Kénes sampon nem árt a fejbőrnek, hajnak (viszkető, korpás hajra szeretném használni)? (tudásbázis)
Az ilyen vizsgálatokról nekem is megvan a véleményem, mert szerintem is csak arra mennek, hogy a saját termékjeiket rásózzák az emberre, természetesen borsos áron.
A fejbőrön mindig vannak gombák, amik elszaporodnak, ha valami zűr van az immunrendszerrel. Ilyenkor kell kezelni a korpát. Többféle sampon van erre, ezért írtam, hogy nem árt, ha valaki megnézi, milyet használjunk. Én a gyógyszertári dolgokat sokkal jobbnak tartom a boltiaknál, és jó esetben a gyógyszerész is tud segíteni.
Van, amelyik sampon csak lefojtja a tüneteket, de nem szünteti meg az okot, és ilyenkor jár úgy az ember, hogy ha abbahagyja, sokkal rosszabb lesz a helyzet.
Rengeteg variáció van, én a következőt használom:
fél liter vízben 2-3 evőkanál szódabikarbóna, ezt lassan ráöntöm a vizes hajra. Rajta hagyom 1-2 percig, közben masszirozom, finomat dörzsölöm az ujjammal a fejbőrt. Majd szintén fél liter vízben 2 deci almaecetet és kb. 8-10 csepp teafaolajatelkeverek és ezzel leöblítem a szódabikarbónás löttyöt. Ezt is hagyom egy picit, majd sima vizzel még egyszer öblitek. Nem ecet szagú a hajam :).
Olvastam olyan variációt is, ahol a szódabikából kevés víz hozzáadásával pasztát kell keverni, azt használni sampon helyett és ugyanúgy almaecetes öblítés utána. Igazából ki kell kísérletezni, hogy kinek mi jön be, mert pont ennél írja, hogy elsőre lehet sok lesz a szódabika és nem leszünk elégedettek az eredménnyel.
Ha beíroda keresőbe, hogy hajmosás szódabikarbónával sok "receptet" kiad.
Erre a patikai hajvizsgálatra reagálnék...PÁr hete vettem részt egy ilyenen. A vizsgáló hölgy megállapította, hogy korpás a hajam, illetve vmi gomba is van a fejbőrön, ezért kiírt egy kezelést (ami egyébként ugyanaz volt, mint amit az előttem lévőnek kiírt más diagnózissal), hogy ezt csináljam végig, fél évig tart, de a 3 féle szer közül az egyiket életemvégéig hazsnálnom kell majd. A fél évre elenegendő mennyiség kb. 70-80 ezer ft. lenne, ha megvenném. Mert nem most jöttem a falvédőről. Sajnos nagyon olyan szaga van ezeknek a vizsgálatoknak, hogy üzletet kell csinálni belőle. Kiírja a drága szert, ami véletlenül mindig ugyanaz, vagy a forgalmazó, vagy maga a termék is.
Nem fogok ennyit költeni valamire, aminek az összetétele ismeretlen és a hatása bizonytalan.
Kutakodtam kicsit és találtam más megoldást. Hajmosás öko módra, szódabikarbóna, almaecet, teafaolaj hazsnálatával. Már első hajmosás után sem viszketett a fejbőröm, a második hajmosás után pedig teljesen eltűnt a korpa és továbbra sem viszket, a fejbőröm tisztábbnak érzem sokkal, mint normál samponos hajmosás után. Csak ezt nem fogják reklámozni a tv-ben. Mert nincs benne egészségkárosító anyag!
Pár dolgot idemásolok nektek, és ki-ki kezelje nézetei szerint:
"Az Öko-Test kutatása szerint a négy legnépszerűbb korpásodás elleni sampon, a Dove, a Garnier Fructis, a Head and Shoulders és a Pantene Pro-V is tartalmaz formaldehidet, vagy ennek származékát. A kémiai anyagot, melynek oldata a legtöbb baktériumot és gombát elpusztítja, a Nemzetközi Rákkutató Ügynökség 2004-ben nyilvánította rákkeltőnek. Az egyetlen sampon, amely minden szempontnak megfelelt, soha nem szerepelt még reklámfilmben."
"Többféle korpásodást különböztetünk meg. Mindegyiket egy gomba túlszaporodása okozza, azonban nem mindegy, hogy zsíros vagy szárazfejbőr társul hozzá, avagy gyulladással is jár - fogalmazott Hacsek Ildikó hajgyógyász.
Azt javaslom, hogy ha valakinek problémája van, keresse fel a patikában lévő ingyenes hajvizsgálókat, és ott majd szakértői tanácsot kap a fejbőre ápolására."
A detergens sulfuratumra gondolsz? Szerintem a fejbőrnek nem sokat árt, hacsak nem vagy érzákeny a kénre, de nekem nagyon töredezetté vált tőle a hajam. Ráadásul a szaga is valami borzalom, ha kicsit megizzad az ember, már érezni, de ezt mind elnéztem volna, ha legalább arra jó lett volna, amire vettem (zsíros, korpás haj).
Én nagy ívben elkerülöm, de van, akinek használ.
nekem bőrgyógyász mondta egyszer, hogy ne használjak kénes sampont, mert "legyilkol és kiírt mindent a fejbőrről"..
ettől bevallom, némiképp megijedtem - úgyhogy azóta nem használom ezt a csodaszert.. :)
További ajánlott fórumok:
- Az iwiw nem enged belépni, nem tudom használni az oldalt. Mi lehet a baj?
- Mit tudtok a "gyógyító" kövekről? Mi a tapasztalatotok velük kapcsolatban? Hogy kell használni ezeket a köveket?
- Babe koszmó elleni sampont lehet-e akkor is használni, mikor már nem koszmós a haja?
- Hogyan kell használni a Detergens sulfuratum sampont?
- Lidl korpásodás elleni sampon helyett melyik sampont lehet még sikerrel használni?
- Mikrogyűrűs hajhosszabbítás után milyen sampont, balzsamot, hajpakolást lehet használni?