Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől függ, hogy gyors vagy lassú az anyagcsere? fórum

Mitől függ, hogy gyors vagy lassú az anyagcsere? (tudásbázis)


11. szjanesz (válaszként erre: 3. - Lávli*)
2020. júl. 14. 19:38
Emiliónak is volt. De mivel nem vigyázott, kitágult a gyomra és újra annyit eszik mint a műtét előtt. Vissza is szedte amit leadott.
10. New(l) (válaszként erre: 8. - New(l))
2020. júl. 14. 13:49
Elrontottam a szójátékot. Szóval: langalét(r)a. 🤣😃😄😀
9. NomNom (válaszként erre: 7. - Globus)
2020. júl. 14. 13:43
Nálunk a családban ikerpár van így. Nem egypetéjűek és egyik az apjára ütött, másik az anyjára. Az egyik alacsony, madárcsontú, a másik magas, erős testalkatú.
2020. júl. 14. 13:42
Habár irigylésre méltó a gyors anyagcsere, lehet egy hátulütője: a delikvens mivel korlátlan mennyiségben zabálhat mindent amit megkíván, rengeteg fölösleges/káros dolgot visz be a szervezetébe, ami egy idő után negbosszulhatja önmagát. Van egy ilyen ismerősöm, mindig is magas, langa(l)étra, vékony srác volt, össze is evett minden szart, mert úgysem hízik, aztán 40 felé kezdődő cukorbeteg, magas a vérnyomása stb. amihez egyértelműen köze van az évtizedekig tartó esztelen táplálkozásnak.
7. globus (válaszként erre: 1. - Szjanesz)
2020. júl. 14. 13:02

Azt nem tudta még senki megfejteni, mitől lehet, hogy X megehet fél kg kenyeret megtorlás nélkül, Y két szeletet sem.

Kolléganőm lányai ég és föld: egyikük alacsony madárcsontú, másik óriásbébi, állandó túlsúllyal. Anyjuk madárcsontú, apjuk hatalmas darab. Ugyanazon ételeket eszik, közös konyhán, azaz részben genetika is, a nagyobbik lány bánatára.

6. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - Szjanesz)
2020. júl. 14. 12:53

Jobb lesz az anyagcserènk, ha felhagyunk az egészségtelen ételek fogyasztásával.

Elsősorban a készételek tartalmaznak sok adalékanyagot, tartósítószert, rengeteg cukrot. Különben majdnem mindenben van már. Ezèrt jobb, ha magunknak sütünk,főzünk. A kenyèrben ott a tèrfogatnövelő, ami nem csak a kenyèr tèrfogatát növeli, hanem a kuffer tèrfogatát is!🙂 Ès nem szerencsès dolog halálra sem enni magunkat. A mèrtèkletessèg, önuralom, ès mozgás (bármilyen fizikai tevèkenysèg) a kulcsa mindennek.

5. globus (válaszként erre: 3. - Lávli*)
2020. júl. 14. 12:52

Ha kívánja az édességet, meg tudja oldani, hogy folyékony formában juttasson be extra kalóriát. Simán el lehet szopogatni egy tábla csokikát, tejszínes jégkrémet...

2 olyan ismerősöm van, anya-lánya, akik gyomorműtétet csináltak, de ugyanolyan kövérek, mint azelőtt. Mondjuk az anya cukorbeteg, lány valószínűleg IR-es lehet, már csak a súlya alapján.

4. papája (válaszként erre: 1. - Szjanesz)
2020. júl. 14. 11:58

A hormonok a "karmesterek" mindent szabályoznak, az anyagcserét is.

A gyomorműtétek meg mindenhatónak tűnnek, elhízás ellen orvosi javaslatra végzik DE bizony ez sem életre szóló védelem az elhízás ellen.

Kb. 20 éve ismerősöm gyomrát gyomorfekély miatt 2x csonkolták, majd 3x teljesen eltávolították azt.

Kialakítottak egy pici tasakot a nyelőcső és vékonybél között gyomor helyett.

Rendbe jött az egészsége.

Elhízott volt a műtét előtt. A két csonkolással mindössze kis mértékben fogyott. A teljes gyomor eltávolítás után azonban testmagasságának megfelelő lett a súlya évekig. Összesen kb. 50 kg-ot fogyott. Egyszer aztán elkezdett hízni és gyorsan felszedett 25 kg-ot - gyomor nélkül. Orvosai már nem foglalkoztak vele, mert idős volt. Fogyókúrát javasoltak, ezzel szinten tartotta magát még élt 90 éves koráig.

3. Lávli* (válaszként erre: 1. - Szjanesz)
2020. júl. 14. 07:52
Gáspárné Beja asszony "életmentő' műtéten esett át, most olvasom, kivették a gyomra nagy részét, tehát sokkal sokkal kevesebbet fog enni ezentúl. Meg a kivett részben elvileg/állítólag termelődnek a hormonok.
2. Lávli* (válaszként erre: 1. - Szjanesz)
2020. júl. 14. 07:30

Hormonok összehangolt működése, minden összefügg mindennel.

Hasnyálmirigy, pajzsmirigy, agyalapi mirigy, mellékvese hormonjai.

De még a gyomor-bélrendszer is hormonális szabályozás alatt áll.

2020. júl. 14. 05:54

Sziasztok.

Mitől lehet az, hogy valaki rengeteget eszik, és átlagos napi tevékenység mellett sem lesz túlsúlyos? Miből van neki több vagy kevesebb a szervezetében mint annak aki sokkal kevesebbet eszik, mozog, és ha nem figyel az étkezésre azonnal hízni kezd?

Mi az ami befolyásolhatja, gyomorsav, epe, hasnyálmirigy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2025, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook