Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Portugálul tanulni fórum

Portugálul tanulni (beszélgetős fórum)


18. Marcius15 (válaszként erre: 17. - Fokhagyma)
aug. 28. 10:26

Orosz tankönyvet én is vettem tavaly, de inkább csak ismétlésnek. Tanultam a suliban. :)


Én is örülök, hogy taliztunk itt.


Szép napot! :)

17. fokhagyma (válaszként erre: 16. - Marcius15)
aug. 28. 10:04

Köszönöm, igyekszem, ezt kívánom neked is. Most egy kicsit az oroszt is elkezdtem gyakorolni, mert a tabletemre felkerült néhány dolog, pl. a siri is. Nem lehet magyart használni, vele oroszul "társalgok", így azt is gyakorlom egy kicsit.

Minden jót neked a továbbiakra! Örülök, hogy "találkoztunk"!

16. Marcius15 (válaszként erre: 15. - Fokhagyma)
aug. 28. 04:01

A latin nem beszélt nyelv, de erős alap, és azért az általános műveltség alapja kellene, hogy legyen. Legalábbis régen az volt. Angollal elvagyok, az kellett is fősuli miatt, az is segítség második nyelv tanulásában.


Köszi a segítséget! :) Neked is jó tanulást!

15. fokhagyma (válaszként erre: 14. - Marcius15)
aug. 27. 22:38

Ez szuper! Komoly motivációd is van a portugál tanulásához. Érdekes lenne találkozni majd a rokonokkal úgy, hogy valamennyire tudnátok is egymással beszélni, vagy legalábbis levelezni.

Én latint még a gimiben tanultam, de nagyon sok mindenre emlékszem, nagyon szerettem, és kiváló tanárom volt. Ugyan nem beszélt nyelv, de a nyelvtana sok más nyelv tanulásában is segít.

Pl. az angol present perfect latinban praesens perfectum, és ugyanazt jelenti.

Kíváncsi vagyok, mit szólsz majd a Duohoz.

Sikeres tanulást!

14. Marcius15 (válaszként erre: 13. - Fokhagyma)
aug. 27. 18:29

Ugyanezért tanulnám én is. Olvasás helyett is jó akár. Pár nagyon távoli rokonnal most fedeztük fel egymást, Brazíliában születtek, csak portugálul beszélnek. Néztem különböző műsorokat, filmeket, és megtetszett.

A latinra én is gondoltam tavaly, olaszra is. Különben a portugálban, olaszban, spanyolban legalább annyi a különbség is.

Letöltöm Duot :)

13. fokhagyma (válaszként erre: 12. - Marcius15)
aug. 27. 18:17

Volt már némi tudásom, de azért a biztonság kedvéért az alapoktól kezdtem. Csak pár napja csinálom.

Ez nem fizetős később sem, úgy tudom.

Nincs vele semmi tervem, inkább csak agytorna, hogy ne butuljak el nagyon. Írtad, hogy neked is csak hobbi a portugál. Miért éppen azt választottad?

Különben érdekes lehet a portugál. Én valaha latint tanultam, és az sok nyelv tanulásában segít, (olasz, portugál, spanyol...)

12. Marcius15 (válaszként erre: 11. - Fokhagyma)
aug. 27. 17:58
Köszi! Teljesen nulláról kezdted? Gondolom, itt is fizetős pár lecke után, de az mondjuk majdnem mindenhol. Olcsóbb, mint a tanár, ha nincs vele terved.
11. fokhagyma (válaszként erre: 10. - Marcius15)
aug. 27. 17:43
Nagyon szívesen. Gondoltam, hogy azért kérdezted, hogy tapasztalatról olvass, azért ajánlottam a Duolingo-t. Nekem az angolhoz nagyon jó, a Rosetta Stone-t nem ismerem.
10. Marcius15 (válaszként erre: 4. - Fokhagyma)
aug. 27. 16:56

Köszi. Van egy hasonló oldal, mint a DUO, azt kipróbáltam, mielőtt feltettem a kérdést, de nem igazán tetszett, ezért voltam kíváncsi mások véleményére.

Régen még az Androidos idők előtt Rosetta Stone-nal tanultam, valami hasonlót szerettem volna.

9. fokhagyma (válaszként erre: 6. - Egnisz)
aug. 27. 15:07
Szerintem is jó. Remélem FI-nek is jó lesz ott a portugál.
8. Bichi (válaszként erre: 3. - Marcius15)
aug. 27. 10:35

Hát ezzel a reakcióból azért kiderült, hogy minden vagy, csak kiegyensúlyozott ember nem.

Egyébként a "portugál nyelvtanfolyam" keresés miért nem hozott eredményt, mikor kiad egy rakást?

7. papája (válaszként erre: 3. - Marcius15)
aug. 27. 08:14

"Ezügyben mentem már pár kört."

Ezek szerint nem mentél semmire, vagy még ez sem megy. Semmi baj, gyakorolj, hiszen ráérsz, mert szerencsés vagy.

A szintről meg beszélhetnénk...

6. Egnisz (válaszként erre: 4. - Fokhagyma)
aug. 27. 06:29

Van portugál a Duolingo-n.

Németet tanultam ott, nagyon jó szerintem.

5. Amaunet (válaszként erre: 3. - Marcius15)
aug. 26. 22:45

Bocs, de miért fordulsz akkor egy ilyen szinten mozgó fórumhoz?

Első gondolatommal segíteni szerettem volna, de olvasva ezt a bejegyzésed meggondoltam magam.

4. fokhagyma (válaszként erre: 3. - Marcius15)
aug. 26. 21:29
Én a Duolingo-n gyakorlom az angolt. Nem tudom, van-e rajta portugál. Esetleg nézd meg, és töltsd le ha van!
3. Marcius15 (válaszként erre: 2. - Papája)
aug. 26. 20:57

Ezügyben mentem már pár kört. A válaszod is bizonyítja, hogy értelmetlen unatkozó háziasszonyoknak feltenni normális kérdést. Itt a szint, a milyen nadràg van épp rajtad...

Ja igen, és szerencsére ráérek, hogy a hobbijaimnak is hódoljak. Nem is vagyok besavanyodva, mint ti itt. :)

2. papája (válaszként erre: 1. - Marcius15)
aug. 26. 20:50
Ha ennyire ráérsz, akkor te is kiguglizhatod....
aug. 26. 20:37
Szeretnék portugálul tanulgatni (brazil), tudtok esetleg olyan helyet, tanárt, akár online, vagy leckét, ahova, akihez érdemes fordulni. Teljesen hobbi. Nem érdekel, hogy nem hasznos itthon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook