Mellrak eseten, milyen etelek ajanlottak? Ha tudtok segitsetek! (beszélgetés)
hat igen...
sajnos mar minden "szennyezett"
es nehez talalni olyan elelmiszert ami tenyleg tiszta...
hat nagyon orulok ennek a forumnake,s sok jo es okos hozzaszolasnak.
nem is gondoltam, hogy ennyi jo tanacsot tudok adni neki.
ki is nyomtattam nehanyat innen,es el is viszem neki, had olvasgassa,minden info hasznos .
koszonom a segitseget.
Erre a betegségre nem tudom, hogy igaz e.
A férjem 20 éve volt beteg (nyirokmirigyrák). Műtét aztán kezelések. Béres cseppet szedett. A tejről le volt tiltva (élőbaktérium). Azt mondták neki, hogy ne fogyasszon tejet, ha nagyon megkívánja, akkor jól felforralva és keveset.
Nagynénémnek volt mellrákja, műtét, kezelés megtörtént. Semmi extra tanács nem volt. kb. 5 éve történt, azóta jól van. Mindent úgy eszik, ahogy addig. Neki semmilyen káros szenvedélye nem volt (nem cigizett, ivott, stb. soha)
Egyszerű diétával meg lehet gyógyulni a rákból.
Tiltott ételek:
- minden hús, a hal is,
- tejtermékek, kivéve a bifiduszos natúr joghutokat,
- mindenféle állati eredetű készítmény,
- adalékanyagokat tartalmazó ételek,
- édesítőszerek,
- a cukor minden formája.
Mézet lehet használni.
Ennyi a titok.
Nagyon súlyos állapotokból gyógyultak meg emberek ezzel a diétával. Saját szememmel láttam.
„…A szója agglutinin különösen jól el tudja különíteni a mellrák sejtjeit.Annyira specifikus, hogy a rákos sejteknek a csontvelőből való eltávolítására is alkalmas….. Ezek a vegyületetk nemcsak segítenek kiegyensúlyozni a nők ösztogénszintjét, hanem más tulajdonságaik révén csökkentik a tumorsejtek vérellátását is….
A szója minden formája hatékony, általános rákmegelőző hatású az A és AB vércsoportúaknak. …
Az ösztrogének lebomlásának két fő helye a máj és a vastagbél. Ha ezek működésében zavar támad, akkor az ösztrogénszint a szervezetben mindenütt emelkedni kezd.A megnövekedett ösztrogénszint pedig rákos sejtek növekedését indítja el.
….A genistein a szójalektinben található ösztrogénjellegű vegyület. Ez a fitoösztrogén gátolja a hajszálér fejlődést, ezáltal akadályozza a rákos daganatot előállító, új érrendszer kialakulását.”
A növényi antioxidánsok nagyon hatékonyak C vitaminnal kiegészítve. Nagyon fontos antioxidáns a kvercetin (sárga hagyma)
Dr. D’ Adamo könyvéből
Az avemar meg a flavin7 is tényleg jók, ezeket is szedte felváltva anyósm, meg eszembe jutott, hogy milyen krémet használt, ami segítette a gyógyulást, berakom ide a linket.
Azt nem tudom miket ajánlanak, de pont mostanában hallottam orvos-természetgyógyásztól, hogy csirkét nem szabad mert ösztrogén tartalmú táppal etetik őket. Mióta ez megy állítóalg azóta szaporodott meg a női rákos daganatok száma. Persze ha valahonnan pl tanyáról vagy a szomszéd nénitől van a csirke az más.
Egyébként meg az elsavasodott szervezet következménye sok esetben a rákos daganat, tehát ha meg tud lenni hús nélkül meg olyan ételek nélkül amik ide vezetnek akkor az a legjobb amit önmagáért tehet.
Jó egészséget az ismerősödnek!
Mindenképpen érdemes valami kiegészítőt szednie,pl.Avemar vagy Flavin.ezeket kaptok a gyógyszertárban,ott részletes felvilágosítást tudnak adni mindegyikről.Nálunk ezek be szoktak válni.
Étrendről meg szerintem a neten sokkal többet találsz infot,mint bármelyikünktől.
Keress történeteket a sikeres gyógyulásról,megjelent egy könyv is ebben a témában,de sajna nem tudom a címét.
Keress neki valamit,amiben tud hinni,ne sajnáld,hanem bíztasd,érezze,hogy mellette és vele vagy.Sikerülni fog!!!
nagyon koszonom,mar ki is nyomtattam, mielobb el is juttatom neki.
meg 1* koszi a segitseget
Táplálkozás és az emlődaganat
Tibay Rózsa dietetikus
Hazánkban mellrák a nőket fenyegető halálokok között az első helyen áll.
Megelőzéséért az egészséges életvitellel, a megfelelő táplálkozással sokat tehetünk.
Hiszen talán ez az egyetlen olyan rákos megbetegedés, amelynek kockázatát egy kis odafigyeléssel és helyes életvitellel szinte a nullára csökkenthetjük.
Nagyon fontos ezen megbetegedés esetében a primer prevenció, vagyis a megfelelő életmód és a rendszeres szűrővizsgálatok.
Több kutatás is bizonyítja, hogy a női populációban a mellrák kialakulásának kockázatát nagyban növelik a zsíros vörös és sült húsok, a sertészsír fogyasztása, valamint a finomított lisztből és cukorból készült élelmiszerek (mint a fehérkenyér, az édes sütemények, a nasik).
Védő tényezők
A gyümölcsök és zöldségek héjában koncentrálódó flavonol amely egy olyan antioxidáns, mely segít a sejteket pusztító oxidációs folyamatok megállításában.
Egy csésze fekete tea, egy pohárka bor is hozzájárulhat a kockázatok csökkenéséhez.
A különböző piros zöldségek és gyümölcsök: alma, vöröskáposzta, vörös szőlő, vöröshagyma fogyasztása.
Fontos a keresztesvirágúakban (kelbimbó, kelkáposzta, brokkoli) megtalálható védőanyag a diindolmetán, illetve a szója legfontosabb építőanyaga, a genisztein. Ezek az anyagok csökkentik két olyan fehérje termelődését, melyeknek kémiai kölcsönhatása hozzájárul a mell- és petefészekrákot okozó sejtek terjedéséhez.
A mediterrán konyha alapjául szolgáló olívaolaj alapanyaga, az oleinsav jótékony hatású lehet. Mivel képes csökkenteni a mellrák kialakulásáért felelős gének aktivitását.
Miért fontos a megfelelő táplálkozás?
Mert segít megtartani az erőnlétet;
a szervezetnek újraépíteni a kezelések és betegség következtében lebontott vagy rongálódott egészséges sejteket, szöveteket;
a kezelések következtében megjelenő mellékhatások legyőzésében;
a fertőzések megelőzésében, illetve leküzdésében
Mire figyeljünk?
Törekedjünk arra, hogy minden ételféleséget fogyasszunk: kenyérfélék, gabonák, zöldségek, gyümölcsök, sovány húsok, tejtermékek.
Fogyasszunk több magas fehérjetartalmú ételt: tej, tejtermék, hüvelyesek, olajos magvak, halak, baromfi, tojás.
Némelyeknek az emlődaganat kezelése kapcsán megváltozik a testsúlyuk ezért
Fontos megtartani az ideális testsúlyt megfelelő étrenddel és fizikai aktivitással (min. 30 perc/nap). Hetente ellenőrizzük testsúlyunkat. Ha egy hónapon belül 3 kg-ot meghaladó, nem szándékos fogyást vagy hízást észlelünk, forduljunk orvoshoz, kérjük dietetikus tanácsát.
TÁPLÁLKOZZUNK VÁLTOZATOSAN!
Együnk naponta legalább 5 adag zöldséget és gyümölcsöt, nyersen vagy lének elkészítve
Teljes őrlésű gabonákból készült élelmiszereket, ételeket válasszunk (barna rizs, köles, tönkölybúza, hajdina, rozs, zab- és búzakorpa).
Igyekezzünk többféle fehérjeforrást beépíteni: halak, hüvelyesek, magvak.
Olvassuk el figyelmesen az élelmiszerek címkéjét; elsősorban zsírszegény, alacsony só-, cukor és transzzsírsav- (TFA) tartalmú termékeket.
Kevés főleg növényi eredetű zsiradékot használjunk az ételek elkészítésekor (olíva, repce, lenmag, dió, szezámmag, szója). Ne hevítsük többször, csak 1x használjuk.
Az aromás főzést, párolást, grillezést részesítsük előnyben, alufóliában, cserépedényben, kuktában készítsük ételeinket. Sózott, füstölt, pácolt ételeket kerüljük.
Biztosítsuk a megfelelő folsav-, D-vitamin- és kalciumbevitelt: tej, tejtermék, sötétzöld és sárga zöldségek, gyümölcsök, olajos magvak, teljes őrlésű gabonák.
Mérsékeljük az alkoholfogyasztást – nőknél 1 pohár alkoholos ital/napra pl.: száraz vörösbor.
Fontos a rendszeres táplálkozás, és hogy ételeinket jól rágjuk meg.
Javasolt élelmi anyagok:
Hús – húskészítmények fogyasztása naponta javasolt változatos formában elkészítve.
Fontos esszenciális aminosav források.
Húsundor esetén rakott, töltött ételekként készítsük.
Javasolt húsféleségek a száraz húsok: csirke, pulyka, borjú
Zsíros húsok csökkentik az étvágyat.
Halakat változatos formában elkészítve, párolva, főzve fogyaszthatjuk.
Az állati zsiradékokkal szemben részesítsük előnyben a lenolajat, napraforgó olajat, kukorica olajat. Magas Omega 3 zsírsav tartalma miatt
Tej, tejtermékek fogyasztása naponta javasolt.
Sajtok közül nem javasoljuk a füstölt, penésszel érlelt, zsíros sajtokat.
Ételkészítéshez jól használható a tejföl, kefir, joghurt
A tojás ételkészítéshez is jól felhasználható, hetente 3-4 db fogyasztása ajánlott. Önálló ételként omlettnek vagy jól átfőzve ajánlott.
Kenyér, - péksüteményt naponta javasoljuk fogyasztani.
Tésztafélék hetente 1 alkalommal kerüljenek az asztalra.
Cukor helyett inkább mézet használjon vagy édesítőt
Zöldség naponta nyersen, párolva, préselve kb. 300-400g (pl. 3 szem krumpli, fél tányér vegyes köret) az ajánlott mennyiség.
Puffasztó babot, lencsét, feles borsót inkább ne. De a keresztesvirágúakat részesítsük előnyben ezek: fejes saláta, cékla, sárgarépa, zeller, petrezselyemzöld, kapor, torma
Gyümölcsök naponta, nyersen, lének, főzve, párolva.
Fogyasztásuknak csak az egyéni tűrőképesség szab határt.
Gyógynövények: naponta teának vagy fűszerként
Fontos az életmód megváltoztatása a dohányzás elhagyásával
Rendszeres testmozgás bevezetésével.
Az alkohol fogyasztás mérséklésével és a napi kávé fogyasztás csökkentésével.
Fontos a megfelelő mennyiségű folyadékfogyasztás, ami napi 2-2,5 l legyen. Bármilyen ital iható, ami jól esik kivéve a szénsavas italokat.
Étvágytalanság esetén a megfelelő energia bevitelt biztosíthatjuk az ételek dúsításával: tojásporral, tojásfehérjeporral, sovány tejporral illetve reszelt sajt, túró, joghurt, kefir felhasználásával.
Ha nagyon étvágytalan a beteg tápszeres pótlás javasolt, melyet a kezelő orvos írhat fel és dietetikus segítségével alkalmazhatunk. Nutridrink, Peptison 2000, Protifar
Étrend-kiegészítők
Ellentétben az általános hiedelemmel, a legtöbb nőnek az emlődaganat kezelése alatt nincs szüksége étrend-kiegészítőkre. A megszokott étrend megfelelő átalakításával biztosítható a szervezet számára a szükséges energia- és tápanyagmennyiség. Az étrend-kiegészítők használata előtt kérjük ki orvosunk tanácsát, néhány közülük káros kölcsönhatásba léphet a kezelésre használt szerrel.
A kiegyensúlyozott életmódnak jelentős szerepe van úgy a daganat megelőzésében, mint a kezelések alatt és azt követően. A kemo-, sugár- és hormonterápia, valamint a műtétek idején ezért fordítsunk különös figyelmet a helyes étrendre.
egy nagyon kedves ismerosomnek van mellrakja, meg is mutottek, a csomot kivettek. kemora jar,es neki szeretnek gyujteni hasznos infokat, a taplalkozassal kapcsolatban, hatha tudnek bele egy kis lelket onteni.
koszi elore is a sok jo tippet, otletet, recepteket.
További ajánlott fórumok:
- Hogyan kerültél be egy munkahelyre? Ajánlottak vagy interjúztattak, esetleg másképpen?
- Nőgyógyászom ajánlotta a spirált, de még nem szültem. Állítólag létezik ilyen. Van valakinek tapasztalata? Mennyibe kerülhet?
- A bankártyát a bank ajánlottan postázza kis?
- Turbékoló szerelmes tinik szülei, ti milyen feltételek teljesülése esetén engeditek meg az együtt alvást?
- Gyomorgyulladás esetén mik a tiltólistás ételek és mik azok, amiket nyugodtan lehet enni?
- Visszértágulat, visszerességre való hajlam esetén milyen mozgásformák(sport) ajánlottak/nem ajánlottak?