Mit lehet tenni, ha a gyermeknek sok a sava? (tudásbázis)
Gasztroenterológushoz kell vinni a gyereket, ha sűrűn előfordul. Lehet csak többet termel alapból, mint amennyit kellene függetlenül az ételek összetétetlétől.
Mi Zantac-ot szedünk 3 évesen.
azt nem igazán szeretné megkóstolni.
Egyébként azért gondolom, hogy kevés a sava, mert a legsavanyúbb dologkat is örömmel eszi, sőt! Nem egyszer volt olyan, hogy az ebédből csak a savanyúságot ette meg
Igen, valamikor előbb (szoptatűs után), valamikor egész későn szűnik meg, ill. csökken a termelése.
De a tolerancia egyrészt a még termelődő enzim mennyiségétől függ, másrészt a vastagbél érzékenységétől (eu ún. ozmotikus hasmenés, a föl nem szívódott tejcukor vizet vonz a vastagbélbe, valaki az ilyen "ozmotikus stresszt" - azért írom idézőjelben, mert ezt így nem szokták használni erre az esetre - jobban bírja).
És részben szoktatható a szervezet, tehát a tejcukorérzékenyek növelhetik a toleranciát.
Igen, ott több a tejcukorérzékeny. A sajtot, túrót, esetleg egyéb savanyított tejtermékeket tudnak laktózintoleránsok fogyasztani általában, mert ennek is több fokozata van (az enzim mennyisége, ill. az egyéni érzékenység).
Azrt szerintem a 60 %-ot nem éri el, de átlagban 25-30 lehet tán.
Na szia megint!
Úgy látszik sok azonos dolog érdekel bennünket. Olvastam a 'tejes' cikket, meg a fórumot, de korántsen jelenti azt, hogy egyet is értek a 'mérgezőségével'. Ha mértékkel fogyasztják, szerintem nem lehet nagy gond. Mondjuk, hogy Ázsiában tesztelték, vagy vizsgálták , más eredmény jön ki, mint Európában, mert tudtommal az ázsiai alfajba (ide se tom már a pontos megnevezést, bocsánat fejemnek, szóval a kínaiak, vietnámiak, japánok...stb.) tartozók majdnem 100%-a laktóz intolarens (azért nem is fogyasztanak tejes ételeket,tejszínt, túrót, sajtot..stb.), míg Eu-ban az emberek 60%-a felnőttkorukra. Régi adataim vannak, és csak megközelítőlegesek, lehet azóta vannak újabbak, és biztosan vannak pontosabbak.
Semmi gond:-) Bár úgy lenne, ahogy írtad...
Persze, a diéta nagyon fontos, de természetesen az alapbetegséget - ha van - nem szünteti meg.
Persze, minden mérgező. Szerintem amúgy a hülyeség a legmérgezőbb (nem konrétan a tejes esetre értem, hanem általánosságban), de most ezt komolyan mondom, bármilyen viccesen is hangzik.
Nyilván a nagyüzemi állattartás, tejtermelésnek vannak negatív hatásai, ezért kell mértéket tartani, mindenben.
A határértékek is alapvetően átlagos fogyasztásra (ill. kis ráhagyással) vannak kitalálva. Tehát ha az ember napi 1 kg húst eszik (lásd: testépítők), akkor ne csodálkozzon, ha valami baja lesz. Vagy napi a 1 liter tejet, tejterméket...
Én a tejes balhéban egyedül az említett dolgot látom megalapozottnak. Ill. a tej savasító hatása sem mindig elhanyagolható, de ez erősen mennyiség- és diétafüggő (tehát megfelelő gyümölcs- és zöldségfogyasztásssaé ellensúlyozható).
Szia, Beauty!
Az más kérdés, persze. Bár ez érdekes, ilyenről még nem hallottam, ehhez nagyon durván kellene csinálni, szódabikarbónával elsőre azt mondanám, hogy nem lehet. Természetesen mivel az esetetet nem tudjuk már megvizsgálni, nem tudjuk, tényleg ez okozta-e, lehet véletlen egybeesés is. A fene tudja. Basszus, sok a fene tudja, mi lesz így belőlem:-D
Ha viszont ilyen szinten kell alkalmaznia, akkor inkább más terápiára van szükség (gyógyszer, pszichológus).
Akkor bocsánatot kívánok! ;-)
Tényleg rég volt már, levezetni nem tom, mert kémiából mindig is hülye voltam. Azt tanították, hogy hozzájárul a hasnyálmirigy gyulladásához. (ez nem azt jelenti, hogy tutifix ki is alakul, de lehetséges.) Azt tudom, hogy ha -konyhanyelven fogok fogalmazni- a gyomorsavval találkozik, gáz termelődik, és böfögni kell. Kicsi gyereknek nem adnám, már csak azért sem , mert igen k@ki íze van. Első körben kideríttetném mi a probléma, mitől sok a sava. Kerülném a rostos ivóleveket, szénsavas italokat, nagyon fűszeres, sós ennivalókat. És kekszet, meg tejet adnék. Ezzel is lehet vitatkozni, most olvastam azt a fórumot, hogy : 'mérgező italunk, a tej."
Én nem tudom így levezetni,de sose hallottam még ilyenről. Több ismerősőm van aki lúgosítás céljából naponta issza. Előfordult, h túlőtt a célon, de állítása szerint egyetlen problémája a bőr fokozott gombásodási hajlama volt.
Mivel a bőr savas Ph-ját is eltolja lúgos írányba. Ami itt cseppet sem kedvező.
Szia, Vaktyúk!
Nem, nem vagyok orvosis...:-(
Én azért furcsállom, mert nem látok kapcsolatot a kettő között. A gyomor savtermelése a gyomornedv lúgosításának (pl. szódabikarbónával) hatására nő, hogy a megfelelő pH visszaálljon. Ez idővel meg is történik. A hasnyálmirigy úgy kapcsolódik ide, hogy a patkóbélbe ömlő folyadék (gyomortartalom) pH-jának megfelelően lúgos pH-jú hasnyálat termel (ezt szöveti hormonok is befolyásolják). Tehát ha nagyon savas a gyomortartalom, akkor ezt ellensúlyozandó, nagyon lúgos nedvet termel (ha meg nem annyira, akkor nem).
Amit el tudok képzelni - bár én sok dolgot el tudok képzelni:-) -, az valami a szöveti hormonok termelésével kapcsolatos, esetleg a a képződő szén-dioxid átmegy a gyomorfalon, és ott valami, a franc tudja.
Bár ilyenről nem hallottam. Meg egyáltalán a szódabikarbónáról nem olvastam még ilyet.
Természetesen mivel nem rendelkezem elég információval, hogy kizárjam, így nem is teszem, de nem tartom valószínűnek.
Szia, Vaktyúk!
Már miért tenne rosszat?
A tej szerintem hülyeség, mindenki ezt javasolja elsőre, de sokat ismerek akiknak nem jött be. Nekünk a sótlan földimogyoró a tuti.Nem kell sok, kb. 1 marék.
Vagy homeos bogyó.
További ajánlott fórumok:
- Katolikus gyermeknek lehet-e református keresztszülője?
- Kubu. Mennyire egészséges a gyerek számára ez az ital? Jó-e ha ilyet (is) iszik? Mennyi idős kortól lehet adni a gyermeknek/csecsemőnek?
- Milyen vitamint lehet adni 2 éves gyermeknek, ami nem rágótabletta?
- Milyen idős kortól lehet adni a gyermeknek forralt házitejet?
- Mitől lehet ez a makacs köhögés 4,5 éves gyermeknél?
- Mosás után savanyú szagú a ruha, mit lehet tenni ellene?