Ha a haszonélvező nem fizeti maga után a rezsit, mit lehet tenni?! (tudásbázis)
Nekem is fortyog az agyam!
A haszonélvezőnek mindig-minden jár!
Az összes jogászt, alkotmánybírót, és a többi mocsok jogalkotót legszívesebben megfolytanám, felrugnám.
INNEN ÜZENEM, HOGY LEGYEN RÉSZÜK ABBAN A JOGÁLLAMBAN AMIT MEGALKOTTAK! A FIZETÉSÜKHÖZ MÉRTEN PONT OLYAN ARÁNYBAN, MINT NEKÜNK!
Anno mi temettük el a férjem szüleit. Drága sógorom (hogy ........... a csillagos ég) egy szál virágot sem vett a szülei sírjára. Nem hogy a temetési költségekbe pótoljon.
De annyi esze volt, hogy az ingatlanba bejelentkezzen.
Mivel a férjem írta alá a temetési papírokat, minden költséggel, adósággal minket találtak meg. Még az után az ingatlan után is nekünk kellett kifizetni a Földhivatalban az átírást amihez semmi közünk, de aki fizeti a temetést az az "egyetemleges" fizető.
Vízt, gázt, áramot addig használta ameddig ki nem kapcsolták.
Egy év ideg rohamba került kirakni a házból, és közel 900 eFt-ba a tartozás rendezése.
Mivel ő 16, TIZENHAT éve nem dolgozik!
Ja, és a legszebb mind ez akkor derült ki mikor a férjem nyugdíjára végrehajtás érkezett. Elvégre neki van jövedelme.
és a haszonélvezetről nem köteles lemondani.
Ja, szerintem is inkább beszélj ügyvéddel a témáról....
(Szerintem nem mindenben helyes, amit a közjegyző mondott....)
Ha még valaki olvassa és hasonló cipőben járna...
Tegnap megvolt végre a hagyatéki tárgyalás.Ott a közjegyző azt mondta, hogy gyakorlatilag a haszonélvező bármit megtehet, nekem semmi jogom nincsen. Ha nem enged be,akkor nem,ha albérletbe adja akkor azt stb stb. Elvileg törvény írja elő, hogy fizetnie kell maga után a rezsit. De ha mégsem,akkor azt a szolgáltatók úgyis a lakásra terhelik mert a haszonélvezet az csak egy jog nem tulajdon,így nem is terhelhető.
Amit megtehetek,hogy bemegyek a szolgáltatókhoz és egy bizonyos értékhatár feletti tartozásnál kikapcsoltatom a szolgáltatást. Persze csak amit lehet mert társasház révén a fűtést és a közösköltségeket nem lehet...
A másik eshetőség a közjegyző szerint, hogy irassam az összes számlát a nevemre és minden hónapban gyűjtsem be a pénzt az illetőtől. Na persze mondtam,amikor be se enged,de majd pénzt azt ad!
A harmadik lehetőség,hogy eladjuk a lakást, ügyvéd megállapítja mennyi a haszonélvezet értéke,elosszuk a pénzt és kész. Mivel az illetőnek van ám háza vidéken, csak hát jobb szeret most itt lenni... Ha még hajlandó lennék neki fizetni, bár semmi köze a dédnagyanyai örökséghez,ő akkor sem akarja eladni.
Így ez aztán jól ki van ám találva. Csak azt nem értem,hogy miért nem védi egy kicsit a jog a tulajt is?! Ha nem teljesíti a kötelezettségeit miért nem lehet elvenni tőle a haszonélvezetet? Ebben a helyzetben legyen valaki okos!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek! Önkormányzathoz mindenképpen bemegyek,meg ügyvéddel is beszélek.
IGSZ,elolvastam a honlapot. Igen,kötelessége a haszonélvezőnek fizetni a rezsit,ha nem teszi,akkor biztosítékot követelhetek,ha nem tud adni,akkor bíróságra mehetek és az felfüggesztheti a haszonélvezetet,amíg nem ad biztosítékot... Nem egyszerü mi? :-)
olvashatod hasonló szituk átélőinek írásait.
Az a wikipedia, néhány hozzászóló írása pedig az átélt valóság....
ld.: 5. hozzászólás...
Azért nem minden olyan egyszerű.
Nagyfokú túlzás, hogy vállaltuk, de mint örökös minket terhel.
Beszéltünk ügyvéddel, polgári peres úton érvényesíthetjük követelésünket.
Na innen csókoltatom az összes jogalkotót, és kívánok nekik is hasonló örökséget.
na jó, hát az kicsit más helyzet....
Ott örökölt is a lány, nyilvánvalóan az edósságot is megörökli.
Tudomásom sezrint le lehet mondani az örökségről, akkor az adósságot se kell kifizetni....
A közmű számlákat nem lehet az ő nevére iratni? Bár gondolom annyira nem hülye,hogy belemenjen...
Annyi helyen utánaolvastam már,de mindenhol csak azt találtam,hogy melyek a haszonélvező jogai,na de az én jogaimmal mi van?!
Fogadjak ügyvédet,aztán pereskedjek évekig? Még ha lenne rá garancia hogy megéri. Törvények szerint jár neki a haszonélvezet sajna.
Egy haszonélvezőnek nemcsak jogai, de kötelességei is vannak. Feltétlen ügyvéddel kellene beszélned.
Sajnos, férjem is hasonló cipőben jár, igaz ő fizeti a dolgokat, de a ház állagát nem akarja megóvni, 20 éve nem csinált semmit a házon, így értéke sokat csökkent. Mivel 80 fölött van a néni, így nem akarjuk bíróságra terelni az ügyet, de nagyon érthetetlen. Nem beszélve arról, hogy a fél ház anyósomé, és azt is ő használja. Persze, ha csinálni kell valamit, akkor mindig az örökösöket kéri meg, azzal az indokkal, hogy kevés a nyugdíja. A felajánlott kisebb lakás persze nem felel meg neki. Én már nagyon sokat csalódtam az emberekben. Mást mondanak, és másképpen cselekednek adott helyzetben.
Nem irigyellek téged sem. Szerintem feltétlenül ügyvéddel beszélj, még a tárgyalás előtt.
Sajnos tud!
Most fizetjük...
Igen, szerintem is.....
Szerintem nem tud másnak adósságot gyűjteni....
A hagyatéki végzés után tudsz bármit is lépni.
Ha valóban Te örökölted a lakást, és neki van rá haszonélvezeti joga akkor, sajnos van rá esélyed, hogy a "csőd szélére juttasson".
Valami érdekes jogi felfogás miatt a magyar törvények SZÁZSZOR-EZERSZER jobban védik a haszonélvezőt mint a tulajt.
Mivel Te vagy az örökös neked kell mindent fizetni, ő mint a "neve" is mutatja HASZONÉLVEZŐ.
A jogerős Hagyatéki Végzés-sel, Halotti Anyakönyvi Kivonattal áttudod íratni a közmű számlákat a nevedre, az esetleges tartozások rendezése után kérheted a szolgáltatás szüneteltetését.
Mi ezt a "cipőt" tapossuk egy éve, lassan pont kerül a végére, de nagyon-nagyon sok ideget ettünk meg vele, a több százezer forintos tartozásról már nem is beszélek.
Köszi a válaszod!
Most lesz hétfőn a tárgyalás,sajnos 20 évi házasság után ő lesz a haszonélvező. Már többen mondták,hogy a nyugdíját két nap alatt elissza,nem fizeti a közösköltséget.Sajnos a vízműhöz stb még nem tudtam bemenni mert még az én kezemben sincs papír. Ha ez így megy,nem tudom mi lesz,még csak 67 éves.
sztem az önkormányzatnál tudnak segíteni!
Mellesleg, ha nem volt megjelölve, mint örökös (vagy ha sehol sincs hivatalos formába öntve az, h ő a haszonélvező), akkor talán még a kényszer kilakoltatás is járható út, amennyiben tényleg nem fizet.
Sziasztok!
Sajnos 8 hónapja meghalt a nagymamám,utána fogok örökölni egy tömblakást. A lakással együtt meg egy alkoholista,durva embert,aki a mamám második férje volt. Mikor utoljára ott voltam,fél éve,szó szerint kidobott a lakásból,és üvöltözött,hogy "itt semmi keresnivalód,az enyém itt minden,ha meg örökölni akarsz majd valamit fizesd a rezsit,mert én nem fogom". Ezt tényleg megteheti? Felhalmozhatja a tartozásokat minden következmény nélkül?! És az majd kit fog terhelni?! Az hagyján,hogy ott van a dédnagyanyai örökségben,de hogy még fizetni se akar,az durva!!! Köszönöm aki segít!
További ajánlott fórumok:
- Ha a munkáltató nem fizeti a magánnyugdíjat, de a fizetésből levonja, akkor hova lehet reklamálni?
- Hogyan lehetek haszonélvező a gyermekem nevén lévő ingatlanon!?
- Lehet haszonélvezeti jogot tettetni egy olyan házra, amin jelzáloghitel van?
- Tudtok Budapesten olyan könyvesboltot, ahol el lehet adni könyvet és azonnal ki is fizetik?
- Ha van 10%-om egy lakásban, ahol nem fizetek rezsit és nem is én vagyok a haszonélvező, attól még kirakhatok valakit abból a lakásból?
- Hogyan lehet megváltani a haszonélvezeti jogot?