Mi alapján kerülnek be az emberek a munkaügyi központ képzéseire? (tudásbázis)
Ez úgy működik,ha valaki munkanélküli lesz és előtte biztosított volt,akkor mindenképpen jelentkeznie kell,hiszen a ledolgozott évek illetve hónapok alapján jár neki a munkanélküli ellátásd alanyi jogon.Kivéve ha csak pár hónapot dolgozott mert akkor nem kap pénzbeli ellátást.Illetve ha Ő mondott fel a munkahelyén ,mert akkor 90 napig nem kaphat munkanélküli járadékot.
Mehetnek pályakezdők is,segítenek a munka találásban a közvetítők.
Nincs meghatározva hányszor mehet az ember a munkaügyibe regisztrálni.Szóval nem lő el semmilyen lehetőséget,csak nyer vele.
Szió!
Én most voltam a munkügyibe ilyen tályékoztatón.
Az van,hogy ha szeretnél egy olyan képzésben részt venned amit a munkaügyi támogat,akkor először is regisztráltnak kell lenned.
Ki töltetnek egy tesztet és a teszt alapján eldöntik kik mehetnek a tanfolyamra.
Pl nálunk Békés megyében,a legnépszerűbb szak a nők körében a szociális gondozó és ápoló szak.A megye minden kirendeltségéről 2 embert delegálhat,ami kb 12 főt jelent,de több százan jelentkeznek.Ezért kell a teszt,szóval nagyon szerencsés az aki bejut egy ingyenes képzésre.
Ez mellett,még a legkissebb minimálbérnek megfelelő összeget kapják akik tanulnak a képzés ideje alatt havonta,ami netto 71 ezret jelent.
Sajnos a férfiak nem igazán szeretnek tanulni ez a statisztika természetesen ,náluk nincs annyi túljelentkezés,ez inkább csak a női szakmákra vonatkozik ill a nyelvre.Mondom nem én véleményem a munkaügyi központ adata.
Szóval szerencsés az aki bejut egy tanfolyamra.
Ha nem vettek fel,akkor bármikor.Nincs megszabva csak akkor,ha már jártál 1-re akkor 1 évnek kell eltelnie.
Én így tudom.
Nekem az lenne a kérdésem, hogyha valaki jelentkezik egy tanfolyamra, de a felvételije nem sikerült, akkor mennyi idő után lehet megint jelentkezni 1 másik tanfolyamra?
Előre is köszi a válaszokat.
lehet több tanfolyam is-már csak attól függ mikor megy be és kihez.mármint ha éppen indítanak akkor szól az ügyintéző-de általában könyörögni kell érte.
én is megyek 2naposra-megtanulom hogy kell önéletrajzot írni-de ez kötelező különben nem adnak pénzt.és átlagosan 5 órát szoktam várni a munkaügyibe hogy ügyintézőhöz kerüljek-de mondta hogy azért mert a sorszámok nem érkezési sorrendbe jönnek hanem ügyintézés típusai szerint-amit legutóbb választottam azt nap végére hagyták!szóval türelem meg szerencse kérdése...én örülök ha adnak valamit mert volt 6 év munkaviszonyom előtte folyamatosan.
A másik ismerősöm munkanélküli 25 évesen, kérdeztem miért nem regisztál a mü központhoz? Azt mondta nem akarja elhasználni ezt a lehetőséget, mi lesz ha később szüksége lesz rá?
Valószinü egy embernek csak egy képzés ingyenes! Meg keresletpótlót se kaphatsz örökké. Szerintem nagyon fiatalon nem érdemes odamenni pont ezért, mi lesz ha 40 évesen még szükséged lenne rá de már igénybevetted?
Szerintem protekció kell mindenképpen.
Pl tavaly nekem barátom jelentkezett hegesztő tanfolyamra,kitöltötték a tesztet...mindnet ugyan ugy csinált mint a másik 3 haverja.4-en voltak...1 embert vettek fel,neki szerencséje volt.De szerintem ez úgy működik,h felvesznek 20 embert pl,abból már sztem 15-nek protekciója van.A további 5 ember meg lutri ..a teszt alapján.
További ajánlott fórumok:
- Te melyik munkaügyi Központba vagy bejelentkezve? És mennyi munkanélkülit kaptok/kaptatok?
- GYED - Munkaügyi hivatal. Nagyon fontos!! Január 1-től nem jár GYED
- Milyen hátrány ér a munkaügyi központban, amennyiben nem közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszonyom, hanem én mondok fel?
- Érdemes-e a munkaügyi bírósághoz fordulni miután a rokkant nyugdíjat elvették másodfokon is?
- Van köztetek olyan, aki munkaügyi jogász, vagy munkajogi kérdésekben esetleg segíteni tudna?
- Tud valaki abban segíteni, hogy a munkaügyi központok képzéseire jelentkezéskor milyen felvételi elbeszélgetés ill. teszt van?