Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melléfoghatok sötétebb barna, esetleg fekete henna hajszínezővel? fórum

Melléfoghatok sötétebb barna, esetleg fekete henna hajszínezővel? (tudásbázis)


1 2
34. emagdi (válaszként erre: 33. - Lilibeth)
2015. márc. 18. 16:16
igen, hallottam már én is olyanról, aki a fodrászával csináltatja, de szerintem az ilyen fodrász elég ritka sajnos. (valahol megértem őket is, mert hát tényleg nagy macera és sok idő nekik, sok vele a kockázat is, szóval sehol nem éri meg.)
33. Lilibeth (válaszként erre: 32. - Emagdi)
2015. márc. 16. 19:03
Így igaz. Persze van kivétel, van, aki fest növényi porokkal, ha a "Kedves vendég" ezt szeretné.
32. emagdi (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2015. márc. 15. 14:30

hát, egy próbát megér ez a hajszerkezet javítás, aztán majd meglátod, hogy látványos-e valóban, vagy csak két hajmosásig tart.


hajfesték: a fodrászok általában utálják a hennát, mert ugye tőlük veszi ez az üzletet (kevesebb vevő jön festetni ha otthon hennáznak a népek), valamint elég rizikós bármilyen másik anyaggal rámenni a hennázott hajra, ezért mindig ott van a fodrásznak a rizikó, hogy utána nem olyan lesz a szín, vagy nem hat az egyenesítés-göndörítés-egyéb beavatkozás. a legtöbb fodrász éppen ezért a hennázott hajat max vágni hajlandó, semmi mást nem csinál vele.

31. michelle.r (válaszként erre: 26. - Emagdi)
2015. márc. 15. 13:05
Igen az. 4.900 forint, 4-6 hetente érdemes állítólag csinálni, igen van hajfestéke is, álítólag rém kímélő. A színskálájuk nagyon szép, természetesek a szinek.
30. michelle.r (válaszként erre: 25. - Lilibeth)
2015. márc. 15. 13:04

Még sehogy, de lassan muszáj lesz, mert ideje festeni. A Joico hajfestékben van állítólag legkevesebb ártó anyag. A fodrászom szerint még javítja is a hajszerkezetet.

Nagyon jó fodrász, de elfogult. Mindig is utálta a henna festést.

29. emagdi (válaszként erre: 28. - Lilibeth)
2015. márc. 14. 18:25

olyan már volt, hogy sampont vittem a fodrászhoz, de aztán rájöttem, hogy felesleges :) nem lesz semmi bajom attól, hogy néha hagyományos samponnal mossák a hajam, én magamnak meg mosom a kevésbé károssal.


szerintem kevés fodrász csinálja meg a növényi festést, és 2 óra még mindig nagyon sok, főleg úgy, hogy búra alatt egy helyben kell ülni :). akkor már inkább itthon a 3-4 óra, de közben szabadon mozgok, és teszem a dolgom.

vagy hát vissza a vegyi festéshez, ami 20 perc:) én most itt tartok, mert ez jóval kényelmesebb.

de ettől függetlenül nem vitatom egy pillanatig sem, hogy a legjobb növényi porokkal hajat festeni, mert tényleg nagyon szép színeket lehet festeni (elég korlátozott színtartományban, de akinek a vágyott árnyalat beleesik, annak szuper), és valóban ápolja a hajat. csak hát időigényes sajnos.

28. Lilibeth (válaszként erre: 27. - Emagdi)
2015. márc. 14. 17:54

Fodrász is befestheti a hajadat növényi hajfestékkel, sokan ezt választják. Búra alatt pedig elég másfél/két óra hatóidő is, és le lehet mosni a festéket. Így egyszerűbb, csak meg kell beszélned a fodrászoddal.

Otthon kikevered a masszát - az tényleg nem egy nagy macera -, és viszed a fodrászodhoz.

Én pl. még "sampon"-t is viszek a fodrászhoz, hogy ezzel mossa meg a hajam.

27. emagdi (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2015. márc. 13. 18:32
egyébként én is azért hagytam fel ezzel a növényi festéssel x év után, mert baromira meguntam a sok macerát, a kevergetést, kenegetést, hosszú hatóidőt, a sok koszt (a vegyi festékhez képest...főleg ha fodrász csinálja és nem otthon kell :))).
26. emagdi (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2015. márc. 13. 18:29

a joico az a hajszerkezet regenerálás, ugye?

szerintem azzal ártani nem árthatsz, próbáld ki! :)

vagy van nekik valami speciális hajfestékük is?

25. Lilibeth (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2015. márc. 13. 17:46
Hogy döntöttél?
24. michelle.r (válaszként erre: 23. - Emagdi)
2015. márc. 6. 23:25
A fodrászom nagyon győzköd a joico-ról, annyira unom már ezt a macerát, és azt hogy sosem pont olyan a hajam, amilyet szeretnék, hogy egy perce vagyok attól, hogy beadjam a derekam :/.
23. emagdi (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2015. márc. 6. 12:48
egyébként szerintem a dió-henna kombóval is lesz egy vöröses beütése a barnának, növényekkel hideg barnát nem lehet festeni szerintem, azt csak vegyi festékkel.
22. emagdi (válaszként erre: 16. - Lilibeth)
2015. márc. 6. 12:44
oké, engem nem kell meggyőznöd, én tudom hol kell venni hennaport, meg azt is, hogy milyet:)
21. emagdi (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2015. márc. 6. 12:41

nem csinálsz semmit rosszul, az indigó az bizony kopik :(

a henna meg nem.

ezzel sajnos nem tudsz mit kezdeni, ez ilyen.

20. michelle.r (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2015. márc. 6. 11:23

Kaptam pár maréknyit, mozsárban összetörtem, a hajpakolásomba raktam bele. Kb. három alkalomra volt elég. A henna + indigoval az a bajom, hogy mosásról mosásra világosodik, az indigo kopik, a henna nem, és nem szeretem a vörös árnyalatot. De lehet, hogy valamit rosszul csinálok.


Hennát forró vízbe rakom, hagyom kihűlni (volt már, hogy citromlében áztattam), ugyanannyi indigot a felkenés előtt, langyos vízzel keverek. És soha nem olyan a szín, amit szeretnék :S:

19. ec7efbffe4 (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2015. márc. 6. 06:48
Nem ,nem termesztek itthon sem diót,sem hennát,de ,mint olvashatod,van ahol termesztenek és hozzá lehet jutni,ilyen-olyan utakon...És talán nem is olan röhelyes:(
18. Lilibeth (válaszként erre: 15. - Rinike)
2015. márc. 5. 19:11

Ebben nem tudok tanácsot adni, én Erdélyből kapom, évek óta használom ezeket a növényi porokat, és elégedett vagyok velük. Ha kibontod a zacskót, és olyan finom friss fű illatot érzel, akkor biztos, hogy csak a kért növényi por őrlemény vann benne, nincs keverve semmi mással, tehát azt kaptad, amit kértél.

Persze, ha tudnál Indiai forrást keresni, jó lenne, már az ára miatt is, mert ahány "kézen" keresztül jön, annyian teszik rá a hasznukat.

17. Lilibeth (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2015. márc. 5. 19:04

A henna + indigó nagyon jó páros, de azért a "Barna" henna is megállja a helyét!


A diót beborító húsos zöld héj (nincs benne a dió levele, azzal inkább hajöblítést végezzünk, arra nagyon jó!) szárításával és nagyon finomra őrlésével nyerik ezt a hajszínező port, melyet főleg természetes hajfestékként használunk. Az eredeti hajszíntől függően világosabb vagy sötétebb barna árnyalatokat ad a hajnak.

A dióhéjból nyert barna henna is keverhető vörös hennával vagy fekete hennával, ezáltal egy gazdagabb színpaletta alakítható ki a természetes hajfestéshez.

A Barna henna pornak a festékanyaga a keratinrétegekben rögzül, és semmilyen formában nem árt hajunknak, egészségünknek.

Eljárás:

Ne használjuink fém eszközöket, csak műanyag, kerámia, fa, vagy üveg eszközöket. A festék felvitelekor használjunk gumikesztyüt.

A haj hosszúságától függően keverjük össze a barna hennát (igény esetén egyéb hajfestő porokkal keverve) forró vízzel (30% por- 70% víz.)

Hagyjuk a pasztát 30 percig állni, mielőtt a hajra visszük. A pasztát tiszta, száraz hajra vigyük fel ecsettel, vagy gumikesztyűs kézzel, minél egyenletesebben a hajtőtől a hajvégekig tincsenként. A homlokról, fülről vagy egyéb bőrfelületről hamar távolítsuk el a festéknyomokat. Tekererjük be a fejünket folpackkal, vagy zuhanysapkát húzzunk rá, erre régi törölközőt tekerünk. 1 órától 4 óra időtartamig hagyjuk hatni a pakolást, majd bő vízzel öblítsük le.

