Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem értem: a nagyszüleimtől örökölt, 100 éves lepedőknek... fórum

Nem értem: a nagyszüleimtől örökölt, 100 éves lepedőknek... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
34. semleges (válaszként erre: 31. - Levarosbukta)
tegnapelőtt 10:28
Én. Nagyon jó minőségűek vannak nekem is. Közben mosom is ám:) és váltom újakkal, de a régiek mégis jobbak.
33. kispocok (válaszként erre: 32. - Lady Lavender)
tegnapelőtt 10:09
Ki szoktuk mosni. :) Nagymamától maradt ágynemű 40 éves, kellemes anyag, apró virágos, nagyon szeretem. Újonnan volt, ami négy mosás után szétszakadt. Lady Lavender, nekem is van egy ilyen barhét hálóingem. <3 Más minőségek a régi anyagok.
32. Lady Lavender (válaszként erre: 31. - Levarosbukta)
szept. 16. 21:17

Hallotàl màr a mosógépről?

Miben alszol egy szallodàban?


Én tök jól érzem magam a szó szerint 100 éves, monogrammos hàlóruhàban. Az ük varrta, hordta. Én örülök, hogy a tesóim mások, így az 3nyem lett.

31. levarosbukta (válaszként erre: 24. - Enikő1)
szept. 16. 10:51
20 évig? Bakkerr ki akar 20 évig ugyanabban az ágyneműben aludni??? :)
30. Channa* (válaszként erre: 26. - Timycat)
szept. 16. 10:38

Ugye!?


Régen rengeteget varrtam magamnak. Pl. vászon nadrágot is. Azok a mai napig jók még. Nem vékonyodtak el, nem lettek bolyhosak, stb.


Ha ma veszek valami vászonszerű anyagot, akkor annak már a tapintása sem olyan.


Amit még mindig varrok, azok a szoknyák, mert azokért nem vagyok hajlandó kiadni annyit, amit kérnek érte. Fél méter anyagból kijön bármelyik, így az sokkal olcsóbb, mintha megvenném.


Egyébként, sok ruhámat, nadrágomat, blézeremet, stb. több, mint 20 éve varrtam és a mai napig szépek.


Szerencsére, megvannak, mert igazi szövetnadrágot és szövetszoknyát sem lehet már kapni, csak valami műszálas vackokat...

29. Channa* (válaszként erre: 23. - K-né Zsóka)
szept. 16. 10:29

Jó is lenne, ha létezne még a klasszikus géz vagy pamutvászon, de sajnos már nem. Géz helyett csupa műszálas, gyűrt anyagra hasonlító valamit lehet kapni.

A pamutvászon helyett, szintén valami műszálas sokkal vékonyabb valamit.


Ráadásul a színük sem jó általában, a mintájuk pedig kriminális. Az én ízlésemnek nem felelnek meg általában.

28. Channa* (válaszként erre: 20. - Regin_a)
szept. 16. 10:26

Manapság már nem csak lábbal hajthatós zinger varrógépek léteznek, és nem is kell senkinek az ilyen gép varrásra, hiszen nagy helyet foglal, ráadásul csak egy féle varrásra alkalmas.


Sose kellene ilyen, még dekorációnak sem.


A célra megfelel egy modern "táska" varrógép. Nekem ilyenem van és mindent meg tudok varrni vele.

27. birebora (válaszként erre: 26. - Timycat)
szept. 15. 19:01
Nekem is van nagyanyám anyagából ruhám.
26. timycat (válaszként erre: 17. - Channa*)
szept. 15. 18:58

Ez igaz.


Dédim varrt sokat régen, mikor meghalt találtunk nála rengeteg sok anyagot amit egyszer régen megvett, de nem szabott ki, varrt meg. Nagyim ki akarta hajítani, én elkértem és elvittem a varrónőmhöz. A nő mind a 10 ujját megnyalta, hogy aztaaa de rég látott ilyen minőséget. Pedig egyszerű méteráru volt, semmi extra. Szép kosztümök, öltönyök, zakók készültek nekem belőlük.

25. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 15. 18:50
Biztos érted, az nem biznisz hogy valaki megkapja/vásárolja a kelengyéjét és az kiszolgálja haláláig.
szept. 15. 18:40
Nekünk a legjobb minőségű ágyneműhuzataink azok voltak, amit a sátoraljaújhelyi börtönben készítettek. Na az 20 évig ágynemű volt.
23. K-né Zsóka (válaszként erre: 17. - Channa*)
szept. 15. 18:27
Én a múltkor kaptam el egy kiárusítást, nagyon klassz anyagokat árultak 50%-os kedvezménnyel, valamint 1000 ft/kg áron anyagvégeket. Többnyire géz és pamutvászon.
22. Regin_a (válaszként erre: 21. - Srcrss)
szept. 15. 18:24

Igen azért. Családi állapotát nem firtattam és szomorú csak a varrógép miatt voltam

Szokatlan teljesitmény esetén jogos, ez meg az volt

Multkorában olvastam hogy USA 90éves hölgy tandem ugrott

Ebben az esetben se mondjam hogy le a kalappal? Dehogynem!

21. srcrss (válaszként erre: 20. - Regin_a)
szept. 15. 15:53
Miért le a kalappal? Azért, mert nő létére cipekedik, szétszerel, vagy miért? Inkább szomorú, hogy nincs mellette egy férfi, aki segítsen.
szept. 15. 15:37

Mielött költöztem többek közt anyám varrógépét is eladtam 1Ft-ért

Jött egy nő hogy akkor ő elviszi tudnék-e adni szerszámot. Csak néztem ki a fejemböl hogy mit akar. Mindenféle szeRszámom van adtam ami kellett. Szétszerelte nagyjából és magára kötötte a pedált és a nagy szíjkereket. Mondta majd jön

Jött is a két lányával meg egy huzogatós szatyorral. Teljesen szétszerelte a gépet felkötözte a lányokra és magára, elvitte a varrógépet

Le a kalappal aZ ILYEN NŐ ELÖTT, A LÁNYOK oLYAN 16 ÉV KÖRÜLIEK LEHETTEK VISZONT DURCIZTAK RENDESEN.

19. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 15. 13:44
Mit nem értesz? Mindent kakiból gyártanak, hogy minél gyakrabban vásárolj.
18. globus (válaszként erre: 15. - Lady Lavender)
szept. 15. 13:37

A klasszikus kék munkásruhákat mindig megvarrjuk, azt csak akkor dobjuk el, ha lefoszlott az ujja. De akkor is van olyan része, ami jó foltnak a következőhöz.

Különben nem szeretek varrni, és ezalatt a varrógép előszedését, cérnacserét, szálbeállítást, elpakolást értem. Maga a varrás nem tart ennyi ideig.

17. Channa* (válaszként erre: 13. - Lady Lavender)
szept. 15. 13:37

Nekem van varrógépem és varrok is. Nem 5 ruhát az elmúlt 2 hétben, hanem akkor, amikor olyanom van. Nem hobby varrónő vagyok, hanem tanultam.


Manapság olyan drágák a vacak és nem szép anyagok, hogy nem érdemes varrni.

16. globus (válaszként erre: 11. - Lady Lavender)
szept. 15. 13:32
Én a kedvenc bevásárló szatyromat foltoztam. Mert más baja nem volt, valami aljas hegyes tárgy kiszakította. Így használom, akinek nem tetszik, ne nézze.
szept. 15. 13:31

A "családban marad" legszebb haloruhak kb. 200 évesek, és én tudok varrni.


A picsmogas, hogy a temus foszlik nevetséges

14. Lady Lavender (válaszként erre: 13. - Lady Lavender)
szept. 15. 13:26
Én igen.
szept. 15. 13:25
Ténye fel mindenki a kezét, aki szeretne egy varrógépet, mert màr 5 ruhàt megvarrt az előző 2 hétben!
12. Lady Lavender (válaszként erre: 11. - Lady Lavender)
szept. 15. 13:23
Jobb volt az anyag... De varrtak is?
szept. 15. 13:22

6 év után kilyukadt egy lepedőm, de én foltoztam.


Mit sírtok? Régen azt csinàltàk.

10. Lady Lavender (válaszként erre: 5. - Ruslan)
szept. 15. 13:19
Menj vissza a fonyóba!
szept. 15. 13:17
Nekem a Primarkos ócska sem esett szét 6 év alatt. Pedig 60 fokon mosom őket.
8. L’Engel (válaszként erre: 4. - Globus)
szept. 15. 13:17

Jó tipp, köszi szépen :)

Kár, hogy a legtöbb nem gumis.

szept. 15. 13:02
Szerintem érted. Az még minőség volt. Piacgazdaság van. Vegyél, vegyél, vegyél. Minden úgy készül, hogy ne tartson sokáig, tisztelet a nagyon kevés kivételnek. Én is a régi vászonlepedőket használom.
6. secret8 (válaszként erre: 2. - Globus)
szept. 15. 12:54
Ráadásul alighanem lenvászonból. Elnyűhetetlenek.
5. Ruslan (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 15. 12:11
Ők nagyon jól tudják milyet kell gyártani. Tudnának csinálni jobbat, de minek, az nekik költségesebb. A lényeg, hogy el tudják adni. Régen háztartáson belül otthon elkészítették a ruhaneműt, nem megyek bele hogyan, mert nem tudom. Nem az volt a cél, hogy legyen jó pár hónapig. Nekünk is vannak ilyenek, még mindig épek, a nagymamám csinálta őket saját maga.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook