Ki minősül tartósan munkanélkülinek, és milyen kedvezmény jár utánuk? (tudásbázis)
Szia!
Nem kell fizetnie a szociális hozzájárulást és a szakképzésit, itt a pontos megfogalmazás:
A szociális hozzájárulási adó szabályait is tartalmazó 2011. évi CLVI. törvény 462/C §-a szerint a korábban tartósan álláskeresőként nyilvántartott személyt munkaviszonyban foglalkoztató kifizető a szociális hozzájárulási adóból adókedvezményt vehet igénybe. Ennek mértéke a bruttó munkabér, de legfeljebb havi 100 ezer forint 27 százaléka lehet a foglalkoztatás első két évében, a harmadik évben pedig a 14,5 százaléka.
A szakképzési hozzájárulásról és a képzés fejlesztésének támogatásáról szóló 2011. évi CLV. törvény 4. §-a szerint pedig a szakképzési hozzájárulás alapját csökkenti – többek között - a korábban tartósan álláskereső személyként nyilvántartottat munkaviszonyban foglalkoztató kifizető által fizetett bruttó munkabér összege, de legfeljebb havonta 100 ezer forint. A törvény szerint e kedvezmény a foglalkoztatás első két évében érvényesíthető.
Tartósan álláskereső az, akit az állami foglalkoztatási szerv a kedvezményezett foglalkoztatást megelőző 9 hónapon belül legalább 6 hónapig álláskeresőként nyilvántartott.
További ajánlott fórumok:
- CSOK 2016 - Családi otthonteremtési kedvezmény
- Munkaerő-kereslet avagy munkanélküliség
- Emelt családi pótlékkal járó kedvezmények
- Ha letelik a GYED-em és vissza szeretnék menni dolgozni, de nem vesznek vissza, akkor munkanélkülinek minősülök?
- Tartósan beteg gyermek és kedvezmények
- Munkaviszonynak minősül-e az ha valaki regisztrált munkanélküli?