Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha újrakezdhetnéd.... fórum

Ha újrakezdhetnéd.... (beszélgetős fórum)


jún. 4. 04:01
fiatal koromban utaznek,mint ahogy tettem is azt.ha megoregszik az ember lehet beteg lesz es hiaba lesz penze epp a betegsege miatt nem tud utazni.
13. andi6020 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 3. 18:48
Szomorú
jún. 3. 14:16
Értem. Én sajnos a gyerekkorom végét,fiatal felőtt létem kezdetéig kórházba intézetekbe töltöttem. Egyszer voltunk még ált. suli 6.ba a Balatonnál 2 hét sátor táborozáson. Na meg kisebb egy napos kirándulásokon. 24 év alatt a párommal nem jutottunk el egy 2-3 napos wellness hétvégére ilyen árak mellett már nem is fogunk. Max 1-2 nap bemegyünk a strandra. Ennyi...
11. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 3. 13:50
Ha újra fiatal lennék, valószínűleg ugyanannyi eszem lenne, mint akkor volt, tehát mindent ugyanúgy csinálnék. Ha ezzel az élettapasztalattal lennék ismét fiatal, akkor a válaszom nem. A zsebpénzemből max. 1 fagyira, 1 mozira meg néhány apróságra futotta. A keresetemből azonnal lakást vennék.
10. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 3. 12:59
Valószínűleg fiatal felnőttként, idősebb tiniként utaztam volna el, ha lett volna rá lehetőségem. Akkor még nem jártam sok helyen, pedig vágytam rá, hogy utazzak.
jún. 3. 12:50
igazatok van,sajnos egyre többen mennel el viszonylag fiatalon
8. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 3. 12:40
Fiatalon kell kezdeni az utazgatást, amíg kedv van hozzá!
7. Hansika (válaszként erre: 3. - Andi6020)
jún. 3. 10:37
Nagyon karakán gondolatmenet..-))
6. 1a7810dfaf (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 3. 10:33

Utazásra nem szabad várni: csak a most van. Csak a jelened létezik. Utazni kell, mert tágítja a látóköröd, mert élmény, mert a világ csodálatos.

Nyilván nem a biztonság/megélhetés rovására, de rendszeresen. Csak úgy érdemes.

jún. 3. 10:30

Amikor már saját keresetem volt, nem kaptam zsebpénzt.

Lehet, hogy nem így értetted az 1. hsz-t. A tagolatlan mondatodat viszont én így értelmeztem.


Viszont abból a zsebpénzből, amit annak idején kaptam, nem telt volna utazgatásra fiatal koromban. A zsebpénzt nem azért kaptam, hogy én finanszírozzam az utazásomat.

A másik: öregkorig spórolgatni a zsebpénzt, hogy majd utazhassak belőle? Lehetetlen küldetés. Nemcsak nekem.


Pénzt megtakarítani gyerekkorban kapott zsebpénzből - lehetséges. De csak kisebb célok lebegtek a szemem előtt. Hosszú távra tervezni zsebpénzből - céltalan.

jún. 3. 10:16
Annyit tennék félre, hogy ne kerüljek bajba, ha kiesik néhány havi jövedelem. A többiből utaznék, buliznék, ÉLNÉK amíg lehet. Idősebben már az élmény sem ugyanolyan, és igen, szembesülhet vele az ember hogy hoppá, ennyi volt, nincs tovább.
jún. 3. 10:13

Amúgy én mindig utazgatok, és utazgattam is.

Nincs mire várni. Ki tudja, lehet holnap nem ébredek fel...

jún. 3. 10:10

Tizenéves koromban kapott zsebpénzt félrerakni azért, hogy idősebb koromban utazzak?

Biztos, hogy nem. Még max a hétvégén elverném valamire, de ha nem is lennék ilyen felelőtlen, kb 50 évig biztos nem maradna meg.

jún. 3. 10:06
Ha újrakezdhetnéd az életed és tegyük fel minden hónapba kapnál zsebpénzt a szüleidtől raknál félre ha eleget keresel mondjuk... hogy idősebb korodban utazgathass? Vagy fiatalabb korodban utazgatnál mert ki tudja mire öregszel meg és lehet nem lesz alkalmad már?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook