is tettek.
Az eredményhirdetésnél derült ki, hogy 2 ott dolgozó tanár :O :))))
Persze átmentem, nem volt gond :)
A beszédet is komolyan nézik, soha nem volt semmi beszédhibám, de ott engem is logopédiára küldtek volna.
Én tavaly iratkoztam ki pénzügy-számvitelről... :-) Felvettek államira, bementem két előadásra és már tudtam is, nem az én világom... :-D Amúgy már van egy diplomám, de nem tudtam a szakmámban elhelyezkedni a gyerekek előtt, és már nem is akarnék, a tanítás az álmom.
A beszédemmel nincs gond, van logopédus ismerősöm és rá is kérdeztem nála, azt mondta, teljesen rendben van a beszédkészségem. Gyerekeknek sokat mesélek könyvből, így gyakorlatban vagyok az érthető felolvasásban és az éneklésben is, nem mondom, hogy megasztárban indulhatnék, de nem vagyok hű de hamis és nincs repedtfazék hangom sem. A kottaolvasásban is lenne segítségem, de azért félek. Főként a tesitől. Két gyerek jött 1.5 éven belül és van is egy kis súlyfeleslegem, hgy én ugráljak dobogóról arra a padra vagy mire?! Ejha...
Én 2005-ben voltam az ELTE tanítóképző alkalmasságiján.
KELL tudni kottát olvasni és szépen énekelni.
Tesi nem vészes, de azért gyakorold a kézenállásból bukfencezést kis segítséggel, meg a fölugrást a dobogóra (nem tudom, hogy hívják pontosan, kábé egy méter magas), na ez nekem nem ment, de segítettek végül, így átmentem :)
Egyébként még olvasni is kell, valami gyerekkönyvet, ott a beszédhibákat nézik főleg (raccsolás, selypítés stb), nekem pl. logopédushoz kellett volna járni ha oda megyek, de végül első helyre fölvettek közgáz suliba, így nem lettem tanító :)
Ja, és népdal listával kell menni, de ez benne van a követelményben, úgy emlékszem...
Meghúznak, ha nem tudsz énekelni ÉS kottát olvasni... A többiből emlékeim szerint senkit nem húztak meg...
Sziasztok! Hosszú évek óta az a vágyam, hogy taníthassak. Mivel két kicsivel vagyok idehaza és olyan szakon tanári képzés csak messze lenne levelezőn, ami érdekel, valamint egy beszélgetés miatt ráérbedtem, hogy talán a tanítónéniskedés sokkal inkább az én világom lenne, mint a tanárkodás, így a tanítóképző felé kacsintgatok. Így hát tapasztalatokra lennék kíváncsi.
Első körben az érdekelne, hogy mennyire komoly az alkalmassági vizsga? És mi a menete? Ha több iskolába is jelentkezek, mindegyik helyen kell tennem alkalmassági vizsgát? Én a Vitéz János Katolikus Főiskolát és az ELTE tanítóképzőjét néztem ki, sajnos a Károli nem jöhet szóba, mert állítólag oda kéne az utolsó két évről tesi jegy, nekem meg nincs, mert magántanuló voltam.
A tesi és az ének alkamassági kissé stresszel. Énekelni tudok, ezzel nincs gondom. Viszont már régen olvastam kottát, talán ebbe is belerázódnék. De az, hogy kosárra kell dobni, kézenállásba kell lendülni, ezek megijesztenek. Ezek már nem mennének.
Kinek milyen tapasztalata van?
További ajánlott fórumok:
- Orvosi alkalmassági vizgálatot hol lehet csináltatni?
- Ha fekete ruhában megyek a pszichológiai alkalmassági vizsgálatra, akkor eltanácsolnak?
- Munkahelyi alkalmassági vizsgálaton gond az inzulinrezisztencia?
- Masszőr képzésbe jelentkezőknek van egészségügyi alkalmassági vizsgálat? Mi számít egészségileg, minek kell feltétlenül rendben lennie?
- Mennyit kell fizetni egy munkaköri alkalmassági orvosi véleményért?
- Orvosi/egészségügyi alkalmassági vizsgálat ára, ki végezheti?