Méhnyakrák elleni oltást kaphat az, aki már nem szűz? (tudásbázis)
itt 40%-os kedvezményt adnak
és, ha beutöd a keresőbe ingyenes HPV oltás, megtudod hol milyen feltételeknek kell megfelelni, vagy van ahol feltételek sincsenek, adják ingyenesen.
A HPV-oltással az anyáknak azt sulykolják, így menthetik meg lányaik életét esetleg. kb. 100-120 fajta humán papillavírus fajtát ismerünk, ebből kb. 40 fertőzi meg a nemi szerveket. Mivel a méhnyakrákos nők 50-80 %-ában kimutatható a HPV, ezért úgy tüntetik fel, hogy a HPV vírus felelős a kialakult rákért.
A vizsgálatok azt mutatják, hogy az egészséges nőkben az immunrendszer a vírusokal 6-24 hónap alatt végez. A méhnyakrák HPV nélkül is kialakul. A méhnyakrák erős családi halmozódást mutat.Iker vizsgálatok komoly genetikai fogékonyságot jeleznek. a méhnyakrákot fokozza fogamzásgátlók szedése is. A méhnyakrák a második leggyakoribb rákfajta. Leginkább az elmaradott országokban mutatható ki,ahol nincs vagy szűk rétegeket érint a szűrés.
Két oltást fejlesztettek ki a HPV ellen. Mindkét oltást 3x kell beadni, és mindkettő igen költséges.
Összességében Európában alacsony a HPV fertőzöttség.A méhnyakrákot a D vitamin és a rendszeres szűrés előzheti meg. Amerikában 2006-tól törvényileg kötelezik a 9-12 éves lányok oltását, más országokban is kampányoltak vele, de belekezdtek a vizsgálatokba, két részre osztották a csoportot az egyik a védőoltást kapta másik placebot.Az adatok részletes elemzése azt mutatta a két csoport között nem volt különbség a legveszélyesebb CIN3 -ban megbetegedettek között.
Rávílágított a védettség semmit nem ér, mert a hatása a jelenlegi tudás szerint 3-4 évre tehető a rák viszont 10-20 évvel később érintené a nőket.
A skót, angol,német,spanyol,egészségügyi hatóságok, majd az indiai kormány négy kislány oltást követő halála miatt felfüggesztette az oltási progjamjukat.
Az oltás biztonsága: létezik egy mellékhatás- jelentő rendszer. Sajnos ez nem kötelező, önkéntes.Nyomtatványok kitöltésével jár.
A csekély számú bejelentés alapján mégis több halálesetről,részleges, vagy teljes bénulásról,trombózisról,melyben előfordult (tüdőembólia, mélyvénás trombózis), allergiás sokk, ideggyulladás,SM kialakulásról számoltak be.
A számszerű esetek csak az USA-ra terjednek ki.
Előnyök és hátrányok: Az oltás a kb. harminc rákkeltő vírusból kettő ellen véd feltehetően rövid ideig. A már fertőzött beoltottaknak jelentősen megnő a rákkockázatuk a nem oltottakhoz képest. Ennek ellenére oltás előtt nem vizsgálnak senkit. :( Az igazi méhnyakrák veszély 30-60 éves kor között jelentkezik.
További ajánlott fórumok:
- Akik már beadatták a Pneommococcus elleni oltást, volt valami mellékhatás vagy utótünete a babának?
- Akik már beadattátok a bárányhimlő elleni oltást, mik a tapasztalaitok?
- Mit kell tudni a méhnyakrák elleni oltásról?
- Van-e olyan köztetek, aki méhnyakrák elleni oltást adatott be magának vagy a kislányának?
- Ki az a két év alatti gyermek, aki kaphat pneumococcus elleni oltást?
- PCO-snak ajánlott-e a méhnyakrák elleni oltás?