Más fajta színező befogná a hajamat? (tudásbázis)
Ha sötétbarna a hajszíned, akkor a hennával "csak" a vörös különböző árnyalatait tudnád elérni.
Itt a leírás:
A henna alapjáratban a vörös különböző árnyalatait tudja produkálni a hajunkon, attól függően, hogy hajszálaink mennyi pigmentet tartalmaznak.
A szőke és az ősz hajúak számíthatnak a legvilágosabb vörös árnyalatra.
Minél sötétebb az eredeti hajszínünk, annál sötétebb a hennafestés színhatása is, ami sötétbarna alaphajszín esetén akár fekete is lehet.
A henna színét mélyíthetjük egyéb növényi adalékok hozzáadásával, mint például diólevél, tamariszkusz, indigó, vöröshagyma héj.
Egy biztos, a hennával szőke soha nem lehetsz! Ha bárhol szeretnének rádsózni „szőke” hennát, ne dőlj be, az csak kemikália lehet!
Mindenképp szőke hajszínt szeretnél?
Sajnos, azt hiszem, Nálad (sötétbarna baj)ez csak kémiai festékkel, színezővel lehetséges.
Még valami, ha a hennázás mellett döntesz (ha nem tetszik a saját hajszíned)
Milyen egészségügyi előnyei vannak a hennázásnak?
A henna nem tartalmaz méreganyagot, de emellett a csodálatos hatóanyagainak köszönhetően megszüntetheti a korpát, hajhullást, zsírosodást. Sőt még a hajnövekedést és sűrűsödést is támogatja.
Az már csak hab a tortán, hogy fényes és vastag is lesz a hajunk a gyönyörű színről nem is beszélve!
A henna és az indigó előtt kell pihentetni, vegyszermentesíteni a hajat, fejbőrt. Ez a két növény ad tartós színezést, a henna nem kopik le, csak lenő, ezért nem is kell minden alkalommal befesteni vele az egész hajat, csak a hajtőnél, ahol lenövés van.
A többi növényi hajszínező csak egyik mosástól a másikig tart, azt mindig újra kell használni, minden hajmosás után. Ezekről nem olvastam, hallottam, hogy várni kellene velük a hajfesték lenövéséig. Viszont igaz, hogy más szint ad a már lenőtt saját színű és a még festett hajon, így lehet, hogy különböző árnyalatot kapnál.
Nem azt mondom, hogy nem lehet megcsinálni, de én személy szerint úgy tudom, hogy hajszínezővel nem lehet több árnyalatot világosítani (úgy tudom 2-3 árnyaltnál nem tudnak többet). Attól is függ, mit kevernek a krémhez, ami a tubusban van. Nekem pl már volt olyan, hogy nem a hajszínező saját emulzióját rakta hozzá a fodrász, hanem oxigentát.
Több hajmosás után sem dobja le a hajad a színezőt egyáltalán egyébként? Nekem kb. 20 hajmosás után kikopott anno az egész.
Ez igaz, ezt elfelejtettem írni!
A hennát és az indigót csak akkor szabad már használni, ha a festékmaradványok teljesen lenőttek. Ez min. 3 hónap, ezalatt kiürül a méreganyag a szervezetből.
Ha hosszú a hajad, össze lehet fogni, vagy hajpántot viselni, egyébként is itt az ősz, jön a tél, a sapka szezon. Télen könnyebb ezt az időszakot átvészelni, mint nyáron. De mindenképp megéri!!!
15 éve festem a hajamat. Tapasztalataim szerint, világosabbra színezővel több árnyalattal nem igazán lehet világosítani a hajat, hajfestékhez pedig fodrászkellékesnél olyan hidrogént választasz, amilyet szeretnél. Nekem a fodrászom mindig 3%-ossal keveri a festéket, mert csak 2 árnyalattal festi világosabbra, mint az alapszínem. Ha bemész egy fordászkellékeshez, nagyon sokat tud segíteni az eladó, hogy milyen terméket válassz.
A hennát és más természetes színezőanyagoat csak olyan hajon érdemes használni, amin nincs festékmaradvány és lenövés, mert a természetes és festett hajszínen teljesen eltérő az eredmény (ez is tapasztalat sajnos). Így, ha áttérsz ilyen színezőre mindenképpen várd meg, míg az előző színező nyomai is teljesen eltűnnek a hajadból.
Azért nézd meg az összetevőket, a samponjuk pl. így kezdődik, hogy víz, tudvalevő, hogy az összetevők listáján mindig a legelején van, amiből a legtöbb van benne, aztán mindjárt a második a Sodium Laureth Sulfate. Hát, nem is lehetne rosszabb.