Én Erdélyből kapom, de körül lehet nézni a neten, hogy hol lehet webáruházakban vásárolni.

16. Lilibeth (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2015. márc. 5. 18:49
A tiszta hennának nem "horror" az ára. Csak tudni kell, hol vedd meg. Sokkal olcsóbb, mintha fodrász befestené a hajad mindenféle vegyszeres kutyulékkal.....
15. rinike (válaszként erre: 10. - Lilibeth)
2015. márc. 5. 06:43
Én Jordániából hozatom több mint 20 éve a hennát. Akkor oda már Indiából vitték? Lehet, hogy jobb lenne indiai forrást keresnem? Mondjuk nagyon olcsó így is. Arab feliratok vannak a meglehetősen egyszerű kilós csomagoláson.
14. emagdi (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2015. márc. 4. 21:46
mondjuk teának való csomagokban tuti van diólevél is, de az úgy nem annyira gazdaságos a hajfestést illetően :)
13. emagdi (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2015. márc. 4. 21:45

azt az egyet itt is meg tudod "termelni" :)

ősszel be kell gyűjteni a diófa leveleket, esetleg a dió tokját, megszárítani, és ennyi.

szerintem nem igazán lehet készen venni, de ki tudja, hátha.


(egyébként szerintem még mindig jobb a henna plusz indigó, mintha diót használnál helyette)

12. michelle.r (válaszként erre: 6. - Lilibeth)
2015. márc. 4. 21:42
Hol lehet porított diót kapnI? Én a hennát keverem indigóval, de szívesebben használnék csak diót, de nem is hallottam még róla.
11. emagdi (válaszként erre: 10. - Lilibeth)
2015. márc. 4. 21:28

nyilván nem termeli otthon.

de azt írta, hogy a kereskedelmi forgalomban vásárolt porok mind gyanúsak neki.

tehát ha nem vásárolja, akkor maga termeszti :D


szerintem akinek egy kicsi esze is van, az el szokta olvasni, hogy miből áll egy adott dolog, amit megvesz. az előregyártott, dobozos, növényi festékek közül is van, ami tiszta és jó, igaz horror áron.

aki meg nem olvassa el csak a marketingszöveget, annak úgyis mindegy :)

10. Lilibeth (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2015. márc. 4. 18:53

Tudom, nem nekem írtál, de mért gondolod, hogy valaki Magyarországos otthon termeszthet hennát?


A hennát kereskedelmi céllal Indiában, Pakisztánban, Bangladesben, Afganisztánban, Iránban, Marokkóban, Jemenben, Szomáliában, Szudánban, Líbiában és Egyiptomban termesztik, ezen belül Radzsasztánban (India) a legnagyobb mennyiségben. Itt több mint 100 üzem foglalkozik a henna növény feldolgozásával.


Szóval a lényeg, hogy ha vásárolni szeretnél hennát, akkor mindenképp 100 %-os henna őrleményt/port vegyél, ami csakis és kizárólag vörösre fest. Ha más - állítólag hennát tartalmazó - hajfestéket akarnak rádsózni, pl. szőke-, fekete-, barna henna, az már tényleg csak minimális hennát tartalmazhat, a többi összetevő pedig vegyszer, ami kerülendő.


Itt egy példa:

Henna Plus Long Lasting Color Hajfesték: kb. 50 összetevője van. Mit gondolsz, nem károsak, mi szükséged van rájuk?

Használj tiszta hennát, és semmi mást.

9. emagdi (válaszként erre: 7. - Ec7efbffe4)
2015. márc. 4. 15:46
ne már, hogy te otthon termeszted a hennát! :D
8. Lilibeth (válaszként erre: 7. - Ec7efbffe4)
2015. márc. 4. 14:32

Már értem! Ebben tökéletesen egyetértek Veled. Amit úgy árulnak akár bioboltokban is, hogy "Szőke henna, Barna henna, Fekete stb. henna, az tényleg tele van vegyszerekkel, jobb elkerülni ezeket.

Bocsi, hogy félreértettelek!

7. ec7efbffe4 (válaszként erre: 6. - Lilibeth)
2015. márc. 3. 18:09

Nem vonok vissza semmit,ha magad csinálod otthon akár a henna,vagy a dió festést,akkor oké,de amit a kereskedelemben kapsz,lehet,hogy nem is látott hennát...,nyilván rá van írva,hogy 100%-os...