A Sodium Lauryl Sulfate (SLS) alkoholos változata. Drasztikus tenzid, károsítja a bőrfelszíni emulziót, egyes szerzők szerint rákkeltő gyanús. Kevésbé irritáló, mint az SLS, azonban komoly kiszáradást okozhat. A tisztító szerekben vagy a samponokban található anyagokkal reakcióba lépve mind a Sodium Laureth Sulfate, mind a Sodium Lauryl Sulfate rákkeltő nitrátok és dioxidok keletkezéséhez járulhat hozzá. Csupán egyszeri hajmosással vagy zuhanyzással nagy mennyiségű nitrát kerülhet a vérkeringésbe.
Ezek után szerintem a hajszínezőik sem lehetnek jobb minőségűek.....
Gondolkozz! Tudatosan károsítod az egészséged?
Ha színezni akarod a hajad, használj hennát, indigót stb...... Színezik is a hajat és egészségessé teszik, erősítik a hajszálat, a hajhullást megszüntetik, szép fényt adnak a hajnak. Miért kell Neked a szintetikus hajszínező?
Sokféle színező van forgalomban. Károsak azok is, de kevésbé, mint a festék. Annyi a különbség, hogy a festékekhez döntő többségében 6, 9, 12%-os oxigentát használunk, a színezőkhöz 3%-ost, vagy annál kisebbet. Ezek kémiai színezők. Bontják a kötéseket, így tartósak.
Vannak ún. fizikai színezők is. Ezek nem tartalmaznak hidrogén-peroxidot, de nem tartósak. Minden mosásnál nagy a színveszteség.
A Revlon valóban jó termék. :) Az ára is megmutatja. Azt tanácsolom, hogy ne drogériában, hanem fodrászkellékben vásárolj színezőt, ha át szeretnél térni.
Mire gondolsz?
Én csak a növényi hajszínezőkről tudok, amik nem károsak, sőt++++
Ezek pl. a henna, az indigó
Sajnos viszont nincs olyan növényi hajszínező, ami a sötétbarna hajat szőkére festené.
De miért is kéne?
Esküszöm, már az a gondolatom támad sokszor, mikor látom, hogy a fiatal lányoktól az érett nőkig bezárólag szinte mindenki szőke, hogy "mintha klónozva lennének".
Miért nem jó az, amit kaptunk születésünkkor? Nagyon szép a barna különböző árnyalata, szép a vörös, a fekete és természetesen a szőke is, ha valaki szőkének születik.
Persze, más a helyzet, ha valaki őszül, van akit ez sem zavar, miért kellene szégyellni?
Persze, az is érthető, ha valaki el szeretné még az ősz hajszálait titkolni. Erre való a henna, az indigó, de vannak még különböző növényi hajszínezők, mint pl. a fekete ribizli, a bodza, a kamilla, a hibiszkusz, de még a főtt krumpli leve is.
Szóval van választék, nem kell agyonmérgezni a szervezetünket. A hajfestékek és színezők nem csak a hajat, hajhagymát, fejbőrt károsítják.
A veszélyes anyagok a bőrön át kétszer olyan gyorsan szívódnak fel, mint a zápcsatornán keresztül. Vagyis ha nem magunkra kennénk, hanem megennénk a sok veszélyes anyagot, nem lenne olyan mérgező a hatása.
Őszintén, Te megennéd? Mert ha nem, akkor miért kennéd magadra?
ohh, pedig a fodrászom is azt mondta, hogy ez jó...hát akkor nem tudom
akkor befogná egy másik fajta színező is?
Ez tévedés, hogy a színező nem károsít!
Olvasd el ezt:
A hajfestékek egészségkárosító hatásaitól tartva az utóbbi időben sokan átpártoltak a hajszínezőkhöz.
A gyártók mint szelíd, kevésbé káros, ammóniát és oxidációs alkotórészt nem tartalmazó készítményeket kínálják e portékáikat.
Sajnos az ÖkoTest vizsgálatai nem látszanak alátámasztani ezeket az állításokat.
A 2007-es kozmetikai kiadványban a 27 tesztelt hajszínező közül mindössze egy kapott kettesnek megfelelő osztályzatot, a többit elégtelennek minősítették.
Az indok: az analizált szerek veszélyes színanyagokat (aromás aminokat) tartalmaztak.
További ajánlott fórumok:
- Le szeretném hosszú hajamat vágatni! Nálatok mik a tapasztalatok?
- Egy tapasztalt fodrász tönkretette a hajamat.
- Milyen szőkére fessem a hajamat, ha meleg tónusú az arcom?
- Vékony szálú hajamat nincs fodrász, aki jól levágja. Már...
- Ragasztócsíkos hajhosszabbítás (Tape in) tapasztalatok: Nekem viszket és nagyon húzza a fejbőrömet, a saját hajamat. Ez normális?
- A középbarna hajamat ha szőkére akarom festeni, de nem akarom szivatni, és nem akarom, hogy sárga legyen, milyen festéket ajánlanátok?