Persze ez csak az én véleményémem:)

6. Lilibeth (válaszként erre: 3. - Ec7efbffe4)
2015. márc. 3. 14:32

No, hogy a Henna mérgező lenne? Ezt vond vissza, ez így nem igaz! Növényi por/porok, semmi más, mi lenne bennük mérgező?

Van barna henna, fekete henna, vörös henna (ez a valódi henna por) és szőke henna, valamint a "színtelen, semleges" henna, ami nem színez, viszont gyönyörűen ápolja a hajat.

Ezek nem károsak, sőt használatukkal a hajunk dúsabb, fényesebb, könnyebben fésülhető lesz, valamint a színtelen henna kivételével színezik is a hajunkat.

Barna henna: A diót beborító húsos zöld héj szárításával és nagyon finomra őrlésével nyerik ezt a hajszínező port, melyet természetes hajfestékként használunk. Az eredeti hajszíntől függően világosabb vagy sötétebb barna árnyalatokat érhetünk el vele.


Fekete henna: Indigó növény levelét porrá őrlik, így készül ez a természetes növényi hajszínező, amely sötétíti a hajat, a fekete hajnak hollófekete kékes csillogást ad. Fényessé, könnyebben fésülhetőbbé teszi a hajat. Vörös hennával (Henna növény levelének finom őrleménye) különféle árnyalatok érhetők el vele a sötétbarnától a gesztenyebarnáig.


Vörös henna: (az igazi henna) A henna a Közép-Keleten őshonos növény, melyet ősidők óta használnak a bőr és a haj festésére. A növény leveleit megszárítják és porrá őrlik, ez a hennapor, ezzel vörösre lehet festeni a hajat, ill. az ősz hajszálakat. Természetesen lehet keverni a vörös hennát a barnával, a feketével, ha nem szeretnénk vörösek lenni, hanem inkább sötétbarnát, vagy bronzos árnyalatot szeretnénk.


Szőke henna: Szárított és őrőlt kamillavirág, rozmaringvirág, semleges hennalevél (Cassia Obovata), himalájai rebarbaragyökér. Ezek olyan növényi porok keverékei, melyek elismertek, és hagyományosan használatosak a szőke haj színének élénkítésére és a szép aranysárga árnyalatok elérésére.


Semleges henna - Cassia obovata: olívazöld növényi por, melyet a növény leveleinek finom őrlésével kapnak. Nevezik szennának, natúr/szőke hennának is.

Ha a szőke vagy ősz hajnak aranyos csillogást szeretnénk kölcsönözni: a cassia port keverjük össze narancs vagy citromlével, amíg tejfölsűrűségű pépet nem kapunk, hagyjuk állni pár órát, majd kenjük a száraz vagy enyhén nedves hajunkra, tekerjünk rá folpack-ot és egy törülközőt. Tiszta samponnal mossuk meg és egy gyönyörűen aranyló végeredményre számíthatunk.

Sötétebb hajfestéshez, ha a hajat "csak" kondícionálni szeretnénk: meleg vízzel keverjük tejfölsűrűségűre a cassia port, kenjük a száraz vagy enyhén nedves hajunkra, tekerjük körbe follpackal és egy törülközővel, majd egy-három óra elteltével mossuk le tiszta samponnal.

"Eperszőke" hajszín elérése szőke vagy ősz hajnál: 80% cassia port és 20% Vörös hennaport keverjünk össze narancs vagy citromlével.

2015. márc. 2. 09:50

azért elég nagy keveredés van a fejekben :)

ahogy "olia" is írja, a henna vörösre színez. nincs barna, fekete, szőke vagy hupilila henna. :D


a hennaporhoz más növényi porokat is lehet keverni, ezzel lehet módosítani az elért hajszínt. persze ugyanennyi erővel akármilyen vegyi festékanyagot is lehet hozzákeverni, és nyilván sok bolti termékben ezt meg is teszik.

szerintem elég alapvető, hogy aki bármit vesz a boltban készen, elolvassa az összetevőket (élelmiszernél is, kozmetikumnál is), és mérlegeli, hogy számára az elfogadható-e.

ha valaki vesz egy vegyi anyagokból álló festéket, aminek csak a nevében szerepel a henna szó (esetleg 1-2%-ot tartalmaz belőle), az ne csodálkozzon, hogy esetleg ugyanúgy irritálja a fejbőrét.


megjegyzem, ha valakinek ennyire hullik a haja valamitől, akkor azért más is lehet a háttérben, mint csak a hajfesték, érdemes lenne utánajárni. (valamilyen gyulladás a szervezetben, jellemzően)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook